Tesoman koulun henkilökunta
Koulun henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muotoa [email protected] ellei henkilön nimen yhteydessä ole toisin mainittu.
1.1.2023 alkaen koulukuraattoreiden, koulupsykologien ja kouluterveydenhoitajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa [email protected]
Rehtorit
Päivi Ikola
RehtoriHenriikka Mäkinen
ApulaisrehtoriMari Mönkkönen
ApulaisrehtoriKoulusihteerit
Melissa Riihinen
Koulusihteeri, vuosiluokat 1-6Minna Terho
Koulusihteeri, vuosiluokat 1-6Maarit Vuorinen
Koulusihteeri, vuosiluokat 7-9Katja Tuominen
Koulusihteeri (virkavapaalla)Vahtimestarit
Harri Koskinen
Vastaava vahtimestariMika Lahdenranta
VahtimestariKimmo Turunen
VahtimestariTerveydenhoitajat
Koulukuraattoreiden, koulupsykologien ja kouluterveydenhoitajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa [email protected]
Tesoman koulutalo (1.-4. lk, 1-3VA, 1-2EA, 1-2EB, 3-4EA, 3-4EB ja montessorit)
Terveydenhoitaja
Mari Vekara
Puhelin: 040 800 4124
Tesoman koulutalo (4-6VA, 5-6EA, 5-6EB, 5ABCDFG, 6ABCDFG, 7ABCDFGHIKL)
Terveydenhoitaja
Roosa Sikkilä
Puhelin: 044 486 3869
Tesoman koulutalo (7E, 8E, 9E, 7-9VA, 8A-K, 9A-M)
Terveydenhoitaja
Salla Lehtinen
Puhelin: 040 801 6923
Kalkun ja Kalkunvuoren koulutalot
Terveydenhoitaja
Reetta Nieminen
Puhelin: 040 665 6019
Koulukuraattorit
Koulukuraattoreiden, koulupsykologien ja kouluterveydenhoitajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa [email protected]
Tesoman koulutalo (7.-9. luokat)
Koulukuraattori
Tiina Haverila
Puhelin: 040 702 1466
(maanantai-torstai)
Tesoman koulutalo (6. luokat ja alakoulun valmistavat luokat)
Koulukuraattori
Riitta Mäkirintala
Puhelin: 040 129 5732
(perjantai)
Tesoman koulutalo (1.-5. lk., montessorit, esikoululaiset, erityisluokat 1-9) ja Ikurin koulutalo (1.-2. lk.)
Koulukuraattori
Mia Piironen
Puhelin: 041 730 3713
Kalkun ja Kalkunvuoren koulutalot
Koulukuraattori
Sanna Kontio
Puhelin: 041 730 5578
Koulupsykologit
Koulukuraattoreiden, koulupsykologien ja kouluterveydenhoitajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa [email protected]
Tesoman koulutalo (7.-9. luokat ja 1-9 erityisluokat sekä 7.-9. valmistava luokka)
Koulupsykologi
Tiina Varjola
Puhelin: 050 466 7854
Tesoman koulutalo (1.-6. luokat, montessorit, esikoululaiset ja 1.-6. valmistavat luokat)
Koulupsykologi
Katja Karhunen
Puhelin: 040 620 9639
Ikurin koulutalo (1.-2. luokat)
Koulupsykologi
Henna Hautamäki
Puhelin: 040 548 5970
Kalkun koulutalo (1.-4. luokat)
Koulupsykologi
Hanna Hölttö
Puhelin: 044 423 5454
Kalkunvuoren koulutalo (1.-2. luokat)
Koulupsykologi
Marika Haapala
Email: marika.s.haapala@ -alkuinen
Kouluvalmentajat
Juha-Pekka Kuusa
Kouluvalmentaja, vuosiluokat 1-6Kati Viitaniemi
Kouluvalmentaja, vuosiluokat 7-9Riina Paasonen
Kouluvalmentaja, vuosiluokkien 7-9 OTE-ryhmäOpinto-ohjaajat
Mari Hinkkanen
Opinto-ohjaaja (luokat 7D, 7I, 7K, 8C, 8F, 8G, 9B, 9C, 9E)Timo Karjalainen
Opinto-ohjaaja (luokat 7B, 7C, 7G, 8A, 8D, 8K, 9D, 9F, 9M)Päivi Kovero
Opinto-ohjaaja (luokat 7E, 7F, 7L, 8B, 8I, 9A, 9G, 9K, 8-9JOPO)Sanna Rantala
Opinto-ohjaaja (luokat 7A, 7H, 8E, 8H, 9H, 9I, 9L ja valmistava 7-9)Tesoman koulutalo, luokat 1-6
Katja Koski-Tuuri
VastuuopettajaEija Nisula
Vastuukoulunkäynninohjaaja, ap/ip -toimintaLuokanopettajat
Lauri Suojanen
1AMinna Isotalo
2ATiia Hakala
2BPauliina Hietaniemi
3AAnniina Hietala
3BSusanna Reijonen
3CSanna Veijola-Putkonen
3DJatta Ranto
3FAntti Laaksonen
4AEveliina Lainio
4BElina Välimäki
4CElina Järvinen
4DElina Kalenius
4FJussi Kaihlajärvi
5AArto Kaukko
5BEmmy Haarni
5CPirje Seppälä
5DMilja Kaustio
5FMeeri Mäntylä
5GJoonas Nousiainen
6AEmmi Taavettila
6BKatja Koski-Tuuri
6COlli Tuomarla
6DHeli Piirainen
6FEllinoora Räisänen
6GElina Lahtinen
1-2EAEmilia Kurtti
1-2EBHarriet Harlin
3-4EAElina Pitkäkoski
3-4EBVioleta Minetti
1-5MMarja Molin
1-5MAnni Kaukola
1-5MValmistava opetus 1-6
Suvi Nummi-Wrightson
1-3VAElina Taipale
4-6VAOTE, vuosiluokat 3-6
Mikko Suikkanen
Erityisopettajat
Terhi Koivisto-Remsu
ErityisopetusEeva Kontti
ErityisopetusHeidi Peltola
ErityisopetusAnne Rönty
ErityisopetusMari Tiilikainen
ErityisopetusAineopettajat
Virpi Myllärniemi
Englanti, espanjaTitta Peltonen
Englanti, ruotsiVirpi Pere
Englanti, saksa, espanjaJenni Railo
Englanti, ruotsiFrans Kujanpää
Tekninen työJaana Santamäki
TekstiilityöElina Kautto
Suomi toisena kielenäSari Siltasalmi
Kielellisesti tuettu opetusLippe Nieminen
ResurssiopettajaAnitta Haverinen
ResurssiopettajaVesa Tyysteri
ResurssiopettajaKatri Kopponen
Oma äidinkieli (venäjä)Raoudha Skhiri
Oma äidinkieli (arabia)Ali Rajab
Oma äidinkieli (dari)Juha Järvinen
Ortodoksinen uskontoKoulunkäynninohjaajat
Aicha Afify
KoulunkäynninohjaajaNoora Aho
KoulunkäynninohjaajaMarie Enqvist
KoulunkäynninohjaajaMinna Eriksson
KoulunkäynninohjaajaJussi Eronen
KoulunkäynninohjaajaSara Hadipour
KoulunkäynninohjaajaJohanna Joutsela
KoulunkäynninohjaajaTanja Kartal
KoulunkäynninohjaajaSuvi Märsylä
KoulunkäynninohjaajaSanna Peltonen
KoulunkäynninohjaajaSatu Ruohonen
KoulunkäynninohjaajaTiina Taskinen
KoulunkäynninohjaajaSari Valuri
KoulunkäynninohjaajaTesoman koulutalo, luokat 7-9
Pilvi Korhonen
VastuuopettajaRiikka Noponen
Valmistava opetus (luokat 7-9)Sanni Turunen
OTE-opetus erityisopettajaTerhi Ahponen
Kotitalous, 8K luokanohjaajaJuhani Argillander
Uskonto, elämänkatsomustieto, 9K luokanohjaajaKatri Baskaya
Erityisopettaja, pienryhmäopetus 7. lkTiina Gröhn
Kotitalous, 8I luokanohjaajaTaija Haataja
Äidinkieli, 8F luokanohjaajaMinna Haila
Matematiikka, fysiikka, kemia, 7G luokanohjaajaHanna Hemminki
Erityisluokanopettaja, kotitalous, 8E luokanohjaajaIlari Heitto
Matematiikka, fysiikka, kemia, 9L luokanohjaajaNelly Hietala
KoulunkäynninohjaajaMari Hinkkanen
OpintojenohjausAnne Holopainen
Erityisluokanopettaja, 7E luokanohjaajaJama Jama
KoulunkäynninohjaajaNiina Jansson
Tekstiilityö, 9A luokanohjaajaHanne Jyväsjärvi
Englanti, ruotsi, 8H luokanohjaajaJuha Järvi
Biologia, maantieto, 9F luokanohjaajaElina Järvinen
ÄidinkieliJuha Järvinen
Ortodoksinen uskontoHannu Järvisalo
Tekninen työElina Kalenius
MatematiikkaTimo Karjalainen
OpintojenohjausVeera Kauppila
Liikunta, terveystietoMarianne Keski-Kastari
Englanti, ruotsiSoile Ketolainen
TerveystietoKatri Kopponen
Oma äidinkieli (venäjä)Katja Koski-Tuuri
KuvataideJouni Kotakorpi
Historia, yhteiskuntaoppi, 9M luokanohjaajaPäivi Kovero
OpintojenohjausSonja Kujanpää
Matematiikka, fysiikka, kemia, 7I luokanohjaajaTytti Kuokkanen
Matematiikka, fysiikka, kemia, 7K luokanohjaajaSara Lamu
Äidinkieli, 7D luokanohjaajaJan Launo
JOPO-opettaja, 9J luokanohjaajaLaura Lehtinen
Ruotsi, saksa, terveystieto, 8D luokanohjaajaBirgit Lindfors
KoulunkäynninohjaajaSanna Luoma-aho-Nyman
ÄidinkieliVirpi Myllärniemi
EspanjaMaija Nousiainen
Englanti, ruotsi, 7B luokanohjaajaErkko Ojala
Liikunta, terveystieto, 7C luokanohjaajaJarmo Pajunen
Matematiikka, fysiikka, kemia, 9G luokanohjaajaIlja Pantzar
Erityisopettaja, pienryhmäopetus 9. luokatVoitto Perkkiö
Fysiikka, kemiaPäivi Pimiä
Englanti, saksa, 9H luokanohjaajaAli Rajab
Oma äidinkieli (dari)Sanna Rantala
OpintojenohjausKatja Roiha
Liikunta, terveystieto, 9C luokanohjaajaValtteri Sainio
Liikunta, terveystieto, 8C luokanohjaajaMarko Salminen
ÄidinkieliHanna Saura
Biologia, maantieto, 7H luokanohjaajaRisto Seppälä
Erityisopettaja, pienryhmäopetus 8. luokatRaoudha Skhiri
Oma äidinkieli (arabia)Minna Strömberg
Englanti, ruotsiAnna Suhonen
Kuvataide, 9B luokanohjaajaVesa Suomalainen
Maantieto, biologia, 9D luokanohjaajaAntti Suonio
Historia, yhteiskuntaoppi, 8B luokanohjaaja (sijaisena Markus Multala)Jussi Syrjäkoski
Matematiikka, fysiikka, kemia, 8A luokanohjaajaSanna Tanninen
MusiikkiOlli Tuomarla
LiikuntaRiikka Utuluoto
Suomi toisena kielenä (sijaisena Malla Hihnala)Tomi Varpela
Fysiikka, kemia, 8G luokanohjaajaKati Vastamäki
Matematiikka, fysiikka, kemia, 7L luokanohjaajaJukka Vilen
Matematiikka, tietotekniikkaNoora Viljanen
Kielellisesti tuettu opetusSari Vuohiniemi
Erityisluokanopettaja, kotitalous, 9E luokanohjaajaUlla Vuoristo
KoulunkäynninohjaajaJaakko Ylikangas
Historia, yhteiskuntaoppi, uskonto, elämänkatsomustieto, 9I luokanohjaajaIkurin koulutalo
Mika Haavisto
1C, Ikurin koulutalon vastuuopettajaSari Taulaniemi
1DJenna Hellsten
2CTaina Lintonen
2DKalkun koulutalo
Mira Hisso
1-2G, Kalkun koulutalon vastuuopettajaSalla Saikkonen
2-3GTerhi Loppi
3-4GMirja Alkio
1-4 Valmistava opetusNea Kuusela
KoulunkäynninohjaajaKalkunvuoren koulutalo
Jenni Lehtinen
1F, Kalkunvuoren koulutalon vastuuopettajaLarissa Santalahti
2FHeidi Peltola
ErityisopetusSanna Törmäkangas
KoulunkäynninohjaajaKouluruokailu
Ateriapalvelut tuottaa Pirkanmaan Voimia.
Tesoman koulutalo
puh. 0400 183 930
sähköposti [email protected]
Kalkun koulutalo
puh. 0400 183 892
sähköposti [email protected]