Siirry sisältöön

Yhteystiedot ja henkilökunta

Kissanmaan koulu
33520 Tampere

Opettajien sähköpostiosoitteet: [email protected]

Rehtori: Markku Kokko 050 595 0971
Apulaisrehtori: Timo Kärenlampi 040 568 4805

Opettajainhuone: 040 732 9711

Koulusihteeri: Virpi Isoviita 040 730 8899
Vahtimestari: Risto Aalto 050 586 5334
Ruokala: Tuija Halme, ravitsemustyönjohtaja 0400 991 878

Erityisopetus:
Laaja-alainen erityisopetus: Siiri Huttula (sij. Risto Pasula) 040 719 4799
Luokkamuotoinen erityisopetus:
1.-3.D Pauliina Hakala 040 725 5854
3.-5.D Jussi Rintala 0400 269 520
5.-6.D Isto Kamppi

Oppilashuolto:
Koulupsykologi: Jenni Kellokoski 0408244128
Koulukuraattori (5-6.lk:t): Kirsti Hämäläinen 050 379 1935
Koulukuraattori (1.-4.lk:)t: Karoliina Tarkiainen 0407629122 (syyskuu 2020 alkaen)
Terveydenhoitaja: Julia Maarvala-Järvinen 050 373 0438 tai 03 565 78059
Hammashoito: keskitetty ajanvaraus 03 565 70100

Esiopetus:
Esiopetus EO 1, Aristokatit:
Marjo-Riitta Alitalo, eo-opettaja / Heta Lahtinen, eo-lastenhoitaja 0408007399
Esiopetus EO 2, Kissankäpälät:
Leena Hurske, eo-opettaja / Marianne Lähdekorpi, eo-lastenhoitaja 040 801 6459
Esiopetus EO 3, Kissanmintut:
Annu Tulasalo, eo-opettaja / Reija Kurki, eo-lastenhoitaja 040 806 3366

Aamupäiväkerho:
Minna Nurmi 0504062152

Iltapäiväkerhot:
Merja Väkevä 050 550 9529
Lili-Anni Saarinen 050 337 9802
Minna Nurmi 050 406 2152

Opettajat ja ohjaajat:
1A Sonja Pöyry
1B Outi Leino-Mäkiharju
1C Eeva-Maria De Carvalho
2A Marjaana Haapalainen
2B Susanne Salonen
3A Timo Kärenlampi
3B Aila Tawast
4A Lauri Sassila
4B Tiina Markkola
5A Kati Tuomisto
5B Antti Rantala
6A Leena Havunen
6B Anne Berg
1-3D Pauliina Hakala
3-5D Jussi Rintala
5-6D Isto Kamppi
laaja-alainen erityisopetus Siiri Huttula (sij. Risto Pasula)
englanti / saksa Pirjo Hulkko
englanti / ruotsi Maarit Tervo
ranska Kirsi Ahtola
venäjä Irina Mehiläinen
suomi toisena kielenä (S2) Saara Erma
ortodoksi Juha Järvinen
islam Walid Abdel Rahman
koulunkäynninohjaaja Jalonen Heikki (3-5D)
koulunkäynninohjaaja Järvelä Arttu (yleisopetus)
koulunkäynninohjaaja Epistithiou Christina (yleisopetus)
koulunkäynninohjaaja Nurmi Minna (yleisopetus)
koulunkäynninohjaaja Olin Petri (1-3D)
koulunkäynninohjaaja Rantanen Tuomas (5-6D)
koulunkäynninohjaaja Saarinen Lili-Anni (3-5D)
koulunkäynninohjaaja Siirtola Emmi (1-3D)
koulunkäynninohjaaja Väkevä Merja (yleisopetus)