Harrastaminen ja aamu- ja iltapäivätoiminta

Aamu- ja iltapäivätoiminta

Iltapäivätoimintaa Tammelan koulun 1. ja 2. luokan oppilaille tarjoavat:

Ahjolan Setlementti ry / Tammelan kerhot

Tammelan iltapäiväkerho
Ryhmä 1 vastaava ohjaaja Juuso Nissi ja Jenni Mahkonen
Ryhmä 2 vastaava ohjaaja Outi Lindqvist ja Iiris Siren 

Puhelin 0445538468
Iltapäivätoiminnan koordinaattori Marja Ukkola 0445538460
 

Ahjolan kerhotoiminta

Danny's Bollywood Dance Crew / House of Dance

[email protected] puh. 010 501 2277

House of Dance

Saksankielinen iltapäivä ry, puh. 041 705 1535 [email protected]

Pienluokkien oppilaiden iltapäiväkerho, puh. 040 8064 179

Lupa harrastaa -kerhotoiminta

Tammelan koulussa on mahdollisuus osallistua Lupa harrastaa -kerhoihin koulupäivän jälkeen. Moniin kerhoista voi mennä mukaan myös kesken toimikauden. Tarkempia tietoja kerhoista sivun alareunassa olevan linkin kautta, suoraan palveluntarjoajilta (yhteystiedot löytyvät linkin kautta löytyvästä kerhoesitteestä) sekä harrastustoiminnan kehittäjäopettaja Mika Välimäeltä p. 041 730 4377.

Lukuvuoden 2022 Lupa harrastaa -kerhoryhmiin ilmoittautuminen alkaa 8.8. ja toiminta alkaa 29.8.  Juhannuskylän koulupolun ryhmät ovat: 

Kerhon nimi Paikka ja aika luokka Kohderyhmä
Shakki Tammelan koulu maanantaisin klo 15-16 Jugend-koulu luokka 302 3.-6. -luokkalaiset
Keramiikka 1 Tammelan koulu perjantaisin klo 13.15-14.15 Taidetalo luokka 216 1.-3. -luokkalaiset
Keramiikka 2 Tammelan koulu perjantaisin klo 14.15-16.15 Taidetalo luokka 216 4.-6. -luokkalaiset
Tanssi Tammelan koulu keskiviikkoisin klo 15-16 yläjuhlasali 1.-6. -luokkalaiset
Kokkikerho 1 Tammelan koulu tiistaisin klo 14.15-15.45 Jugend lk 227 1.-3. -luokkalaiset
Kokkikerho 2 Tammelan koulu tiistaisin klo 15.45-17.15 Jugend lk 227 4.-6. -luokkalaiset
Luova kerho Tammelan koulu keskiviikkoisin klo 14.15-15.45 Jugend lk 302 3.-6. -luokkalaiset
Palloilukerho Tammelan koulu tiistaisin klo 14.30-15.30 liikuntasali 1.-3. -luokkalaiset
Sarjakuvapaja Tammelan koulu torstaisin klo 14.30-15.30 Taidetalo käsityöluokka 3.-6. -luokkalaiset
WauSportti Johanneksen koulu tiistaisin klo 14.30-15.30 liikuntasali 2.-5. -luokkalaiset
Salibandy Tammelan koulu torstaisin klo 15-16 liikuntasali 5.-8. -luokkalaiset
Päivitetty 24.1.2023