Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

1994

Tulliklubi

tammikuu

1.1. Juliet Jonesin Sydän, Nuoret Vihaiset Miehet

maaliskuu

15.3. Betty & Fred (USA)
16.3. Dreadline
17.3. Freud, Marx, Engels & Jung
18.3. Yö feat. Jussi Hakulinen
19.3. Vinylimaniamessut: Costi, Swellheads, Absoluuttinen Nollapiste
Iltaklubilla: Tarharyhmä, Absoluuttinen Nollapiste
20.3. Vinylimafiamessut: Jolly B. Good, Absoluuttinen nollapiste
22.3. Dallas Wayne (USA)
23.3. Kolmas nainen
24.3. Lowdown Shakin’ Chills, Sick Things International
25.3. Neljä Ruusua (Pakkahuone & Klubi)
26.3. CMX, Lyijykompania
29.3. Terra Verde
30.3. Punk-it ! (Pakkahuone & Klubi)
31.3. Kiirastorstain Rock-Klubi

huhtikuu

1.4. Vilperin perikunta
2.4. Moog Konttisen Saippuaooppera (kinksin Soap Operan suomenkielinen maailman ensi-ilta)
3.4. Don Huonot
5.4. Yhden Joukon yhtye (Jouko Mäki-Lohiluoma)
6.4. Kolmastoista Kuu, Terra Verde
7.4. Costi
8.4. YÖ-Biennale
9.4. YÖ-Biennale
13.4. Lets Eppelin (Led Zeppelin Tribute Band)
14.4. Festivaali saapuu kaupunkiin! Balls, Motelli Skronkle, Kosmonauts, HC Andersen, Duo Harjateräs, jne. Motelli Skronkle
15.4. Ismo Alanko, Control
16.4. Eero Raittinen, Kelpo Pojat
20.4. Trio Töykeät
21.4. Nuoret vihaiset miehet, Luonteri Surf, Nightingales
22.4. Hurja Jussi Sydänmäki, Big Boy
23.4. Radio Mafia Live: Janita & Soul Factory, Peer Gynt
28.4. Sub-Urban Tribe + Support
29.4. Toni Rossi ja Sinitaivas

toukokuu

4.5. Dee Dee Ramone I.C.M.C (USA)
5.5. The Commitments –elokuvan tähdet täällä! (IRL)
6.5. Raoul Mannola, Flamenco-konsertti
7.5. Yötanssit: Topi Sorsakoski
10.5. Kaustinen tien päällä: Trova & eric Peltoniemi (USA), Suomi-Orkesteri, Pinnin Pojat
11.5. Popeda
12.5. KUMMELI-Show +Travelin’ Band (Pakkahuone & Tulliklubi)
13.5. Juliet Jonesin Sydän
14.5. Reggae Tribute to Bob Marley SAGANOR
18.5. Prahan kevät (Tsekkien 5 parasta bändiä)
19.5. Faff-Bey
20.5. Veeti & Elastic Family
21.5. Runo-ilta
25.5. Stakes-tapahtuma
26.5. Stakes-tapahtuma
27.5. Pelle Miljoona & Rockers + Hunajamelonit
28.5. Hurja Jussi Sydänmäki + Big Boy + Dollarihymy

kesäkuu

1.6. Tommi Läntinen
2.6. Barefoot Brothers, Sandbugs (TREFE)
3.6. Zapp Zapp (DNK), Electric Landlady feat.
4.6. Screamin’ Thunders, Hank & His Milkmen, Project, Make It Lewis
8.6. Piirpauke 25 v.
9.6. Big Boy, Luka
10.6. Skade Muzika (ZAI)
11.6. Sottiisiklubi
13.6. J. Karjalainen
15.6. Sininen Rytmiluu
17.6. Football MM Club med Big Screen
18.6. Andy McCoy & Shooting Gallery (TREFE)
21.6. Football MM Club med Big Screen
22.6. Football MM Club med Big Screen
26.6. Football MM Club med Big Screen
28.6. Nomeansno + Football MM Club med Big Screen
29.6. Football MM Club med Big Screen

heinäkuu

15.7. Transsitanssifestivaali: Generators, Ferdy’s
16.7. Transsitanssifestivaali: Popsicle, The Pansies, Super
17.7. Transsitanssifestivaali: Super
18.7. Mucky Pup, Meshuggah
20.7. Marjosie, Moog Konttinen, Let’s Eppelin
28.7. Kari Peitsamon Skootteri
29.7. Slobo Horo

elokuu

2.8. Tarot 10-vuotisjuhlakonsertti
3.8. Flamenco-ilta, Cordoba Mora & Anna Blanca
5.8. Morgan Lefey (SWE) + Feedback + The Mies
10.8. Teatterikesä: Rattle Stone – Runotrafiikki Kyykivi
11.8. Teatterikesä: Rattle Stone – Runotrafiikki Kyykivi
12.8. Teatterikesä: Tapahtumien yö: Warhola, Ryhmä Fagerholm / Yövieraat
13.8. Dave Lindholm & Canpaza Gypsys
19.8. The Balls
20.8. Raaka Arska & Rengasraudat
25.8. >>Almost Cut My Hair<<, 5.15
26.8. Peer Gynt
27.8. Zenigeva (J)

syyskuu

2.9. Afterimage (USA)
3.9. ”Tampere reggae festival”: Saganor, Francis, Bonty Irie (Jam)
7.9. Edward Vesala & Sound&Fury
9.9. Pojat
10.9. Mari Rantasila (Rautamaa)
15.9. Classic Club
16.9. “Valtteri-kapina comeback” Slick (GER) Thee Grylitz (GER), Circle, Lowdown Shakin’ Chills
17.9. “Valtteri-kapina comeback” (Pakkahuone & Klubi) Waltari, Generators, Y.U.P., Hybrid Children, Greenhouse AC, Jalla Jalla
Popska: Pansies, Supperheads, Jing & Jangsters
21.9. Rock SM-karsinta
23.9. Irlanti –festarit: Seane Keane (IRL), Anam (IRL)
24.9. Irlanti –festarit: Altan (IRL), Tuberis
28.9. Kauko Röyhkä
29.9. Big Bad Wolf (NOR), Bye Bye Brothers
30.9. U.K.Subs (UK)

lokakuu

1.10. Heikki Silvennoinen & Trio
5.10. Keystone Caps, Rale Koivisto Street band
7.10. David Byrne (Pakkahuone&Klubi)
8.10. “The Rave 1994” (Pakkahuone&Klubi)
13.10. InTime Quintet goes Tango
15.10. Miljoonasade Miljoonasade
18.10. Ben Granfelt, Miri Miettinen, Kari Leppälä
19.10. Klassik Klub
20.10. “Kuukauden Sankarit”: Cover Up, Strong, Maco & Tuksa, BullFrogs, Kadunkulkijat
21.10. Samuli Laiho, Jakarta
22.10. Electric Landlady, Ila Loueranta
26.10. TBC
28.10 “October Party” (Pakkahuone&Klubi): Vilperin Perikunta, Yllätysohjelmaa, Muotia, Herkkuja, Ongintaa, Disco ym.
29.10 Mäntyniemi plays Neil Young, Bone Machine

marraskuu

2.11. “Asiakkaan päivä”: Pekka Ruska duo
4.-6.11. Tampere Jazz Happening
10.11. Flamenci-ilta: Cordova Mora
11.11. Olli Lindholm -Yö
12.11. Ska & Reggae Dance Party: Ying&Yangsters, Bobby Culture (JAM), Movementals
15.11. Steve Lukather & Lost Lobotomys
16.11. Erik Hokkanen & Lumisudet (USA)
17.11. ”Kuukauden Sankarit”
18.11. ”Ilo kuoli – pelleily jatkuu-tour” Alivaltiosihteeri
21.11. ”Party for Jilted Generation”: Prodigy, Dj Nick (UK), Orkidea
23.11. Klassic Klub: Trio Barocco
24.11. Heikki Hela
25.11. ”Rokkenrolltangokabaree” (Pakkahuone&Klubi), Remu, Sauli Lehtonen, Moraalia teatteri: Joulutortun paluu
26.11. Y.U.P. + Pekka ja Susi
30.11. ”Hello Sisters tour”: Poverty Stinks + Candydates (GER)

joulukuu

2.12. Pikkujoulukuusibileet ensi-ilta: “Joulutortun paluu”, Moraalia teatteri, Eläkeläiset Kristian Voutilainen -Eläkeläiset
3.12. Jukka Tolonen & Wentus Blues Band
5.12. ”Viimeinen itsenäisyysjyhla” Popeda, Yö, ”Normaalirytke”: Rytke with Martti Syrjä, Mikko Syrjä ja Juha Torvinen
9.12. Don Huonot, Kuudennusmiehet
10.12. Reggae Night: Movementals, Grazz ruutz, Dj Mickey Dread
15.12. Kuukauden Sankarit: Gas, J.H.G., Trioli, Kaunotar ja Kulkuri, PMA
16.12. Costi
17.12. Slobo Horo, J.Alanko&Alligaattorit
21.12. Klassic Klub
26.12. ”Joulupukin paluu” Pojat
28.12. Moraalia teatteri: Joulutortun paluu & Iskelmätanssit
30.12. Elastic Family
31.12. New Years Dance Carneval: The Levitators, Saganor

1994

Pakkahuone

helmikuu

07.02. Tanssiteatteri Hurjaruuth
11.02. Laura Rantalan Tanssiryhmä
16.02. In Time
27.02. Puhallinorkesteri Tampereen Kotkat
28.02. TTY:n Seitsikko

maaliskuu

25.03. Neljä Ruusua

huhtikuu

08.04. Tampereen Kaupunginorkesteri
10.04. TTY:n Soittokunta
14.04. Anu Panula
15.04. Ismo Alanko
17.04. Kamarikuoro Camena
30.04. Sonja Lumme, Seitsemän Seinähullua

toukokuu

01.05. Pasi Kaunisto
09.05. Bass’n’Helen
12.05. Kummeli Show
19.05. Claudia Birkholz Ensemble
21.05. Klamydia + Paha uskonto + Tehosekoitin + Lowdown Shakin’ Chills

kesäkuu

18.06. Toni Edelmann

elokuu

10.08. Kansallisteatteri
30.08. Offspring, Apulanta, Karkkiautomaatti

syyskuu

10.09. Seminaarinmäen Mieslaulajat
17.09. Waltari, Jalla Jalla, YUP, Hybrid Children Waltari
18.09. Veikko Ahvenaisen Hanurikvartetti
24.09. Jerusalem (SWE), Bass’n’Helen
25.09. Manse Brass

lokakuu

02.10. Tampereen Kaupunginorkesteri featuring Neljä Ruusua
07.10. David Byrne (UK)
14.10. Jope Ruonansuu, Real Tones
27.10. Liisa Nojosen Tanssiryhmä
28.10. Vilperin Perikunta
31.10. Eppi Raivion yhtye

marraskuu

5-6.11.
21.11. Prodigy
23.11. Tanssiteatteri Mobita
25.11. Remu

joulukuu

01.12. KOM-Teatteri
30.12. Erkki Junkkarinen, Voitto Takasen yhtye