Koulujen luontokoulukalenteri

VARHAISKASVATUKSEN JA ESIOPETUKSEN KALENTERI ILMOITETAAN SÄHKÖPOSTILLA YHTEYSHENKILÖILLE.

Koulujen kalenteri lv 22-23 on täynnä. Joulukuussa on päiviä, jotka osoitetaan vielä varalla oleville. 

Parhaiten löydätte koulut/yhteyshenkilöt hakutoiminnolla CTRL + F.

Koulujen luontokoulukalenteri lukuvuonna 2022-2023
PÄIVÄMÄÄRÄ KOULU LUOKKA YHTEYSHENKILÖ
Ma 15.8.2022 Juhannuskylä 7 Kuusisto
Ti 16.8. Juhannuskylä 7
Ke 17.8. Juhannuskylä 7
To 18.8. Juhannuskylä 7
Pe 19.8.
Ma 22.8. Juhannuskylä 7 Kuusisto
Ti 23.8. Juhannuskylä 7
Ke 24.8. Juhannuskylä 7
To 25.8. SYKLIn koulutus
Pe 26.8. Juhannuskylä 7
Ma 29.8. Juhannuskylä 7
Ti 30.8. Hatanpää 7B Snellman
Ke 31.8. Hatanpää 7D Majamaa
Syyskuu
To 1.9. Hatanpää 7E Orasuo
Pe 2.9.
Ma 5.9. Hatanpää 7C Joutsenlahti
Ti 6.9. Hatanpää 7F Ranto
Ke 7.9. Hatanpää 7K Paju
To 8.9. Hatanpää 7G Vuolle
Pe 9.9. Hatanpää 7A Kalari
Ma 12.9. Linnainmaa 7 Huhdankoski
Ti 13.9. Linnainmaa 7
Ke 14.9. Linnainmaa 7
To 15.9. Linnainmaa 7
Pe 16.9. Linnainmaa 7
Ma 19.9. Linnainmaa 7
Ti 20.9. Tampereen Normaalikoulu 5 Isopahkala
Ke 21.9. Ahvenisjärvi 7 Ilomäki
To 22.9. Ahvenisjärvi 7
Pe 23.9.
Ma 26.9. Ahvenisjärvi 7 Ilomäki
Ti 27.9. Ahvenisjärvi 7
Ke 28.9. Ahvenisjärvi 7
To 29.9. Kaarila 7 Jutila
Pe 30.9.
Lokakuu
Ma 3.10. Kaarila 7 Jutila
Ti 4.10. Kaarila 7
Ke 5.10. Kaarila 7
To 6.10. Kaarila 7
Pe 7.10. Kaarila 7
Ma 10.10. Svenska Samskolan 7 Sparv
Ti 11.10. Harjun koulu 4 Tyysteri
Ke 12.10. Tammela 4 Reinivaara
To 13.10. VARAPÄIVÄ
Pe 14.10. Luontokoulupäivä opettajaopiskelijoille
Ma 17.10-pe 21.10. SYYSLOMA
Ma 24.10. Kristillinen koulu 7 Saarinen
Ti 25.10. Koiviston koulu 4 Tamminen
Ke 26.10. Koiviston koulu 4 Siitari/Kauppila
To 27.10. Koiviston koulu 4
Pe 28.10.
Ma 31.10. VARAPÄIVÄ
Marraskuu
Ti 1.11. Annalan koulu 4 Uusitalo
Ke 2.11. Linnainmaa 4 Pyykkönen
To 3.11. Linnainmaa 4 Haavisto
Pe 4.11. Linnainmaa 4 Niemi
Ma 7.11. Kaarila 4 Kemppinen
Ti 8.11. Kaarila 4
Ke 9.11. Annala 4 Juujärvi
To 10.11. Annala 4
Pe 11.11.
Ma 14.11. Vuores 4 Vesa/Hartin
Ti 15.11. Vuores 4
Ke 16.11. Vuores 4
To 17.11. Tammelan koulu 4 Lehtonen
Pe 18.11.
Ma 21.11. Linnainmaa 5 Vinnurva
Ti 22.11. Olkahinen 4 Ekola-Suvela
Ke 23.11. Olkahinen 4 Mäntyniemi
To 24.11. LYKE-koulutus
Pe 25.11. LYKE-koulutus
Ma 28.11. Atala 4 Mäihäniemi
Ti 29.11. Kaukajärvi 4 Koski
Ke 30.11.
Joulukuu
To 1.12. LUONTOKOULUN 20 V. JUHLA
Pe 2.12.
Ma 5.12.
Ti 6.12. ITSENÄISYYSPÄIVÄ
Ke 7.12. Atala 4 Mattila
To 8.12. Takahuhti 4 Soini
Pe 9.12.
Ma 12.12. VARAPÄIVÄT
Ti 13.12.
Ke 14.12.
To 15.12.
Pe 16.12.
Ma 19.12.
Ti 20.12.
Ke 21.12.
To 22.12.
Pe 23.12.
JOULULOMA
VUOSI 2023
Tammikuu
Ma 9.1. Koulu alkaa
Ti 10.1. Ei ryhmää
Ke 11.1. Ei ryhmää
To 12.1. Ei ryhmää
Pe 13.1. Ei ryhmää
Ma 16.1. Etelä-Hervanta 7 Granat
Ti 17.1. Etelä-Hervanta 7
Ke 18.1. Etelä-Hervanta 7
To 19.1. Etelä-Hervanta 7
Pe 20.1.
Ma 23.1. Vuores 7 Kuosa
Ti 24.1. Vuores 7 Mäntyvaara
Ke 25.1. Vuores 7
To 26.1. Hatanpää 4 Komulainen
Pe 27.1.
Ma 30.1. Pispalan koulu 4 Kivivuori
Ti 31.1. Ahvenisjärvi 4 Tamminen
Ke 1.2. Ahvenisjärvi 4
To 2.2. Etelä-Hervanta 4 Tuomi
Pe 3.2.
Ma 6.2. Etelä-Hervanta 4 Bridges
Ti 7.2. Etelä-Hervanta 4 Muilu
Ke 8.2. Etelä-Hervanta 4 Pennanen
To 9.2. Juhannuskylä 4 Välimäki/Nurminen
Pe 10.2.
Ma 13.2. Leinola 4 Nuppunen/Aulamo
Ti 14.2. Leinola 4
Ke 15.2. Sammon koulu 4 Nurminen
To 16.2. Linnainmaa 4 Maunu
Pe 17.2. Tampereen Normaalikoulu 4 Koskinen-Sinisalo
Ma 20.2. Tampereen Normaalikoulu 4
Ti 21.2. Tampereen Normaalikoulu 4
Ke 22.2. Tammelan koulu 4 Bloigu-Oey
To 23.2. Kaukajärvi 4 Sinivuori
Pe 24.2.
Ma-pe 27.2.-3.3. Talviloma
Ma 6.3. Hatanpää 4 Lilja
Ti 7.3. Lamminpää 4 Pirinen
Ke 8.3. Lamminpää 4 Laakso
To 9.3. Lamminpää 4 Haapanen
Pe 10.3. Takahuhti 7 Selin
Ma 13.3. Takahuhti 7
Ti 14.3. Takahuhti 7
Ke 15.3. Takahuhti 7
To 16.3. Takahuhti 7
Pe 17.3. Takahuhti 7
Ma 20.3. Takahuhti 7
Ti 21.3. LYKE-koulutus
Ke 22.3. LYKE-koulutus
To 23.3. LYKE-koulutus
Pe 24.3.
Ma 27.3. Steiner 7 Salo
Ti 28.3. Steiner 7
Ke 29.3. Steiner 4
To 30.3. Steiner 4
Pe 31.3.
Ma 3.4. Kaukajärvi 4 Qvarnberg-Erholtz
Ti 4.4. Annalan koulu 4 Puustinen
Ke 5.4. Tammelan koulu 4 Kairimo-Kanto
To 6.4. Pääsiäinen
Pe 7.4. Pääsiäinen
Ma 10.4. Pääsiäinen
Ti 11.4. Hatanpää 4 Pulli
Ke 12.4. Rahola 4 Majakangas/Pöysä
To 13.4. Rahola 4
Pe 14.4.
Ma 17.4. VARAPÄIVÄ
Ti 18.4. Kaukajärvi 7 Ollikainen
Ke 19.4. Kaukajärvi
To 20.4 Kaukajärvi
Pe 21.4.
Ma 24.4. Kaukajärvi 7 Ollikainen
Ti 25.4. Kaukajärvi 7
Ke 26.4. Kaukajärvi 7
To 27.4. Kaukajärvi 7
Pe 28.4.
Ma 1.5. Vappu
Ti 2.5. Sammon koulu, Sairaalankadun toimipiste Lappi
Ke 3.5. Rahola 4 Käkönen
To 4.5. FISTA 7 Kokkonen
Pe 5.5. Sammon koulu erityisluokka Salmela
Ma 8.5. FISTA 7 Kokkonen
Ti 9.5. FISTA 7
Ke 10.5. FISTA 7
To 11.5. FISTA 7
Pe 12.5. Sammon koulu 7 Orpana
Ma 15.5. Tampereen Normaalikoulu 5 Ojala
Ti 16.5. Tampereen Normaalikoulu 5 Sassila
Ke 17.5. Kaarilan koulu erityisluokka Kauko
To 18.5. Helatorstai
Pe 19.5.
Ma 22.5. Sammon koulu 7 Orpana
Ti 23.5. Sammon koulu 7
Ke 24.5. Sammon koulu 7
To 25.5. Sammon koulu 7
Pe 26.5. Sammon koulu 7
Ma 29.5. Sammon koulu 7
Ti 30.5. Sammon koulu 7
Päivitetty 10.8.2022