Siirry sisältöön

Alueellinen jätehuoltolautakunta

Jätehuoltolautakunnan tehtävänä on toimia jätelain mukaisena yhteistoimintaalueen
kuntien jätehuoltoviranomaisena, jonka tehtävänä on päättää jätelaissa
säädetyistä viranomaistehtävistä.

Lautakunnan tarkastetut pöytäkirjat oikaisuvaatimusohjeineen ja valitusosoituksineen asetetaan nähtäväksi kaupungin verkkosivulle kokousta seuraavan viikon tiistaina.

kokoukset kevät 2019
19.2., 10.4., 5.6.


Aleksi Jäntti

puheenjohtaja
Aleksi Jäntti (Kokoomus)
apulaispormestari
aleksi.jantti [at] tampere.fi
040 727 3234

varajäsen
Jussi Kuortti (Kokoomus)
yrittäjä, Kuortti yhtiöt
Ratinankatu 12 A 16
33100 Tampere
jussi [at] kuortti.fi
040 023 1947


Anne Tervo

varapuheenjohtaja
Anne Tervo (SDP)
päiväkodin johtaja
[email protected]
050 594 4502

varajäsen
Pekka Leppänen (SDP)
Raiskionkatu 5 F 48
33310 Tampere
pekk1.leppanen [at] gmail.com
040 707 4358


jäsen
Zafar Ahmed (Vasemmistoliitto)
tutkijatohtori/Kemisti, Tampere University of Technology (TTY)
Näyttelijänkatu 17 H 28
33720 Tampere
ahmzaf75 [at] gmail.com
045 600 3957

Virva-Mari Rask

varajäsen
Virva-Mari Rask (Vasemmistoliitto)
koneenasentaja, Nordic Henkilöstöratkaisut / Metso Minerals
044 506 1278


jäsen, Nokia
Esa Alanne (SDP)
suunnittelija
Kassilantie 37
37120 Nokia
esa.alanne [at] nokiankaupunki.fi

varajäsen, Nokia
Tuija Sarjanen (SDP)


jäsen
Miisa Karjalainen (Vihreät)
asianajaja

varajäsen
Raine Kallio (Vihreät)


jäsen
Katja Kinnunen (SDP)
Tampereen kaupunki
Hämeenpuisto 38 as. 12
33200 Tampere
050 064 6438
työpuhelin: 040 806 3477

Aila Dündar-Järvinen

varajäsen
Aila Dündar-Järvinen (SDP)
herastuomari
Mäenrinteenkatu 23
33580 Tampere
aila.dundar [at] kotikone.fi
041 573 2031


jäsen
Sinikka Lampinen (Kokoomus)
luokanopettaja KM, Tampereen Kansainvälinen koulu
Pispalanharju 16B
33250 Tampere
sinikka.lampinen [at] suomi24.fi
050 537 4374

varajäsen
Elisa Aattela (Kokoomus)
sisäilmatutkija, Sisäilmatutkimuspalvelut Elisa Aattela Oy SEA
Järvensivuntie 7 B 49
33100 Tampere
elisa.aattela [at] sisailmatutkimuspalvelut.fi
040 743 6659


jäsen
Veikko Lindberg (Kokoomus)

diplomi-insinööri, Framery
veikko.lindberg [at] gmail.com
050 540 6887

varajäsen
Roope Olli (Kokoomus)


jäsen, Mänttä-Vilppula
Leea Lundell (Vihreät)
kuvataideopettaja, Mänttä-Vilppulan kaupunki
Tuppiniemenkatu 2
35800 Mänttä
leea.lundell [at] gmail.com
040 754 5693

varajäsen, Mänttä-Vilppula
Timo Hakala (Vihreät)


jäsen, Sastamala
Kalevi Osara (Keskusta)
koneyrittäjä / Mv.
Tomulantie 397
38470 Sastamala
osarak [at] saunalahti.fi
040 561 2334

varajäsen, Sastamala
Sari Hassi (Keskusta)
psykiatrinen sairaanhoitaja, Sastamalan seudun sosiaali- ja terveyspalvelut/mielenterveys- ja päihdepalvelut
sari.hassi28 [at] gmail.com
040 095 0282
työpuhelin: 040 662 4274


jäsen, Vesilahti
Ari Perämaa (Perussuomalaiset)
sähköasentaja, Bronto Skylift
Härkäläntie 29
37350 Vesilahti
ari.peramaa [at] saunalahti.fi
040 001 1747

varajäsen, Vesilahti
Martti Koivisto (Perussuomalaiset)


jäsen, Pälkäne
Virpi Pohjola (Kokoomus)
toimitusjohtaja, Jaakko Pohjola Oy
virpi.pohjola [at] jaakkopohjola.fi
050 404 0140

varajäsen, Pälkäne
Tiina Kokkola (Kokoomus)
myyntineuvottelija, J.A. Tenhunen Oy
Hannantie 6
36600 Pälkäne
tiina.kokkola [at] scui.fi
040 756 6785


kaupunginhallituksen edustaja
Ari Wigelius (SDP)

esittelijä
jätehuoltoinsinööri Anu Toppila, puh. 040 806 3362

pöytäkirjanpitäjä
hallintosihteeri Jonna Koivumäki, puh. 040 124 1626

tiedotusvastaava
viestintäsuunnittelija Tarja Nikupaavo-Oksanen, puh. 050 552 6339

Muuttuneista yhteystiedoista voi ilmoittaa osoitteeseen luottamushenkilomuutokset[at]tampere.fi