Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2005

Klubi

tammikuu

1.1. Hasardi-klubi: Kakkapartio plays Sleepy Sleepers, Kari Peitsamo, Roctum!!!, Viihdeimperiumi, Ville Härkönen plays Jaakko Teppo
5.1. Erittäin Tärkeä Ilta: mm. vuoden 2005 Klubi-kortin arvonta, dj:t Infekto& Willy
6.1. TREunion meets Russia: Vegetative (Rus), Pofony, Callisto, All In Me
7.1. Vainohulluus IV: Scorn (UK), And Then You Die, Aprox. feat. Suho Superstar + dj:t
8.1. Onnellinen perhe / Converse-klubi: Luonteri Surf, Pojat, Häiriköt, Kimmo Liskomäen Pitkät Kalsarit
12.1. Poppikerho: Cats On Fire, Flannelmouth, Puny, dj:t Antti & Sami
13.1. Dreamscape: Tokyotapes, Megalife, Shaun Rossi - Tammiklubi
14.1. Jamcracker, Ionics, Moonfreeze B-boys, dj:t Juels& Massiv
15.1. Miljoonasade, dj Brother P
19.1. Rokko-klubi: Manzana, Hyhmä, Heijaste, Rokko-dj:t
20.1. Helping Hands -hyväntekeväisyyskonsertti: Pentti Hietanen & Heikki Hela+ band, Elycia, Anomalia
23.1. Beemvees-ilta (ei ikärajaa): Smak, Ruotomieli, Nitrokiss
26.1. Damn Seagulls, Disco Ensemble -dj:t - Disco Ensemble: First Aid Kit -albumin ennakkokuuntelu
27.1. Laava-klubi - funk, soul & jazz - dj:t Okapi & Taphead
28.1. Venla 2005 -kutsuvierastilaisuus (Pakkahuone ja Klubi)
29.1. Club Good Times: Jukka Poika & dj Didier, Natty Kauca & Black Hula Sound (dj Kova K & dj Jere Dangerous)

helmikuu

2.2. Poets Of The Fall, Lodger, Bleak
3.2. Twilighting, Dreamtale
4.2. Lauri Tähkä & Elonkerjuu
5.2. TREunion-klubi: Killpretty, Discore, Bitch Alert, April
6.2. Chill out with dj Auspexx
7.2. Apua asiaan: High School Drop Outs, Makkaraperunat, Mika Lyly & Metal Mood Madness Orchestra, Nitrokiss, Sonic Reducer + yllätysvieraita
10.2. Fields of Gold -kiertue: Zacharius Carls Group, Shake, Ronnie Starr
11.2. Herring salad - breaks, disco, d'n'b, funk, hiphop, pop, rock, soul  - dj:t Infekto & Willy
12.2. Akateemisen kyykän mm-kisojen jatkobileet (Pakkahuone ja Klubi): Eläkeläiset, Lemmenpyssyt
13.2. Chill out with dj Auspexx
16.2. Poppikerho: Kevin, Sweeties, Tigerbombs, dj Abstraktor
18.2. Happoradio, Replika
19.2. H-DCF Chapter 3 Goodwill Party V:  Burning Wheels, Johnny D. and The Knuckledusters, Lemmenpyssyt, Tres Hombres
20.2. Beemvees-ilta (ei ikärajaa): Uniklubi, Destination X
21.2. Chill out with dj Auspexx
23.2. Pirkanmaan Musiikkiopisto proudly presents: Elvis Forever!
24.2. The ARK (Swe), The MO (Swe), dj:t Pistis & Tiskijukka
25.2. Kometa, Lowlife Rock'n'roll Philosophers, Au Pair Winter Grind (Pakkahuone klo 21-01, K15): Deejays Mr Willy & Infekto
26.2. [reiv:] tour - dj:t Alkemist b2b Dixon, Coma b2b Kim, Eliot Ness, Jasse, Orkidea
27.2. Creatures From The North Tour: Maple Cross, National Napalm Syndicate, Sacred Crucifix
28.2. Chill out with dj Auspexx

maaliskuu

1.3. Markku Peltola & Buster Keaton  -Orkesteri, dj:t Janne Laurila & Jan Anderzén
2.3. Funky Trilogy: Torvikopla, Funktion, El Peso
3.3. Rokko-klubi (21-03): The Body, Wasted, Pikkupaha
4.3. Pauli Hanhiniemen Perunateatteri
5.3. Mandschurian Emman talviyö: Jan Rohde & Five Comets (Nor/Fin), Swingers, Periferia
6.3. Chill out with dj Auspexx
9.3. Tampere Film Festival 2005: Club Cubano by Salsa Pasión & dj Oliver
10.3. Tampere Film Festival 2005: Eppu Normaali
11.3. Tampere Film Festival 2005: Elektro - Let's Festival!: Cleaning Women, Jarmo Saari Solu, Pink Twins
12.3. Tampere Film Festival 2005: Rokk - Let's Festival!: Absoluuttinen Nollapiste, Kuusumun Profeetta, Ville Leinonen Duo, Roctum,
musiikkileffoja kolmella kankaalla, mm. Spinal Tap, Rolling Stones: Gimme Shelter, Depeche Mode: Devotional
13.3. Tampere Film Festival 2005: Chill out with dj Auspexx - Festivaalien loppubileet: filkkari-dj:t
16.3. The Peace Band, Tinker, Voltas
17.3. Pakkahuone ja Klubi: Eppu Normaali, Jere & The Universe, Humane
18.3. 3rd Rail Music esittää:  K-Rino (USA), Maajoukkue, Hannibal, Soppa, Jodarok & dj Hank Holiday
19.3. Disco Ensemble, Lapko, Deep Insight
20.3. Beemvees-klubi (ei ikärajaa, klo 17-21): Disco Ensemble, Lapko, Deep Insight
21.3. Chill out with dj Auspexx
23.3. If Society -klubi: Echo Is Your Love, Fun, Hero Dishonest, Siniaalto
24.3. EasterMaster (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Diablo, Rotten Sound, Pain Confessor, Ajattara, Total Devastation
25.3. EasterMaster (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Kilpi, Teräsbetoni, Thunderstone + 2
26.3. Club Ground Zero: Diary Of Dreams (Ger), Romantic Vision, dj:t Carri, jo-uni, Mac hine & Xavier
27.3. Slavic Walkmen Rapid Offensive Unit Vs. Swaeg Pirates - 4-Deck Deejay Battle of Sound by Toiminto, Myrkky Antti, AlexCore, Lasso800 & Support Cats And Dogs
28.3. Chill out with dj Auspexx
29.3. Ektro & Kult of Nihilow esittävät: Sunn o (USA), Circle
30.3. Poppikerho: Romantic Vision, Red Carpet, Monte Video, dj:t Antti & Sami
31.3. Bad Attitude Music esittää: Flylow, Oikosulku, The Winyls

huhtikuu

1.4. Tuomari Nurmio & Alamaailman Vasarat, dj piiSami
2.4. Jonna Tervomaa, Tuure Kilpeläinen
3.4. Bandage-klubi: Bitch So SWeet, Deep Glance, Essentia, Lovex
4.4. Chill out with dj Auspexx
6.4. Girls That Rock 2005: Girlschool (UK), Erocktica (USA)
7.4. Rokko-klubi: Outcold, Sonic Supersounds, Tähti
8.4. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit
9.4. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi, K18):  Zen Café, Muusa
10.4. Jazz-leidit klubilla: Jazztet solisteina Gilda, Ewa Kaarela & Ninni Martikainen
11.4. Chill out with dj Auspexx
13.4. Sonos Metallicos Club: Korpiklaani, Moonsorrow, Turisas
14.4. Callisto, Magyar Posse, Plain Fade, dj Arttu
15.4. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Kotiteollisuus, Radiopuhelimet, Ruoska, Brüssel Kaupallinen
16.4. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Robert Plant & The Strange Sensation (UK), Sapattivuosi
17.4. Chill out with dj Auspexx
20.4. Soulfly (BRA/USA), Velcra, dj Jani
21.4. Teargas Tenderness: Angelica Kult, Iconcrash, Kuroshio Current, Ultranoir
22.4. YUP, Kuha
23.4. FHRA-Tampere esittää: Melrose, supports
24.4. Beemvees-ilta (ei ikärajaa, klo 17-21): Maj Karma, Kuolleet Intiaanit
25.4. Carlos D'l Puerto & Impacto Cubano (Cuba), dj Oliver
27.4. Ultramariini, Risto, Bilmo
28.4. Sunride, No Shame, Presley Bastards
29.4. Mavericks presents Club Sin Pt 5: Batmobile (Hol), Thee Exit Wounds (UK), Thee Suspenders (Swe), The Butchers
30.4. Poets Of The Fall, Pornorphans, Day Eleven

toukokuu

2.5. Chill out with dj Auspexx
3.5. Day Eleven: Almost Over Everything -albumin ennakkokuuntelu
4.5. Morgue-tour: Shadowplay, Varjo, Schatten-dj:t
5.5. Laava-klubi - funk, soul & jazz - dj:t Okapi & Taphead
6.5. Swæg 10 - Extraordinary Turbo Showdown: Brothomstates, Blamstrain, Toiminto2, Oreia, dj:t Myrkky-Antti, Remontt & support troops
7.5. Mokoma, Stam1na, Steep
8.5. Chill out with dj Auspexx
11.5. Poppikerho: Underwater Sleeping Society, The Scaramangas, Ultrasport, dj Janne Laurila
13.5. Aavikko, Pasilan Laulajat, Taikuri Janne Raudaskoski
14.5. Viikate, Clamour
15.5. Werner Bros
16.5. Chill out with dj Auspexx
18.5. Rock Royale Rock Show: Sister Shotgun, Zee Rovers, Rock Royale, Jann Wilde & Rose Avenue, Gion, Renoise
19.5. Doom over Finland: Count Raven (Swe), Mirror Of Deception (Ger), Garden Of Worm
20.5. Bite back: Asa, Kemmuru, Ionics, Lost Cause, dj Plankton
21.5. TREvenge danceEvent -tanssikilpailu (ei ikärajaa; sarjat solo freestyle ja 2vs2 bboybattle) - dj:t Mr. Willy, Samboogie, Massive & Leijonamieli - TREvenge afterParty (K-18): Armomurha, Tommishock, Leijonamieli & Putkimiehet, dj:t Mr. Willy, Samboogie & Massive
23.5. Chill out with dj Auspexx
24.5. PMO Goes Latin and Tango
25.5. Sewergrooves (Swe), Sweatmaster, Boomhauer
26.5. Kuolleet Intiaanit, Ruotomieli
27.5. Hawkwind (UK), Circle
28.5. Liekki, dj Sami Häikiö
29.5. Procrastination Tour V: Office Building, Oikosulku, Bloodpit, Naked, Private Line
30.5. Chill out with dj Auspexx

kesäkuu

1.6. Telegram, Penniless, Trefoil
2.6. Kesäklubi: Slavic Walkmen & guests
3.6. D-A-D (Den)
5.6. Summer Dancehall: Fusion Sound System (JAM)
6.6. Viva Brazil: Tessa Virta (Fin) & Célio de Carvalho (Bra)
7.6. Santalahden sauna (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Black Label Society (USA), Godsplague, Blake
8.6. Tampereen sävel 2005 - Avajaisklubi: Jimjammurmur, Riltons Vänner (Swe), dj Borzin
9.6. Tampereen sävel 2005 - Ensemble club, dj Borzin
10.6. Tampereen sävel 2005 (Pakkahuone ja Klubi): Sussan Deyhim (Iran/USA) - "Vocodeliks", dj Borzin
11.6. Tampereen sävel 2005 (K18 - Pakkahuone ja Klubi) -  Karonkka: Kitkerät Neitsyet, koululaulukaraoke, dj Vocal
12.6. Chill out with dj Auspexx
15.6. Paarma: "Pidä liekkis" -albumin julkaisubileet: Komposti Sound feat. Paarma, Nopsajalka, Puppa J, Papa Zai & Bongo Rhino
16.6. Provinssirock 2005 Kick-off: Scang (Rus), Zacharius Carls Group
17.6. Tanssikerho - indie-rock-pop-electronica - dj:t Les Gillettes
18.6. Resistance 77 (UK), Kohu -63, The Patsy Walkers, Wasted, Anal Thunder, Fortiez
19.6. Chill out with dj Auspexx
22.6. Suomi Hardcore 1980-2005: Lama, Rattus, Neuroottiset Pelimannit, dj Skari
23.6. Kesäklubi: Slavic Walkmen & Jere P
24.6. Juhannusterassi - dj:t Pistolero & Tiskijukka
25.6. Juhannusterassi - dj:t Pistolero & Tiskijukka
26.6. Juhannusterassi
29.6. Kick Ass Country Club: The Ghost Of Bruce Springsteen & The E-Street Band, dj:t Pistolero & Tiskijukka
30.6. Acid Mothers Temple (Jap), Kemialliset Ystävät, Pharaoh Overlord

heinäkuu

1.7. Lumous Gothic Festival 2005: Midnight Configuration (UK), Pro-Jekt (UK), The Mimic (Fin), Lumous-dj:t
2.7. Lumous Gothic Festival 2005: Angels & Agony (NL), Two Witches (Fin/Ger), The Protagonist (Swe), Lumous-dj:t gootit
3.7. Chill out with dj Auspexx
6.7. Slim Jim Phantom's Trio (UK/USA), Hel-Gators
7.7. Slavic Walkmen present Comet III: Subtitle (USA), Ceebrolistics, Dumb, dj Plankton & Slavic Walkmen
8.7. TreSeta esittää Naistenilta: Bitch Alert, dj Erika
9.7. Laava-klubi - funk, soul & jazz - dj:t Okapi & Taphead
10.7. Chill out with dj Auspexx
13.7. Tammerfest 2005 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo, - Klubin itäterassi: plauge presents - house & chillout by dj's Tremont, Figure, Link & Ässälekuri (Pakkahuone (K15) ja Klubi): Kotiteollisuus, Stam1na, Maj Karma
14.7. Tammerfest 2005 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Klubin itäterassi: Get Hard & Heavy with Gootti-Pate & Pistis + friends Eläkeläiset, Poets Of The Fall, Humane
15.7. Tammerfest 2005 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Klubin itäterassi: Slavic Walkmen djs & Jere P + friends play various styles from 80s hiphop to electronica via country & folk (Pakkahuone (K18) ja Klubi): Brian Setzer Trio, Big Sandy & The Fly-Right Boys (USA), Slaptones (USA), Nashville Bum
16.7. Tammerfest 2005 - Klubin länsiterassi: Slavic Walkmen djs & dj Schmami play electronica/indie/folktronica/etc, KARI PEITSAMO - Klubin itäterassi: plauge presents - house & chillout by Solarians (live), dj's Santtu, Link & Ässälekuri(Pakkahuone (K18) ja Klubi): CMX, Mokoma, Clamour
17.7. Tammerfest 2005: Päätösklubi
20.7. Slavic Walkmen Birthday Special
21.7. Soul Kitchen: Nieminen & Litmanen, Trio Tetris, dj Lovroc
22.7. Tanssikerho - indie-rock-pop-electronica - dj:t Antti & Sami
23.7. Underground Disco!!! by dj's El Allu & Go-Go Janne, Mike Not & pHinn + Slavic Walkmen
24.7. Chill out with dj Auspexx
26.7. Hämmennys by sekoitus - dj:t Tremont, Shuffle, drS, Linksu, Mikado, Figure, wihazu & co
27.7. African Funk Nite: AIYEKOOTO & AFROBEAT BAND (Nig/Fin) - 15-piece big band feat. Baabelin Torvet & Paarma, dj Didier
28.7. Kick Ass Country Club: Cdoass (Swe), TV-Resistori, Iwatsw, dj:t Pistolero & Tiskijukka
29.7. Tampere International Salsa Festival: Salsa shows by int'l guests, dj Alex (CHL)
30.7. Tampere International Salsa Festival: Los Cubatas, dj Alex (CHL)
31.7. Chill out with dj Auspexx

elokuu

3.8. Koti-ikävä-klubi: Bitch Alert, 51 Koodia
4.8. Cleaning Women, dj Abstraktor
5.8. Jamaican Independence Day Celebration: Jah Mason (Jam) + hottest selectors
6.8. Faces Afterparty - Afro-Cuban Connection: Norlan (Cub), Teba (ZAF)
7.8. Chill out with dj Auspexx
9.8. Syty ry & Snorkkeli esittävät: "Impron viemät!"
10.8. Teatterikesä - Pälkäneen Teatteri  esittää Mika Waltarin "Gabriel"
11.8. Teatterikesän Tapahtumien yö - Sampolan op esittää: "Spoon River" - Herringsalad II - dj:t Infekto & Mr. Willy
12.8. Teatterikesä - Martti Servo Ja Napander
13.8. Teatterikesä - Tanssikerho - indie-rock-pop-electronica - dj:t Antti & Sami
14.8. Chill out with dj Auspexx
17.8. Pasi Pakarinen - mies ja kitara: pop'n'rock kuudelta vuosikymmeneltä - mahdollisuus livekaraokeen, dj Skari
19.8. Mango y Melón & Salsa Pasión esittävät: Azúcar Negra (Cuba), dj Rubio
20.8. Tampere Fetish Factory 2005 - dresscode erotic/fantasy/fetish/kinky
21.8. Beemvees-klubi (ei ikärajaa): Technicolour, Lovex
22.8. Chill out with dj Auspexx
24.8. Laulantaa ja rautalankaa: Taivalkunta Beat, Heartbreakers, Sarastus
25.8. Kick Ass Country Club: The Rollstons, Regina, Gimmijapan (Den), dj:t Pistolero & Tiskijukka
26.8. Sedan05 preparty - dj's by Kompleksi, Telex, Mental Alaska, Slavic Walkmen & Swæg
27.8. Solar Illogik 3: Tripteaser, dj:t Tim Duster, Poliisi, drS, Tremont, phanatic, wihazu & elfen
28.8. Kick Ass Sunday Club: Stazi (UK) + special support, dj:t Makelove & Pistolero
29.8. Chill out with dj Auspexx
31.8. Tanssikengät tuleen -special: Voimaryhmä, Goon, Tirehtöörit, Chef's Special, HGB, Red Light Says Go, Sunsircus, dj:t Skruface & Erik Floyd

syyskuu

1.9. Star Wreck: In The Pirkinning -elokuvanäytös, Roihu
2.9. Jam ry esittää - Suomipoppia 70-luvulta: Karma, Kadun Kaswatti plays Irwin Goodman
3.9. Argy Bargy (UK), The Hoist!, Rejected, Common Voice, Last Laugh
4.9. Bandage-klubi (ei ikärajaa):  Day Eleven, Essentia, Nitrokiss, T.A.P.
5.9. Chill out with dj Auspexx
7.9. Verenpisara, Fume
8.9. Rokko-klubi: Rubicon, Huuto, Exhausted
9.9. Poppikerho: Risto, Astrid Swan, dj:t Mx 200 000 & Special K
10.9. House Nation - The Resurrection (K18 - Pakkahuone ja Klubi): Dumonde (Ger), Montini Experience/ZZino (Bel), Commander Tom (Ger), Angel, Bates, Gary B, Jokke, Elliot Ness, Orkidea, Neon & Friik, T.Rio & Maas, 3.14Sami & Coma...
11.9. Dj Auspexx & klubi present: V/A Unwind - A journey Into Global Grooves Release Party
14.9. Destination X, Manzana, Lowmen
15.9. Kari Peitsamo (levynjulkaisukeikka), Kauko Röyhkä
17.9. Hikidisko Tour: Disco Ensemble, Sweatmaster
18.9. Beemvees-klubi (ei ikärajaa): Tyrävyö, Hybrid Children, Incredible Nothing
19.9. Chill out with dj Auspexx
20.9. HIM: Dark Light -albumin ennakkokuuntelu, Bleak, Avenie
21.9. Charon, Entwine, Soulrelic
22.9. Action-klubi: Dreamtale, Charisma, Masterstroke
23.9. manSEDANse 2005 hosted by Slavic Walkmen: VERDE, U.S.O. feat. Janne Laurila, Halldór Ulfarsson (ISL), Dxxxa & Nukkehallitus, dj:t pHinn, Sire & Slavic Walkmen
24.9. manSEDANse 2005 hosted by Slavic Walkmen: SICKBOY (Bel), SUBJEX (Fra), dj:t Sire, Slave To The Beat & Slavic Walkmen
25.9. Chill out with dj Auspexx
28.9. Ruotomieli, Moses Hazy, Rock Royale
29.9. Paprika Korps (Pol), Menopaluuna
30.9. Hiljaiset Levyt/Alivaltiosihteeri 20 vuotta: Alivaltiosihteeri, Maaseudun Tulevaisuus, Jalla Jalla, Nightingales, Kätyrit, Tina

lokakuu

1.10. Tanssimania 2005 - Etnoklubi: Hehkumo, Snekka
2.10. Chill out with dj Auspexx
5.10. Fresh-klubi: Brightboy, Laurila, Vasama, dj Antti
6.10. Gbfam Live -  Syysjuhlat: Day Eleven, Katla, Mockshot, Nicole, Scapegoat
7.10. Ville Leinonen & Valumo, Jukka Takalo, dj Nike
8.10. Tenu MC 20 vuotta: Johnny D. & The Knuckledusters, Stumble Brothers
9.10. Chill out with dj Auspexx
11.10. IMU-Klubi by MINÄ AINAKIN - improvisaatioteatteria kaikelle kansalle
12.10. Klubin leffailta - isäntänä Timo Vuorensola: Hubaveikot 2-4, dj Paska-Timo
13.10. Ultra Spar spelar Ultra Bra, Avidé
14.10. Absoluuttinen Nollapiste, dj Nike
15.10. Peer Günt
16.10. Chill out with dj Auspexx ma
19.10. Brüssel Kaupallinen, Lambs, Candy Cane
20.10. D-A-D (Den), Private Line
21.10. Musiikki ja media 2005: Seminaarinmäen Mieslaulajat, M.A.Numminen & Pedro Hietanen: "Kielletyt laulut", dj Nike
22.10. Musiikki ja media 2005: Blake, Bloodpit, Day Eleven, Disco Ensemble, Feiled, Flylow, Lapko, Twilightning, dj Pistolero
23.10. Beemvees-klubi (ei ikärajaa): Velcra, Pofony, Collarbone
24.10. Chill out with dj Auspexx
25.10. Jason Ringenberg (USA), Samae Koskinen, dj Nike
26.10. Swallow The Sun, Obscurant
27.10. Poppikerho: Tigerbombs, Puumaja, dj:t Sam S. & Juhana
28.10. Santalahden sauna (Pakkahuone K-16 ja Klubi): Stratovarius, Hammerfall, Hevein
29.10. Biker Bench Party by Backbone MC: Ballshakers
30.10. Chill out with dj Auspexx

marraskuu

2.11. Japanese New Music Festival ver.4: Acid Mothers Temple Swr, Akaten, Ruins Alone, Zoffy, Zubi Zuva X, Seikazoku, Shinp Wark, dj Arttu
3.-6.11. Tampere Jazz Happening 2005
7.11. Chill out with dj Auspexx
8.11. The Wailers (Jam)
9.11. Klubin leffailta - isäntänä Timo Vuorensola: Näkymättömiä musiikkivideoita, dj Paska-Timo
10.11. Machine Men, Defused, Avenie
11.11. What The Swaeg?? Bonus Surprise Action Party!: IONICS, dj's STTB, Dana, Amen Brothel, Joni Koo, Myrkky-Antti & Nasty Joe & Näätä-Hämääjä
12.11. The Looptroop Carneval feat. Looptroop (Swe), Freestyle (USA)
13.11. Chill out with dj Auspexx
15.11. IMU-Klubi by Improvokaatio, The Partylandmen
16.11. Zacharius Carls Group, Moses Hazy
17.11. All Day Long (LV), The Blossoms, Voimaryhmä, Väärät Vieraat
18.11. FestServ esittää (Pakkahuone (K18) ja Klubi): Maija Vilkkumaa, Irina, Astrid Swan
19.11. Club Ground Zero: Kmfdm (USA), Panic Drives Human Herds (UK)
20.11. Chill out with dj Auspexx
22.11. The Posies (USA), The Latebirds, dj Pistolero
23.11. Kuopio Popcity 2005: Rainbowcrash, Reckless Love, Sideshow Zombies, Svat
24.11. Rokko-klubi: Brightboy, Lemmenpyssyt, Nitrokiss
25.11. FestServ esittää (Pakkahuone (K18) ja Klubi): Agents & Jorma Kääriäinen, Paula Koivuniemi & Mekka
26.11. Tanssikerho: Regina (levynjulkaisukeikka), dj Sami
27.11. Chill out with dj Auspexx
28.11. Bast Music/PFF (Pakkahuone (K15) ja Klubi): Helloween (Ger), Bloodpit
29.11. Jam ry esittää EtnoJam: Wimme
30.11. Heikki Salo, Mikko Alatalo, Hauli bros

joulukuu

1.12. Anna-Mari Kähärän Orkesteri
2.12. Santalahden sauna (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Sonata Arctica, Elias Viljanen & Evil Spirit, Dyecrest
3.12. FestServ esittää (Pakkahuone (K18) ja Klubi): CMX, Blake, Kuusumun Profeetta
4.12. MIR-0, dj Saukki
5.12. Moneybrother (Swe), dj Pistolero
6.12. Klubin joulumyyjäiset
7.12. Klubin joulumyyjäiset - Runo & rytmi: M.A.Numminen & DJ Sane, Dxxxa & Hast + erikoisvieraita
8.12. Kometa, Incredible Nothing, Superchrist
9.12. 22 Pistepirkko, Black audio
10.12. Teräsbetoni, Manzana
11.12. Viihdekuoro Cantarellin joulukonsertti
13.12. IMU-Klubi by Snorkkeli
14.12. TTVO-festarit: bändejä + yllätyksiä
15.12. Don Johnson Big Band, dj:t Okapi & Taphead
16.12. Evilsons, Flippin' Beans, The Patsy Walkers, The Hoist!, Phoenix Foundation
17.12. Eternal Erection, dj:t Okapi & Taphead
21.12. XXX-mas by dj sKari
22.12. Klubi Allstars, Makkaraperunat, Mika Lyly & Metal Mood Madness, Nitrokiss, Räff Attack, dj Ironfist
28.12. Maj Karma, Ankara
29.12. License To Ill X-mas/New Year Special: Sere & SP feat. Leijonamieli, Maria, dj's Shaft (USA) & Bond
30.12. Talvipotpuri: Damn Seagulls, Essentia, Killpretty, Lapko, The Odorants, Spank my Jones, Steep, Sunride
31.12. Neurovision 2006 - Live NYE: PRadox (NL), Sienis vs. Metzanima vs. Tarezen (Swe), Vishnudata, Re-Animator, Crystal Cris, Serotonot

2005

Pakkahuone

tammikuu

4.1. Päivähypyt: Unto.Satoranta
11.1. Päivähypyt: Cetres
14.1. Tre Kulttuuritoimi/Nuorisopalvelu: Line­ tapahtuma
18.1. Päivähypyt: Torina ja Taru
20.1. Tummien oluiden tori: Freud Engels Marx ja Jung
21.1. Tummien oluiden tori: Lee wings ja Muska
22.1. Tummien oluiden tori: Frederik ja Remington
25.1. Päivähypyt: Minna Vaittiosen yhtye
28.1. YLE TV-2 Venla-gaala suoralähetys

helmikuu

5.2. Musiikkiluokkien tuki: Talvirieha
1.2. Päivähypyt: Rita Heiter.ja Mexican
6.2. YAD:päihteetön konsertti
11.2. Tampereen kulttuurikamari oy : turnin fest limudisco
12.2. TTTY ry Kyykkä MM kisa konsertti
15.2. Päivähypyt Voitto Takasen yhtye
15.2. Sekasirkuttajat konsertti päivähyppyläisille ennen tansseja
15.2. ilta TV-2 rakentaa
16.2. Rosartiina: Pentti Hietanen on the rocks konsertti TV-2 nauhoitti
22.2. Päivähypyt: Saku Backman ja lItarusko
24.2. TYK:ilmaisutaidon lukio : Tribute to Eppu Normaali konsertti
25.2.  Royal max oy: Disco
26.2. Production Factory OY: rock-konsetti Slade

maaliskuu

1.3. Päivähypyt Sinikka yhtyeineen
7.-13.3. Videotivoli
15.3. Päivähvpyt
16.3. Karelia puhallinorkesterin konsertti
17.3. Eppu Normaalin konsertti
21.3. Hakanit Oy/hiusmuotinäytös
22.3.  Päivähypyt
22.3. Kun ilta ehtii tanssikurssi/Kuto& Keri
24.3. Easter master/rockkonsertti
25.3. Easter master/rockkonsertti
26.3.  Apulanta
29.3.  Päivähypyt
29.3.  Kun ilta ehtii tanssikurssi/Kuto& Keri

huhtikuu

2.4. TYK ilmaisutaidonlukio Poppia konsertti
5.4. Päivähvpyt: Unto Satoranta ja Tapani Luojus
6.4. TTYY: Otaspeksi
9.4.  Zen Cafe
12.4. Päivähypyt  Seppo Vartiamäki
12.4. Kun ilta ehtii tanssikurssi
14.4. TV-2 Finlandersin konsertin taltiointi
15.4.  Kotiteollisuus, Ruoska
16.4.  Robert Plant ja The Strange Sensation
17.4.  Tekniikan laulajat ry kuorokonsertti
19.4.  Päivähypyt Kauko Simonen
19.4.  Kun ilta ehtii Tannssikurssin päätös Volare
21.4.  Antti Sarpila Swing band
23.4.  Puhallinorkesterin konserttitanssiaiset
24.4.  KV tanssinpäivän näytös
26.4.  Päivähypyt Kalevi Suntilan yhtye
27.4.  Kansallisen veteraanipäivän juhla
29.4.  Maija Vilkkumaa, Nerdee
30.4.  Gunther

toukokuu

8.5. Ozrich Tentacles
11.5. Ed Guy
12.5. Päivähypyt
16.5. Soulfly
18.5. Päivähypyt
20.5. TYK valotykki gospelkonsertti
23.5. Maija Salon Kalevala musikaali
23.5. Maija Salon kevätkonsertti
24.5. WASP
25.5. Juhlapäivähypyt 15v.

kesäkuu

7.6. Black Label Society
9.6. Tampereen Sävel: Heinähattu ja Vilttitossu lasten konsertti
10.6. Tamperen Sävel Sussan Deyhim

heinäkuu

9.7. Tampere Pride 2005/ Seta ry päivätanssit ja pääjuhla
13.7.  Tammerfest: Kotiteollisuus
14.7.  Tammerfest: Maija Vilkkumaa
15.7.  Tammerfest: Brian Setzer
16.7. Tammerfest: CMX

elokuu

9.8. Tampereen Teatterikesä: Solaris
10.8. Tampereen Teatterikesä: Solaris
12.8. Teatterikesä/Q-teatteri: Varokaa putoavia enkeleitä harjoitus
13.8. Teatterikesä/Q-teatteri: Varokaa putoavia enkeleitä
14.8. Teatterikesä/Q-teatteri: Varokaa putoavia enkeleitä

syyskuu

3.9. Tre ev-Iut srk lastenjuhla
6.9. Päivähypyt: Tiikerihai ja Antti Kariala
9.9. SF-Blues
10.9. Tekno-disco/Klubi
13.9. Päivähypyt: lItarusko ja Saku Backman
17.9. Sentenced
20.9. Päivähypyt Raija Törmälän yhtye
23.9. Superline/NUPA
24.9. Pampers-kiertue/ vauvakonsertti
27.9. Päivähypyt Unto Satoranta
30.9. Tanssimania: Aikansa valioita konsertti
30.9. Tanssimania: Maniatanssit

lokakuu

1.10. Tanssimania: konsertti
1.10. Tanssimania: iltatanssit
2.10. Tanssimania: Tampereen päivän konsertti
4.10. The Rasmus
5.10. The Soilwork (SWE)
11.10 Päivähypyt: Sinirytmi
12.10.  Petri Laaksosen 20-v. taiteilijajuhlakonsertti
14.10.  Bill Wyman & his Rhytm kings
18.10.  Päivähypyt
21.10.  Musiikki ja Media festivaalin gaalajuhla
22.10.  Musiikki ja Media festivaalin rock-konsertti
25.10.  Päivähypyt: Jermut
28.10.  Stratovarius vs. Hammerfall

marraskuu

4,11. Tampere Jazz Happening: Collectif slam jne.
5.11. Tampere Jazz Happening: Trevor Watts jne.
5.11. Tampere Jazz Happening: Jacob Fred jne.
6.11. Tampere Jazz Happening konsertti Amsterdam string trio
18.11. Maija Vilkkumaa, Irina
19.11. VinyImania levymessut
23.11. TTYV: Näässpeksi
24.11. TTYV: Näässpeksi
25.11. Jorma kääriäinen &Agents, Paula koivuniemi
26.11. Nits
28.11. Helloween
30.11. Puolutusvoimat Matle:Perinnejuhla

joulukuu

1.12. TTYY: Näässpeksi
2.12. Sonata Arctica
3.12. CMX
6.12. Kulttuuritoimi: Lasten itsenäisyyspäiväjuhla
7.12. Päivähypyt: Mia Pihkalan yhtye
8.12. TTYY: Näässpeksi
9.12. TTYY: Näässpeksi
10.12.  The Ark
15.12.  Pirkanmaan musiikkiopiston joulukonsertti
20.12.  Päivähypyt: Voitto Takasen yhtye
27.12.  Päivähypyt: Pekka Hildénin yhtye