Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2008

Klubi

tammikuu

2.1. Tummat tunnit: dj Eetu
3.1. Tummat tunnit: Rokko dj's
4.1. Swæg! : Dr. Coil vs. Toiminto, Cause For EffecT, Herman Prime feat. Dalion,  dj's Alexcore & Swæg Pirates + more
5.1. The Big Show: Stig Dogg, Opaali, tykopaatti, dj's Rufus Black, Tasti & MaxLoco
9.1. Tummat tunnit: dj Marvel
10.1. Akun Tehdas & Yle esittävät Demoklubi: Blueintheface, Paha Tuuli, dj Kanaali-Koskinen
11.1. Club Urban Latino - Cul!: Norlan "El misionario" (Cuba) & Band, Randee Akozta (Cub), salsa dancers, dj's Taste & Rubio
12.1. Hang The Dj! -indiedisko: dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
13.1. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Nitrokiss, Saralee, T.A.P.
16.1. dj Eetu
17.1. Akun Tehdas & Yle esittävät Demoklubi: Chaos Injected, Valve, dj Tiskijukka
18.1. Valoklubi: Pepe Deluxe, Pooma, dj Kanaali-Koskinen
19.1. Circus Ruska Festival - Circus Carnival Club: The CapitaL Beat, Duo Shorties, magnicifient circus acts, juggling battle... , dj Koivu
23.1. Ska-Fest IV: Voimaryhmä, Goon, dj sKari)
24.1. Rubik, Jermaine, dj Tiskijukka
25.1. Havana Black, The Huligans, dj Laurila
26.1. MARry presents Bass: Mala + Sgt Pokes (UK), Conquest (UK) + very special guests & local support
27.1. Bandage-klubi (ei ikärajaa): 51 Koodia, Essentia, Jyvät
30.1. Classic Reggae Vibes: Voltti selectors
31.1. Tummat tunnit: Rokko dj's

helmikuu

1.2. Hang The DJ! vs. Misfits: dj's Antti H, Sami & Tiskijukka + special guests Marko Makelove & Erkko
2.2. Nyt mennään ja meinataan 2008 (Pakkahuone (K16) ja Klubi (K18)): Mokoma (PH),  Swallow The Sun (Klubi), Rytmihäiriö (PH), Rokko dj's
6.2. Those magnificient Bastards, The Props, The Amazing Mojos, dj Marvel
7.2. Cold Fairyland (CHN), Magyar Posse, dj Laurila
8.2. Damn Seagulls, Downstairs, dj Tiskijukka
9.2. All Age -S- Saturday (ei ikärajaa): Renoise, Lines Of Leaving Akat. MM-kyykän jatkot (Pakkahuone ja Klubi): Eläkeläiset, Evil Kangaroo, dj Jukka
10.2. Apulanta
13.2. Yup, dj Tomi
14.2. hardcore superstar (Swe), Vanity Ink, Rokko dj's
15.2. Absoluuttinen Nollapiste, 22 Cosmo Jones Beat MachinE, dj Laurila
16.2. 22 Pistepirkko, Joensuu 1685, dj Antti H
17.2. Soilwork (Swe), Path Of No Return (Swe)
20.2. Maailman laidalla -klubi: Marko Haavisto & poutahaukat, Samettivallankumous, Ville Leinonen, dj Eetu
21.2. Valoklubi: IRINA, dj Tiskijukka
22.2. LCR MC Ylöjärvi 20 vuotta: Mustat Enkelit, Hauli Bros, Rokko dj's
23.2. Fest Afrika Winter Jam: Pablomachine And Tanganyika Sound, papa zai, Cheza Ngoma, Ocg, Samba Girls, The Mponda's, dj's Cliff & Mambo Team
24.2. Bandage-klubi (17-21, ei ikärajaa): Flinch, Hollowheart, Pulu
27.2. Delinquent habits (USA), The GAMBIT, dj Frankly Jo'
28.2. Maritta Kuula & Karvanopat, dj Laurila
29.2. Gaea Booking & Records presents - IWATSW album release party: I was A Teenage Satan Worshipper, TV-Resistori Duo, Jaakko Eino Kalevi, dj Sami

maaliskuu

1.3. Kauko Röyhkä & Riku Mattila, Ville Ahonen, dj Tiskijukka
5.3. Tampere Film Festival 2008 - Electric Eel Shock (J)
6.3. Tampere Film Festival 2008 - Conscious Youths
7.3. Tampere Film Festival 2008 - Kohu -63, Pelle Miljoona Unabomber
8.3. Tampere Film Festival 2008 - Suomi-yö: Risto, Mikko Alatalo, Hiskias Möttö & Mojakka, elokuvia usealla kankaalla...
9.3. Tampere Film Festival 2008 - Päätösbileet: Second Unit, dj's by TFF
12.3. Soho Sporting Society Benefit: Pahat Viinit, Voimaryhmä, Lemmenpyssyt, dj Hank Holiday
13.3. Shout Against Racism: The Scanditones, Capoeira Forca Natural, Jaakko & Jay, The Bulldozers, Udoka, The Kupp, dj Kanaali-Koskinen
14.3. Valoklubi: Herra Ylppö & ihmiset, Sara, dj Tomi
15.3. Solar Activity: Texas Faggot, dj's Polly & Miazu, Blabagan, Poliisi, ill harmonic
16.3. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Heijaste, The Bitterlicks, The Strawels
19.3. Santalahden sauna: EVERGREY (Swe), amberian dawn, dj Tiskijukka
20.3. Miljoonasade, dj Eetu
21.3. Mama King, Hidria spacefolk, dj Laurila
22.3. Madwave Easter Tour: dj's Filterheadz (Bel), Sergei Shkuroff, Anton Sonin, Meke, Nemes
23.3. Hang The Dj!: Don't Be A Stranger (Swe), Heroin And Your veins, dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
25.3. Kulttuuriklubi: "Voiko musiikilla vaikuttaa?", Joonas Lepistön vieraina Jann Wilde, Jussi (Uniklubi) ja Theon (Lovex)
26.3. Sydän Sydän, Kometa, Candy Cane, dj PimperoKometa, Candy Cane, dj Pimpero
27.3. Metsätöll (EST), Korpiklaani, Rokko dj's
28.3. Raised Fist (Swe), Abduktio, dj Samuel Epäilyttävä
29.3. Festserv esittää (Pakkahuone ja Klubi) 30-vuotisjuhlakiertue: Popeda, Musta joutsen, Rokko dj's
30.3. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Rendez-Vouz, Järjestyshäiriö, Karmine

huhtikuu

1.4. The Sun (EST)
2.4. Daisy, On Volcano, dj Eetu
3.4. Rumba-kiertue: Lapko, I Was A Teenage Satan Worshipper, Tuomari Nurmio Soolo, dj Sami
4.4. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Lauri tähkä Ja Elonkerjuu, Kirsi ranto, dj Tomi
5.4. Tampere Reggae Festival: Raappana, Nestori, Journeymen Band, BommiTommi, Lion Head Sound, Fadda Francis, Rumpunch, Rootfellas, dj Ezza
9.4. Valoklubi: Anna Järvinen (Swe), Astrid Swan, dj Laurila
10.4. Giant Räbät
11.4. Stam1na, FM 2000, Rokko dj's
12.4. Improvisaatiolaulun YT-mestaruus: Risto, improlaulukisa, orkesterina Snorkkelin improbändi, dj Eetu
13.4. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Wiidakko, New Deadline, The Dash
15.4. Kulttuuriklubi: "Median valta Suomessa?"
16.4. Tampere Biennale 2008 - Etnoklubi: Maria Kalaniemi & Olli Varis, Pekko Käppi, dj Tuhojuho
17.4. Tampere Biennale 2008 - Etnoklubi: Tundramatiks, Poing (Nor) & Pekka Kuusisto, dj Tuhojuho
18.4. Tampere Biennale 2008 - elektroniklubi: Pepe Deluxé, Kuupuu, MARry dj's
19.4. Tampere Biennale 2008 - elektroniklubi: Haltya, Neum, dj's by Headphonics
20.4. Toveriklubi: Dope Star Inc (Ita), Jann Wilde, White Flame, The Stream
22.4. Getawaycab, Jermaine, Myne
23.4. Timo Rautiainen, Iiwanajulma, dj Mr. Willy
24.4. Vavamuffin (Pol), Conscious Youths, dj Eetu
25.4. dj Laurila
26.4. FHRA-Tampere esittää: Turo's Hevi Gee, tba, Rokko dj's
27.4. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Matthau Mikojan, Parasite City, Nitrokiss
28.4. ISO280408Wappu (Klubi ja Pakkahuone): Eternal Erection, 51 Koodia, Nääsimpro
30.4. Madwave vs Finrg: Epyx & Cyrez, dj's Genix (UK), Poliisi, Sergei Shkuroff, Meke vs Swoosh, Quakey

toukokuu

1.5. Työväen yhteislaulutilaisuus + Vapun Tummat tunnit: dj Sami
2.5. TEräsbetoni, When The Empire Falls, Rokko dj's
3.5. Mavericks presents Club Sin pt 8: Rezurex (USA), Gutter Demons (CAN), Stellar Corpses (USA), Jim Dandy's Revenge
7.5. Klubi-ilta: dj Eetu
8.5. Latin Lambs & Soul Sheep: Soul Food, Torvikopla, Satellite Patrol, Dj Frankly Jo'
9.5. Hang The Dj: TV-Resistori, Kissogram (Ger), dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
10.5. Medeia, Discard, Rites Of The youth, Rokko dj's
12.5. Disco Ensemble, tba
13.5. Petteri Salmisen muistojamit: mukana mm. HAuli Bros, Mikko Alatalo, Dave LIndholm, Heikki Silvennoinen
14.5. Pain Solution (Nor) esittää: Fakirskolens Eksamen, Monsteriser, Rokko dj's)
15.5. Valoklubi: Volbeat (DNK), For Selena And Sin, dj Tiskijukka
16.5. Tampere Reggae Weekend: YT (UK), Papa zai, Selektoni & Voltti Selectors
17.5. Tampere Reggae Weekend: Skatalites (Jam), dj's Kaleb, Skruface & Voltti Selectors)
18.5. Tampere Reggae Weekend: Voltti Selectors & guests
21.5. Live Station: Kastor, Neptuna's Machine, dj Laurilae
22.5. Moon Madness, Dreamtale, Rokko dj's
23.5. Alamaailman Vasarat, Tuvalu, dj Tiskijukka)
24.5. Ladyfest 2008: Räuberhöhle (Ger), Le Corps Mince de françoise, Leonia Pulsar (USA), Dj Stellagrrrl & Dyke Bar Dj's
28.5. Risto, Eleanoora Rosenholm, dh Antti H
29.5. Alcoholica (Metallica), Uudo Armeijan Leivissä (Accept All Areas), dj Mr. Willy
30.5. Tuomari Nurmio & HunajaluuT, Oliver, dj Tomi
31.5. Club Butterfly: dj's Paul Mendez (UK), Beliar, KittyCleo, Decion

kesäkuu

1.6. Tampere Guitar Festival: Antonio Forcione Quartet (UK), Classical Guitar Battle (Juuso Nieminen vs Otto Tolonen)
3.6. Kulttuuriklubi: "Sukupuolten välinen tasa-arvo - onko sitä?"
4.6. Jan Frimodig ylpeänä esittää: Flinch, Parasite City, Day Eleven, Rokko dj's
5.6. Shine Talent Showcase, vol I: RÖyhkeet Jäbät, Kontti, Kurv & Holtiton, dj's Rufus Black & Max Loco
6.6. Circus Carnival Club goes Loveboat: Circus Ruska, Hamilton Groove, improteatteri Snorkkeli, hosted by Gekko aka dj Iso G
7.6. Kuubalainen Karnevaali: Son Moro, tanssiesityksiä, tanssiopetusta... + Dj's Rubio & Padrino
10.6. Klubin kesäterassimusavisa
11.6. The Prisondream, Clark Kent, Jadecroon, dj Tomi
12.6. Pitkä kuuma kesäklubi: Zombie-Zombie (FR), Murmanski, dj Antti H
13.6. Oldschool Techno Rave: DJ's Mike Not (acid/new beat), 3.14Sami (techno/house) & Sane (jungle/hardcore)
14.6. Hardcore-NorthernSoul-Ska-Punk : Voimaryhmä, Last Laugh, The Sörsselssöns, dj Perryman
18.6. Kesäklubi: dj Eetu
19.6. Pitkä kuuma kesäklubi: They Came From The Stars I Saw Them (UK), VUK, dj Kanaali-Koskinen
20.6. Juhannusklubi: dj Sami
21.6. Juhannusklubi: dj Sami
24.6. Klubin kesäterassimusavisa
25.6. Kesäklubi: dj Tiskijukka
26.6. Pitkä kuuma kesäklubi: Bonnie 'Prince' Billy (USA), Samae Koskinen Ja Hänen Taikabändinsä, Shannon rowley, dj's Sami & Antti
27.6. Lumous Gothic Festival 2008: Kirlian Camera (Ita),The Last DayS Of Jesus (SK), Forgotten Sunrise (EE), dj's Jo-uni, Jyrki Witch, Xavier & Zynthexia
28.6. Lumous Gothic Festival 2008: Psyche (Can/Ger), Star Industry (Bel), Desiderii marginis (Swe), dj's Jo-uni, Jyrki Witch, Xavier & Zynthexia

heinäkuu

2.7. Kesäklubi: dj Eetu
3.7. Shine Talenst Showcase, volII: Tykopaatti, Talentti + One Love, Essi
4.7. Club Havanna Music: Elito Revé Jr y Charangón (Cuba), Crubo Con Sabor
5.7. Family Meeting: Wentus Blues Band feat. Eddie Kirkland (USA) & Sven Zetterberg
6.7. Dear Superstar (UK), White Flame, Parasite City
7.7. Pitkä kuuma kesäklubi: Saul Williams (USA), Ceebrolistics
8.7. Kesäterassimusavisa
9.7. Tammerfest: Mad Caddies (USA), The Capital Beat (USA), Kari Peitsamo (Terassi)
10.7. Tammerfest: Von Hertzen Brothers, Scandinavian Music Group, The Body (Pakkahuone&Klubi), Kari Peitsamo (Terassi)
11.7. Tammerfest: Mokoma, Diablo, Swallow The Sun (Pakkahuone&Klubi), Kärtsy Hatakka solo (Terassi)
12.7. Tammerfest: SMX, YUP, Svoboda plays Popeda (Pakkahuone&Klubi), Kärtsy Hatakka soolo (Terassi)
16.7. Soul Kitchen Club: Mattip vs. Teeth, Saurus
17.7. Kesäklubi: dj Frankly Jo’
18.7. Fest Africa: Simba Vibration (Congo/Rus), Voodoo Land (Benin), Ragga vs. Ndombolo dance show
19.7. Fest Africa: Momo Cat & Ground Sound Reggae Band (Fin/Mor), Jhiko Man, Mamz (Tan), Cheza Ngoma, Spice Ndombolo dance show
22.7. Klubin kesäterassimusavisa
23.7. Kesäklubi: dj Tiskijukka (Hang The DJ!)
24.7. Kesäklubi: dj Sami (Hang The DJ! / Big Pop)
25.7. Salsa Festival - avajaiset: tanssiesityksiä, dj Rubio
26.7. Voltti Reggae Dancehall Night:  Raappana + Voltti Selectors
30.7. The Unseen (USA), No Heroes
30.7. Tummat Tunnit: Rokko dj's
31.7. Kesäklubi: dj Eetu

elokuu

1.8. Hang the DJ! –indiedisko: dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
2.8. Summer Beach Afterparty 3 / Shine Talent Showcase final: Opaali, Spesialisti, Idän Ihme, Sere & SP, Sofy + dj's Rufus Black & Guest
5.8. Klubin kesäterassimusavisa
6.8. Kesäklubi: dj Kanaali-Koskinen
7.8. Tapahtumien yö: Kärpänen & Panda, Circus Ruska, DxxxA & Tero HUH, Capoeira-esitys, Philharmony, Muumi-Orkesteri
8.8. Off The Hook: dj's Herman Prime, Dalion & Guests
9.8. Kesäklubi: dj Tomi
13.8. Astrid Swan, Eagle Boston (GER)
13.8. Tummat Tunnit: dj Laurila
14.8. Synapsi-klubi:  Hocico (Mex), Machine Park
15.8. Kuusumun Profeetta, Sydän Sydän
16.8. Blockfest (Klubi & Pakkahuone):  Clipse (USA), Fintelligens, Cheek, Kapasiteettiyksikkö, Joniveli, Loost Koos

2008

Pakkahuone

tammikuu

19.1. Circus Rusca Festival: Agit-Circ: Newton Zeppelin, Company Jean: Hangtime, Dampo & Junior: Blåställ, Circo Aeroe: Baby Dough
26.1. Unicef –konsertti: Lasten ja nuorten kasvun tukeminen

helmikuu

2.2. Mokoma, Rytmihäiriö
4.-9.2. Tampere Film Festival
9.2. Eläkeläiset, Evil Kangaroo
15.2. Salsakonsertti: Bamboleo (CU), Grupo Con Sabor
17.2. The Real Group (SWE)
28.2. Los Van Van (CUB)

maaliskuu

15.3. Nits (HOL)
21.3. Down (USA)
29.3. Popeda 30-vuotisjuhlakonsertti

huhtikuu

4.4. Lauri Tähkä & Elonkerjuu, Kirsi Ranto
7.4. Volcom Tour Europe 2008: Turbonegro (Nor), Valient Thorr (USA), Year Long disaster (USA)
9.4. Teekkari Speksi
12.4. Värttinä 25-vuotisjuhlakonsertti
13.4. Kansainvälisen tanssipäivän näytös
16.4. Tangokuninkaallisten hyväntekeväisyyskonsertti
19.4. Tampere Biennale: Poing
22.4. Päivähypyt: Saku Balkman & Iltarusko
28.4. 51 Koodia, Eternal Erection

toukokuu

6.5. Päivähypyt: Jermut
18.5. Hyväntekeväisyyskonsertti: Annika Eklund, Olli Lindholm, Pauli Hanhiniemi, Sami Hintsanen & 85 Bändi
30.5. Summer Alive: Elastinen, Beats and Styles, Axl Smith & The Neutronics
31.5. Summer Alive: Ari Koivunen, Carmen Gray, Ironica, White Flame, Articifall

kesäkuu

5.6. Pispalan Sottiisi: Sottiisi soikoon, Käsi kädessä – Hand in Hand
6.6. Pispalan Sottiisi: Saisinko, Saisinko; Parempaa valssia
7.6. pispalan Sottiisi: Motora, Tyyskää ja hoppavalssia
8.6. Pispalan Sottiisi Päätöskonsertti
12.6.-4.7. Remontti

heinäkuu

9.7. Tammerfest: Viikate, Stamina
10.7. Tammerfest: Von Hertzen Brothers, Scandinavian Music Group
11.7. Tammerfest: Mokoma, Diablo
12.7. Tammerfest: CMX, YUP
25.7. Thin Lizzy (IRL)
26.7. Salsafestivaali: David Calzado y su Charanga Habanera
31.7. WASP (USA), Matthau Mikojan

elokuu

4.-10.8. Teatterikesä
15.8. Grand Slam
16.8. Blockfest (Klubi & Pakkahuone):  Clipse (USA), Fintelligens, Cheek, Kapasiteettiyksikkö, Joniveli, Loost Koos