Siirry sisältöön

Kalenteri, koulut

Opettaja, joka koulun kohdalla on mainittu, on luontokoululle ilmoitettu yhteysopettaja. Hänen tulisi tiedottaa päivistä muille asianomaisille opettajille koulussaan.

Ota yhteyttä sähköpostilla, jos haluat vaihtaa päivää/varata uusia päiviä.

Luontokoulukalenteri syksy 2020
Pvm
Koulu
Lk
Opp.Aik.
Yht.hlö
ti 11.8. koulut alkaa
ke 12.8. toimisto
to 13.8. toimisto
pe 14.8. Svenska samskolan i Tammerfors 7 26 Sparv-Honkanen
la 15.8.
su 16.8.
ma 17.8. Juhannuskylän koulu 7 190 oppilasta / 8 luokkaa
Heinonen
ti 18.8. Juhannuskylän koulu 7
ke 19.8. Juhannuskylän koulu 7
to 20.8. Juhannuskylän koulu 7
pe 21.8. Juhannuskylän koulu
7
la 22.8.
su 23.8.
ma 24.8. Juhannuskylän koulu 7
ti 25.8. Juhannuskylän koulu 7
ke 26.8. Juhannuskylän koulu 7
to 27.8. Etelä-Hervannan koulu 4 24
Mikkonen
pe 28.8. Etelä-Hervannan koulu 4 24 Ruuth-Leinonen
la 29.8.
su 30.8.
ma 31.8. Kaarilan koulu / Hyhkyn koulutalo 4 23 Laine
ti 1.9. Kaarilan koulu / Hyhkyn koulutalo 4 24
Hissa
ke
2.9. Linnainmaan koulu 7 20-25 ryhmässä / 6 luokkaa
Huhdankoski
to
3.9.
Avoimet ovet, sieniretki / ympäristökasvattajien kokous (Lääperi)
pe
4.9.
Linnainmaan koulu 7
la
5.9.
su
6.9.
ma
7.9. Linnainmaan koulu 7
ti
8.9.
Linnainmaan koulu
7
ke
9.9. Linnainmaan koulu
7
to
10.9.
yläkoulujen ilmastokasvatuspäivä

pe
11.9. Linnainmaan koulu 7
la
12.9.
su
13.9.
ma
14.9. Kaarilan koulu 7 21 ryhmässä / 6 luokkaa Jutila
ti
15.9. Kaarilan koulu
7
ke 16.9. Kaarilan koulu
7
to 17.9. Kaarilan koulu 7
pe
18.9. toimisto
la
19.9.
su
20.9.
ma 21.9.
Kaarilan koulu 7
ti
22.9. Kaarilan koulu
7
ke
23.9.
Messukylän koulu 4 22
Leppänen
to 24.9. varattavissa
pe
25.9.
toimisto
la
26.9.
su
27.9.
ma
28.9. Hatanpään koulu 7A 23 yhteyshenkilö Kolari / opettaja Niemi
ti
29.9.
Hatanpään koulu 7B 23 opettaja Laattala
ke
30.9. Hatanpään koulu
7C 21 opettaja Kemppainen
to 1.10. Hatanpään koulu 7D 23 opettaja Kiviö
pe
2.10 Hatanpään koulu 7E 22 opettaja Latvaniemi
la 3.10.
su
4.10.
ma 5.10. Hatanpään koulu 7F 23 opettaja Rättö
ti
6.10. Hatanpään koulu
7G 10
opettaja Vuorinen
ke
7.10. Etelä-Hervannan koulu 4 23 Keronen ja Riikonen
to
8.10. Etelä-Hervannan koulu
4 23
Keronen ja Riikonen
pe
9.10. toimisto
la
10.10.
su
11.10.
12.10.18.10. syysloma
ma
19.10. Atalan koulu 4
27
Leppänen
ti
20.10. Annalan koulu/ Karosen koulutalo 4 29
2
Honkanen ja Kerosuo
ke
21.10. Raholan koulu
4 Toisena päivänä 23 opp., toisena 25 opp.
Haanpää
to
22.10. Raholan koulu 4
pe
23.10. toimisto / vara
la
24.10.
su
25.10.
ma
26.10. Annalan koulu / Karosen koulutalo 4 26
Sirainen
ti
27.10. varattavissa
ke
28.10. Pispalan koulu 4 32
Palolampi
to
29.10. varattavissa
pe
30.10. toimisto / vara
la
31.10.
su
1.11.
ma
2.11. Vuoreksen koulu 7 17 ryhmässä / 2 luokkaa Seppälä
ti
3.11.
Vuoreksen koulu 7
ke
4.11. Tampereen kristillinen koulu 7 28 Saarinen
to
5.11.
Annalan koulu 4 23 2Hietamäki
pe
6.11. toimisto / vara
la
7.11.
su
8.11.
ma
9.11. Takahuhdin koulu 4 ja 7 luokkia / 12 päivää
n. 23 luokalla Selin
ti 10.11. Takahuhdin koulu
4 tai 7
ke
11.11.
Takahuhdin koulu
4 tai 7
to
12.11. Takahuhdin koulu 4 tai 7
pe
13.11.
Takahuhdin koulu
4 tai 7
la
14.11.
su
15.11.
ma
16.11. Takahuhdin koulu 4 tai 7
ti
17.11.
Takahuhdin koulu
4 tai 7
ke
18.11. toimisto / matkapäivä Ahvenanmaalle
to
19.11.
LYKE-päivät Ahvenanmaalla
pe
20.11. LYKE-päivät Ahvenanmaalla
la
21.11.
su
22.11.
ma
23.11.
Takahuhdin koulu 4 tai 7
ti
24.11. Takahuhdin koulu
4 tai 7
ke
25.11.
Takahuhdin koulu
4 tai 7
to 26.11. Takahuhdin koulu
4 tai 7
pe
27.11.
toimisto / vara
la 28.11.
su
29.11.
ma
30.11. Takahuhdin koulu 4 tai 7
ti
1.12.
varattavissa
ke
2.12. varattavissa
to 3.12. varattavissa
pe 4.12. varattavissa
la 5.12.
su 6.12.
ma
7.12. varattavissa
ti
8.12. varattavissa
ke
9.12. varattavissa
to 10.12. Tammelan koulu 2 23 Kärki
pe
11.12. toimisto / vara
la
12.12.
su 13.12.
ma 14.12.



ti 15.12. Tammelan koulu
1 20–25 Mäkinen
ke 16.12. vara
to 17.12. vara
pe
18.12.
vara
la
19.12.
su
20.12.
ma
21.12. vara
ti
22.12. vara

23.12.20206.1.2021 joululoma
Luontokoulukalenteri kevät 2021
Pvm
Koulu
Lk
Opp.Aik.
Yht.hlö
to
7.1.
vara


pe
8.1.
vara


la
9.1.



su
10.1.



ma
11.1. Etelä-Hervannan koulu 7 20 ryhmässä / 4 luokkaa Granat
ti 12.1.
Etelä-Hervannan koulu 7
ke
13.1. Etelä-Hervannan koulu
7
to
14.1.
Etelä-Hervannan koulu 7
pe
15.1.
toimisto
la
16.1.
su
17.1.
ma
18.1.
Wivi Lönnin koulu 4 23 Tuomisaari
ti
19.1. Sammon koulu / Sairaalankadun toimipiste 4 17
5
Lindqvist
ke
20.1.
Atalan koulu 4 27 Virkamäki
to
21.1. Vuoreksen koulu 4 yht. 85 opp. /
3 ryhmää
Jokela
pe
22.1.
Vuoreksen koulu
4
la
23.1.
su
24.1.
ma
25.1.
Vuoreksen koulu 4
ti
26.1. SYKLIn koulutus Korennossa
ke
27.1.
SYKLIn koulutus Korennossa
to
28.1. varattavissa
pe
29.1.
varattavissa
la
30.1.
su
31.1.
ma
1.2.
Tampereen Steinerkoulu 4 26 Salo
ti
2.2.
Tampereen Steinerkoulu
4 26
ke
3.2.
Tampereen Steinerkoulu 7 26
to
4.2.
Tampereen Steinerkoulu
7 26
pe
5.2.
toimisto
la
6.2.
su
7.2.
ma
8.2.
varattavissa
ti
9.2.
varattavissa
ke
10.2. varattavissa
to
11.2.
varattavissa
pe
12.2. varattavissa
la
13.2.
su
14.2.
ma
15.2. varattavissa
ti
16.2. varattavissa
ke
17.2.
varattavissa
to
18.2. Raholan koulu 4 7
Nieminen
pe
19.2.
toimisto / vara
la
20.2.
su
21.2.
ma
22.2.
Annalan koulu / Karosen koulutalo 4
32
Juujärvi
ti
23.2. Olkahisen koulu / Sorilan koulutalo 4
17
Mattila
ke
24.2.
Hatanpään koulu / Härmälän koulutalo 4
23
Niemelä
to
25.2.
Tammelan koulu 4
23
Simonen
pe
26.2.
toimisto / vara
la
27.2.
su
28.2.
1.3.–7.3.2021 talviloma
ma
8.3.
Wivi Lönn, Aleksanterin koulutalo 4 24

Wilska
ti
9.3.
Wivi Lönn, Aleksanterin koulutalo 4 23 Perälä
ke
10.3.
Linnainmaan koulu 4 10
2
Rauhaniemi
to
11.3.
varapäivä
pe
12.3.
LYKE-tapaaminen Tampereella Niihaman majalla.
la
13.3.
su
14.3.
ma
15.3.
Kaukajärven koulu 7 20 ryhmässä /
8 luokkaa
Ollikainen
ti
16.3.
Kaukajärven koulu 7
ke
17.3.
Kaukajärven koulu 7
to
18.3.
Kaukajärven koulu 7
pe
19.3. toimisto / vara
la
20.3.
su
21.3.
ma
22.3.
Kaukajärven koulu
7
ti
23.3.
Kaukajärven koulu 7
ke
24.3.
Kaukajärven koulu 7
to
25.3.
Kaukajärven koulu 7
pe
26.3.
toimisto / vara
la
27.3.
su
28.3.
ma
29.3.
Juhannuskylän koulu 4
Toisessa ryhmässä 22, toisessa 25 Kettunen
ti
30.3.
Juhannuskylän koulu 4
ke
31.3.
Tesoman koulu / Ikurin koulutalo 4 20 Taulaniemi

1.–6.4. pääsiäisloma
to
7.4.
Lamminpään koulu 4 22 ryhmässä / 3 luokkaa Kaasalainen
8.4. Lamminpään koulu 4 Kaasalainen
pe
9.4.
Lamminpään koulu 4
20
Kaasalainen
la
10.4.
su
11.4.
ma
12.4.
Kaukajärven koulu 4 Yhteensä 43 oppilasta / 2 luokkaa
Myllynen
ti
13.4.
Kaukajärven koulu 4
ke
14.4.
Koiviston koulu 4
28 Leino
to
15.4.
Koiviston koulu 4
29
Tolonen
pe
16.4.
toimisto
la
17.4.
su
18.4.
ma
19.4.
Ahvenisjärven koulu / Kanjonin koulutalo 5 18
Jokiaho
ti
20.4.
Ahvenisjärven koulu
(PoHe, Kanjoni ja Hallila)
4 23 ryhmässä / 5 luokkaa Peurla
ke
21.4.
Ahvenisjärven koulu
(PoHe, Kanjoni ja Hallila)
4 Peurla
to
22.4.
Ahvenisjärven koulu
(PoHe, Kanjoni ja Hallila)
4 Peurla
pe
23.4.
Ahvenisjärven koulu
(PoHe, Kanjoni ja Hallila)
4 Peurla
la
24.4.
su
25.4.
ma
26.4.
Ahvenisjärven koulu
(PoHe, Kanjoni ja Hallila)
4
Peurla
ti
27.4.
Annalan koulu 4 31
Rantakorppi
ke
28.4.
Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
20 ryhmässä / 10 luokkaa Rantala
to
29.4.
Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
pe
30.4.
toimisto
la
1.5.
su
2.5.
ma
3.5. Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
ti
4.5.
Tampereen kansainvälinen koulu (Fista)
4 tai 7
ke
5.5. Tampereen kansainvälinen koulu (Fista)
4 tai 7
to
6.5.
Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
pe
7.5. Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
la
8.5.
su
9.5.
ma
10.5. Tampereen kansainvälinen koulu (Fista)4 tai 7
ti
11.5.
Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
ke
12.5. Tampereen kansainvälinen koulu (Fista) 4 tai 7
to
13.5.
helatorstai
pe
14.5. toimisto
la
15.5.
su
16.5.
ma
17.5. Linnainmaan koulu 4
24
Seppälä
ti
18.5.
Sammon koulu
7 yht. 170 / 8 luokkaa Lagerkrantz
ke
19.5. Sammon koulu 7
to
20.5.
Sammon koulu
7
pe
21.5. Sammon koulu 7
la
22.5.
su
23.5
ma
24.5.
Sammon koulu
7
ti
25.5.
Sammon koulu 7
ke
26.5. Sammon koulu
7
to
27.5.
Sammon koulu
7
pe
28.5. Linnainmaan koulu 4 24 Suuriniemi
la
29.5.
su
30.5.
ma
31.5.
vara
ti
1.6. vara
ke
2.6.
vara
to
3.6.vara
pe
4.6.
vara
la
5.6.
su
6.6.
Kesäloma alkaa
ma 7.6. kesäkurssi
ti 8.6. kesäkurssi
ke 9.6. kesäkurssi
to 10.6. kesäkurssi
pe 11.6. kesäkurssi