Siirry sisältöön

Yhteystiedot ja henkilökunta

Takahuhdin koulu
33560 Tampere

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa [email protected]

A-talo: vuosiluokat 5 - 9 sekä hallinto

Hanhenmäenkatu 2, 33560 Tampere

opettajainhuoneen pöytäpuhelin: 040 158 2890 ei tekstiviestejä tai viestejä vastaajaan


B-talo: vuosiluokat 0 - 4

Hintsankatu 4, 33560 Tampere

opettajainhuoneen pöytäpuhelin: 040 159 0463 ei tekstiviestejä tai viestejä vastaajaan

B-talo: esiopetus

Eskari 1 Tulitassut, puhelin: 044 486 3933

Eskari 2 Punatulkut, puhelin: 040 800 4184

Eskari 3 Delfiinit puhelin: 040 759 1683

B-talo: Eppukerho

Sininen Eppukerho -ryhmä, puhelin: 050 469 5895

Vihreä eppukerho -ryhmä, puhelin: 050 406 5302

Punainen eppukerho -ryhmä, puhelin: 050 406 5302

Keltainen eppukerho -ryhmä, puhelin: 044 486 3353

Oranssi eppukerho -ryhmä, puhelin: 040 148 5372 (myös taksipuhelin)


Irjalan koulu: vuosiluokat 0 - 2

Irjalankuja 4, 33560 Tampere

johtava luokanopettaja Karita Laine, puhelin: 040 156 2593

luokanopettaja Anna Huovinen, puhelin: 041 730 0247

luokanopettaja Jenni Satama, puhelin: 044 430 9818

luokanopettaja Mira Virta, puhelin: 044 430 9819

Irjalan koulu: esiopetus

Eskari 1 Pajut, puhelin: 040 806 4150

varhaiskasvatuksen opettaja Pirjo Keskinen

lastenhoitaja Annemaija Lindman

avustaja Päivi Oulujärvi

Eskari 2 Lepät, puhelin: 040 801 6705

varhaiskasvatuksen opettaja Hanna-Mari Vainio

varhaiskasvatuksen opettaja Hanna Laakso

lastenhoitaja Johanna Pohjoisaho

Irjalan koulu: Eppukerho

Eppukerho, puhelin: 040 027 9445


Rehtorit ja kanslia

Rehtori Sami Nykänen

pöytäpuhelin: 040 158 2936 ei tekstiviestejä tai viestejä vastaajaan

kännykkä: 040 583 9419


Apulaisrehtori Jouni Selin

kännykkä: 040 800 4174


Koulusihteerit

A-talo (Hanhenmäenkatu 2)

Tarja Ala-Jaskara

pöytäpuhelin: 03-565 45710


B-talo (Hintsankatu 4)

Anne-Maria Mäki

pöytäpuhelin: 040 159 0942 ei tekstiviestejä tai viestejä vastaajaan


Muu henkilökunta

Vahtimestarit

puhelin: 040 571 8340, 050 595 1022


Tilavarausasiat

puhelin: 040 571 8340


Ruokala

A-talon keittiö, puhelin: 040 801 6274

B-talon keittiö, puhelin: 040 801 6277


Opinto-ohjaajat

Raatikainen Anu, puhelin: 040 8064 087

Saulamaa Charlotta, puhelin: 040 1577 625


Oppilaan tuki

Terveydenhoitajat

Mervi Chrapek, puhelin: 040 639 7509 (ma-pe klo 10-11)

Anu Montonen, puhelin: 040 806 2188 (ti-ke)


Hammashoito

Linnainmaan terveysasema, puhelin: 03 5657 0100


Koulupsykologi

Heidi Koponen puhelin: 050 432 0541


Koulukuraattori

Johanna Niiranen puhelin: 050 466 7852


Yläkouluille jalkautunut nuorisopsykiatrinen työryhmä: 7. - 9. -luokat


Erityisopettajat

Sirpa Kukkurainen, puhelin: 040 806 3687

Outi Kuusela, puhelin: 040 140 7437

Mirka Merivirta, puhelin: 040 806 3688

Niina Niemi, puhelin: 040 161 2090

Lauri Ojanperä, puhelin: 044 486 3413

Tuula Rantanen, puhelin: 040 806 2026


Erityisluokanopettajat

Timo Mäkinen, puhelin: 040 564 3899


Opettajat, yläkoulu

Nimi Opetettavat aineet / luokka
Alguvercin Nevzat
islam
Altschuler Merjakotitalous
Bister Markus (vv.)
sij. Sivén Hanna
terveystieto, liikunta
Boedeker Markuskäsityö, TN
Flyktman-Myllymäki Tiina
äidinkieli ja kirjallisuus, 8C
Fröjdahl Kristiinaäidinkieli ja kirjallisuus, 7C
Hakola Elisamatematiikka, fysiikka, 7A
Helenius Ville
matematiikka, fysiikka, kemia
Heldén Merja
kotitalous
Herrala Anssimatematiikka, fysiikka, kemia, 8B, Helmi-vastaava
Herrala Satu
JOPO, 9J

sähköposti: [email protected]

Hietanen Jennienglanti, saksa, ruotsi, 7F

sähköposti: [email protected]

Issakainen Susanneäidinkieli ja kirjallisuus, 9B
Javanainen Juha
historia, yhteiskuntaoppi, 9E
Kautiala Virve
englanti
Kaven Ilmari
ortodoksi uskonto
Kojola Merja
liikunta, 9F
Kolari Heliruotsi, saksa, 7B
Korte Heli
matematiikka, atk, Helmi-vastaava
Kortelahti Teemu
uskonto, 8G
Kuusipalo Eija
matematiikka, fysiikka, kemia, 8A
Källström Jens
sosionomi-ohjaaja
Laakkonen Päivi
äidinkieli
Lampinen Jari
historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto, 7E
Lassila Maria
suomi toisena kielenä, S2
Lehtiniemi-Tiura Katjavenäjä, englanti
Lehto Jonne
ruotsi, englanti, 8D
Lepola Pia
biologia, maantieto
Luimula Sami
liikunta, 9G
Majava Hilkka
biologia, maantieto, 9C
Merivirta Mirka
erityisopetus
Monto Anna-Maria
OTE-ryhmä, erityisopetus
Mäkinen Timoerityisluokanopettaja 7-9K
Nummela Heidi
ruotsi, englanti, saksa
Ojanperä Lauri
erityisopetus, joustava pienryhmä
Oksala Virpi
kotitalous, 7G
Pajakkala Anna-Mari
englanti, ranska, 8F
Papunen Sari
ruotsi, saksa, 9D
Pasanen Sampo
liikunta
Pitkänen Enni
musiikki, 8E
Raatikainen Anu
opinto-ohjaus
Ranta Kirsi
matematiikka, fysiikka, kemia, 9A
Rantanen Tuula
erityisopetus
Räisänen Miiamatematiikka, fysiikka, kemia, 7H

sähköposti: [email protected]

Saarenoja Sanna
käsityö, TS, 7D
Salminen Heli
liikunta
Saulamaa Charlotta
opinto-ohjaus
Torhola Maijakuvataide
Voipio Aninka
JOPO, nuoriso-ohjaaja
Vuento Taina
kuvataide
Väntsilä Kirsi
pikku yrittäjät

Opettajat, alakoulu

Nimi Opetettavat aineet / luokka
Huovinen Anna
1A luokanopettaja
Laine Karita
1B luokanopettaja
Tiusanen Heli
1C luokanopettaja
Pajunen Saia
1D luokanopettaja
Kaleva Annu
1E luokanopettaja
Kaipainen Miia 2A luokanopettaja
Söyrinki Sanna 2B luokanopettaja
Satama Jenni 2C luokanopettaja
Virta Mira 2D luokanopettaja
Sompa-Hokkanen Riitta 3A luokanopettaja
Relander Mikael 3B luokanopettaja
Soini Kaija 3C luokanopettaja
Kestilä Antti 3D luokanopettaja
Parkkila Niina 4A luokanopettaja
Lyly Jussi 4B luokanopettaja
Halme Salme 4C luokanopettaja
Patokoski Noora 4D luokanopettaja
Salminen Heli
5A luokanopettajat
Niemenmaa Johanna 5B luokanopettaja
Väntsilä Kirsi 5C luokanopettaja
Pasanen Sampo
5D luokanopettaja
Paananen Maria 6A luokanopettaja
Lystilä Johanna 6B luokanopettaja
Laakkonen Päivi 6C luokanopettaja
Myllyniemi Laura 6D luokanopettaja
Tähti Marianne
1-2 K luokanopettaja
Hirvonen Christa 3-6 K luokanopettaja
Alguvercin Nevzat islam
Huhtala Timo
käsityö, TN
Kautiala Virve englanti
Kojola Merja
liikunta
Kolari Heli
saksa ja ruotsi
Kukkurainen Sirpa
erityisopettaja
Kuusela Outi
erityisopettaja
Lehtiniemi-Tiura Katja englanti ja venäjä
Lehto Jonne ruotsi
Niemi Niina
erityisopettaja
Nummela Heidi
saksa ja ruotsi
Nykänen Sanna
käsityö, TS
Pajakkala Anna-Mari ranska
Papunen Sari
saksa ja ruotsi
Pörsti Sari
englanti ja saksa

Koulunkäynninohjaajat

Formulahti Kirsi vastuukoulunkäynninohjaaja
Seppä Nina koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Järvinen Petra
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Rantanen Jaana
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Särkimäki Kristiina
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Letonmäki Elina
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Luukkonen Jyrki
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Kaappola Liisa koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Niemi Tanja
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Mäkelä Riku
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Kytöniemi Eija
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Anttila Tiina
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Lehtonen Marjaana
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Kitunen Elina koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Nurminen Sandra
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Kuokkanen Olli
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Junkkari Milja
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho
Sorjonen Julia
koulunkäynninohjaaja, Eppukerho

Oman äidinkielen opettajat

Akhundzada Shafiq Tariqullah pastu
Mehiläinen Irina venäjä

Esiopetus Takahuhti

Rintala Tiia
varhaiskasvatuksen opettaja
Eskari 3 Delfiinit
Manninen Sirpa
varhaiskasvatuksen opettaja Eskari 2 Punatulkut
Yrjölä-Hanka Vilmaliina
varhaiskasvatuksen opettaja Eskari 1 Tulitassut
Virtanen Henna
varhaiskasvatuksen opettaja Eskari 1 Tulitassut
Harala Niina
lastenhoitaja
Eskari 3 Delfiinit
Luoma Tiia
lastenhoitaja Eskari 2 Punatulkut
Sarén Raila
lastenhoitaja Eskari 1 Tulitassut
Tamminen Saku
avustaja
Eskari 1 Tulitassut

Esiopetus Irjala

Keskinen Pirjo
varhaiskasvatuksen opettaja
Eskari 1 Pajut
Laakso Hanna
varhaiskasvatuksen opettaja
Eskari 2 Lepät
Vainio Hanna-Mari
varhaiskasvatuksen opettaja
Eskari 2 Lepät
Lindman Annemaija
lähihoitaja Eskari 1 Pajut
Pohjoisaho Johanna
lähihoitaja Eskari 2 Lepät
Oulujärvi Päivi
avustaja Eskari 1 Pajut