Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2007

Klubi

tammikuu

3.1. Tummat Tunnit Extra: dj Antti H
4.1. Roku Torstai: Rokko dj's
5.1. Indie Jones & GAEA Booking present: I Was A Teenage Satan Worshipper, Jermaine, Traffic Island, dj Tiskijukka
6.1. [reiv:]: rasmus hedlund, dj's Easy Coma (Poliisi & Coma), Eliot Ness, Kim & Uke, DrS
7.1. Chill out with dj Auspexx
10.1. Tummat Tunnit Extra: dj Sami
11.1. Roku Torstai: Rokko dj's
12.1. Club Good Times V: Puppa j, Yona & Dj polarsoul; Bommitommi & Paarma, support by Rootfellas Sound
13.1. Hang the Dj! : Rättö ja Lehtisalo, dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
14.1. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Rattlesnake Remedy (UK), Incredible Nothing, Silverfuse
15.1. Chill out with dj Auspexx
17.1. Classic Reggae Vibes - roots & dub showcase by Voltti selectors
18.1. Napalm death (UK), Deathbound, The Scourger, dj Zombie
19.1. Shamrock (Pakkahuone ja Klubi): Metsatöll (Est), Indica, Katra, Carmen Gray, dj Laurila
20.1. Circus Ruska Festival - Circus Carnival Club Cleaning Women, magnicifient circus acts, juggling battle... ,dj Calavera
21.1. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Katra, parasite city, Renoise, Calf
22.1. Chill out with dj Auspexx
24.1. Sara & Susiraja, Replika, Cry bar, dj Antti H
25.1. Hay & Stone, Jo' buddy (One Man Band), dj Tomi
26.1. Mustaporkkana esittää: Rytmihäiriö, Medeia, April, dj Zombie
27.1. Laava-klubi: Huba, Black mama Highway, dj's Okapi & Taphead
28.1. Chill out with dj Auspexx
30.1. KTU (Kimmo Pohjonen, Trey Gunn, Pat Mastelotto)
31.1. Lost Soul Division, Monovisio, Heijaste, dj Sami

helmikuu

1.2. Laurila, Vastine, dj Marvel
2.2. MadWave & Finrg present Barbwire Apocalypse Tour: Carbon Based, dj's Phil Reynolds (UK), Proteus, Sergei Shkuroff, Meke; vj Move; Lj UzU
3.2. Akateemisen kyykän MM-kisojen jatkot (Pakkahuone ja Klubi, K18): Maj Karma, Soul food, dj Jukka
4.2. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Roctum, The Bitterlicks, Strawels
5.2. PokeriKlubi - dj Auspexx
7.2. No shame, The Valkyrians, dj sKari
8.2. Rotten Sound, Regurgitate (Swe), Abduktio, dj Zombie
10.2. H-DCF Chapter 3 Goodwill Party VI: The Curse, seathieves, Wolfchild, Blackened colours, Out Of Date
12.2. PokeriKlubi - dj Auspexx
13.2. Akustinen baari: Kari Peitsamo, Jukka Tolonen
14.2. Russian Rock Project presents: Seppänen, Babslei (Rus), Rokko dj's
15.2. Husky Rescue, Underwater Sleeping Society, dj Antti H
16.2. Damn Seagulls, Shake, Downstairs, dj Sami
17.2. Housenation 11th season (Pakkahuone ja Klubi): Ephesix (UK), dj's Jody Wisternoff/Way Out West (UK), Proteus, Poliisi, Orkidea, Ness, Choci (UK), Dallas Superstars/Heikki L. and many more
18.2. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Private Line, Gemini Five (Swe), Cyan Velvet Project
19.2. Pakkahuone ja Klubi: Juice Leskisen muistokonsertti - mukana mm. Remu Aaltonen, Dave Lindholm, Pate Mustajärvi, Vicky Rosti, Heikki Salo ja Martti Syrjä
20.2. PokeriKlubi - dj Auspexx
21.2. The Haunted (Swe), Burst (Swe), Abduktio, dj Mr. Willy
22.2. Risto, The Micragirls, Lemmenpyssyt,  dj Tiskijukka
23.2. FS-Records Alkupamaus: Farmakon, Pofony, Insert Remedy, My Fate, Scorched Earth Tactics, Domination Black, Steep, Razorblend
24.2. Fest Afrika Winter Jam: African dance & music by Momo Cat, Baby Sofy (Kongo), Cheza Ngoma, Kontti, Oba Oba, Lazy I & Panu + reggae/hiphop/80's/afro music by dj's Ezza & Mambo Team
25.2. Sininen tiikeri - ennakko
26.2. PokeriKlubi - dj Auspexx
27.2. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai - Ensi-ilta!
28.2. Double-Headed Monster: Horsepower, Waltari, dj Zombie

maaliskuu

1.3. Ihan vihreen hyvät bileet!: Grön Ö AB Fisk Götebörg, Louna, dj Laurila
2.3. Giant RoboT, Fat beat Sound System, dj Antti H
3.3. Joonas-klubi: Medeia, Essentia, The Bitterlicks, Nitrokiss, dj Bob
4.3. All Age -s- sunday (ei ikärajaa): i walk the line, jermaine, mean idols
5.3. PokeriKlubi - dj Auspexx
6.3. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
7.3. Tampere Film Festival 2007 - Special African Night: African Drum by Menard Mponda, dj Cliff
8.3. Tampere Film Festival 2007 - Perinteiset TTVO:n Filkkaribileet: Circus Mundus Absurdus feat. Black Motor
9.3. Tampere Film Festival 2007: Aavikko plays videos live, festival dj's by mansedanse
10.3. Tampere Film Festival 2007 - Sami Night: Wimme SaarI, Vilddas, TIina Sanila Band, Amoc, elokuvia usealla kankaalla
11.3. Tampere Film Festival 2007 & Urb on tour - Closing party: vj:s by Urb on tour, festival dj's by manSedaNse
12.3. PokeriKlubi - dj Auspexx
14.3. Matti Johannes Koivu, Wojchiech, dj Laurila
15.3. Funky Fifteen: Funktion, Funkin ' Funksters, Torvikopla, dj Sane,
16.3. Kevätpotpuri: Insomnium, April, Silentivm, dj Bob
17.3. Kevätpotpuri: Entwine, New Dawn Foundation, Wide Screen Mode, dj Bob
18.3. Bandage-klubi Rasismia vastaan (ei ikärajaa): Lovex, Essentia, Saralee
19.3. PokeriKlubi - ei osallistumismaksua, dj Auspexx
20.3. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
21.3. Swallow The Sun, Callisto, dj Kanaali-Koskinen
22.3. Rubik, Candy Cane, dj's Aï (Fra) & F.L.O. (Fra) & vj L'œil dans la main (Fra)
23.3. Hang The Dj!: Sister flo, Puny, dj's Antti H, Tiskijukka & Sami
24.3. Club Good Times VI: YO! Tampere Raps! Kemmuru, Superjanne & DJ Flava, Mielentila & JV, dj’s Hank Holiday & Razorcut
25.3. Kansainvälinen leffailta - 18 "Viro rakentaa" & "6 tuntia" (EST), "Turtles Can Fly" (Kurdi-elokuva)
26.3. PokeriKlubi - dj Auspexx
27.3. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
28.3. Maailmantango-maistajaiset: Martin Alvarado (Arg) & Quinteto Otra Vez, Trio Candombe (URG), dj Sane
29.3. Sam Agency proudly presents: Day Eleven, So Called Plan, The DASH, Rokko dj's
31.3. Tampere Kuplii -iltaklubi: Sipsi Kings play Black Audio, Jahnukaiset, dj Okapi + special guest Ornette Birks Makkonen

huhtikuu

1.4. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Bloodpit, Nitrokiss, Fokker
2.4. Pokeriklubi
3.4. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
4.4. Kulttuuritoimi esittää: Rick Holmstrom (USA), Jo Buddy & Down Home King III, dj Tomi
5.4. EasterMaster (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Finntroll, Machine Men, Omnium Gatherum, Maple Cross, dj Zombie
6.4. Absoluuttinen NollapistE, dj Laurila
7.4. VIola, Tv-resistori, dj Sami
8.4. Voltti Reggae Night: Black Bear Sound feat. Raappana, Rootfellas Sound, Voltti-Selektorit
10.4. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
11.4. Sweatmaster, Superchrist, dj Antti H
12.4. Crystalic, Kiana, dj Zombie
13.4. Paprika Korps (Pol), Voimaryhmä, Voltti-selektorit
14.4. Zen Cafe, dj Kanaali-Koskinen
15.4. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Sturm Und Drang, Destination X, 18 White Flame
16.4. Pokeriklubi
17.4. Tanssi virtaa kapakkaan: Tanssiteatteri MD esittää otteita ohjelmistostaan
18.4. Nomeansno (Can), Fun, Cause For Effect, dj Abstraktor
19.4. Mestarisoundin Pahat Viinit:  Hannibal & Soppa ja Pahat Viinit, Soundcheck 2007 Allstars, dj Sucks
20.4. Salsa House esittää ¡Habana Baila!: La charanga, tanssiesityksiä, dj Papa Montero
21.4. FHRA-Tampere esittää: Deathlike Silence, Mondo Bizarro, dj Junttu
22.4. Super-Rokki 07 (ei ikärajaa): Jann WildE & rose AvenuE, White Flame, Renoise
23.4. Pokeriklubi - ei osallistumismaksua + studiotec
25.4. Pulse - tribute to Pink Floyd, Dogsafe, dj Tomi
27.4. Mavericks presents Club Sin pt 7: Heartbreak Engines (Ger), The Grit (UK), Vulture Club, Rejected
28.4. Mavericks presents Club Sin pt 7: MaD SIN (Ger), Spellbound (Ire), Sewer Rats (Ger), Relentless
29.4. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi, K16): Sonata Arctika + support
30.4. Tullikamarin Vappu (Pakkahuone ja Klubi): Poets Of The Fall, Snipe Drive, Bloodpit, CollarbonE, dj Tiskijukka

toukokuu

2.5. Pokeriklubi – finaali - Tummat tunnit: Rokko dj's
3.5. Street Voice Tour: Näkökulma, Kapteeni Vihreä Nino & Greedy, In-Team Allstars, Rovio, Ele, KurV & Timo Maineikas, dj Jasse
4.5. Madwave/Five AM Global Tour: dj's Gareth Emery (UK), Sergei Shkuroff, Flight & Meke, lj Parker Kaner, dj Move
5.5. Azúcar Fiesta 2007: Son Sabroson, Guajiros Unidos, dj's Manogo & Diablo
6.5. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Heijaste, Tap, Vanity Ink
7.5. Chill out with dj Auspexx
9.5. Weeping Willows (Swe), dj Sami
10.5. Amnesty-klubi: Risto, Driven Dynamo, dj Tiskijukka
11.5. Laava-klubi: Rhythm Funk Masters, Basamahas, dj's Nose, Okapi & Taphead
12.5. Rock-n-Roll Cirkus Tour: Kuusumun Profeetta, Moses Hazy, Knucklebone Oscar, sirkusta..., dj Abstraktor
14.5. Chill out  with dj Auspexx
16.5. Zacharius Carls Group, Underwater Sleeping Society, Branded Women, dj Tiskijukka
17.5. Sister Flo, Genzale, dj Antti H
18.5. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit, dj Taiccu
19.5. Tampere Reggae Festival: puppa j & Yona, Letjay & No Budget, Nestori, Momocat, Lord Est, BommiTommi, Lion Head Sound, Voltti Selectors, dj Ezza
20.5. Bandage-klubi: Häntä, Katerma, Jyvät
21.5. Chill out with dj Auspexx
22.5. ToveriKlubi (K15): The Bitterlicks, Bullet Ride, Cironta
23.5. Hang The Dj!: The Scaramangas, The Sweeties, On Volcano, dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
24.5. Etno-funk-groove-hop-punk: La Sarita (Peru), Tundramatiks, dj Tiskijukka
25.5. Pronssinen Pokaali, Rokko dj's
26.5. Swaeg 3 vuotta! esittää Leppäkosken Rytmi -tukikeikka: Kurvin Grilli, Vc, Toiminto, Waisted Flanders, Swaeg dj's + more
28.5. Chill out with dj Auspexx
30.5. Ihanko pihalla? (ei ikärajaa): Day eleven, Miss Monster Truck, tba, dj Kanaali-Koskinen
31.5. Classic Reggae Vibes: Voltti selectors

kesäkuu

1.6. 30 years of R'n'R: Robert Gordon (USA) & Red Hot, Johnny D. & The Knuckledusters, dj Laurila
2.6. BoneVoyage Summer Bang!: 22 pistepirkko, The Micragirls, Anssi 8000, Antero Lindgreen, Pk & Janko, dj Antti H
6.6. Tampereen sävel 2007: The Idea of North (AU), dj EasyGoin'Man,
7.6. Tampereen sävel 2007: yhtyekaronkka, isäntänä Jussi Chydenius, dj EasyGoin'Man
8.6. Tampereen sävel 2007: Solas (IE/US), PularI, dj Irkku-Hyyry
9.6. Tampereen sävel 2007: Rajaton -karonkka, dj Tomi
11.-28.6. Klubi on remontissa. Terassi palvelee.
29.6. Lumous Gothic Festival 2007: All Gone Dead (UK), Knifeladder (UK), Machine Park, Lumous dj's
30.6. Lumous Gothic Festival 2007 Das Ich (Ger), Sinmasters, Suicidal Romance, Lumous dj's

heinäkuu

2.-5.7. Klubi on remontissa. Terassi palvelee.
6.7. Poets Of Rhythm (Ger), dj Matti Nives
7.7. Indiefest: We Are Waiting, Lines Of Leaving, At The End, Mental RobberY, Indiefest dj's
10.7. Viiriäläisen tosikesämusavisa - isäntinä Antti H & Pekka Virhiä
11.7. Tammerfest 2007 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Rubik, Damn Seagulls, No Shame, dj Antti H
12.7. Tammerfest 2007 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo
13.7. Tammerfest 2007 - Klubin länsiterassi klo 16: Kari Peitsamo - Pakkahuone ja Klubi (K18): hellacopters (Swe), The Flaming Sideburns, Rokko dj's
14.7. Tammerfest 2007 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Pakkahuone ja Klubi: Zen Cafe, Absoluuttinen Nollapiste, Rokko dj's
15.7. Reggae Attack: VavamuffiN (Pol), Voltti dj's
17.7. Viiriäläisen tosikesämusavisa - isäntinä Antti H & Pekka Virhiä
18.7. Summer Blues, vol 1: Charlie Bell (USA) & The Icemen, Jake's Blues Band, dj Laurila
19.7. Maailmantango-maistajaiset: Martin Alvarado (Arg) & MIKKO HeleniuS, PelitankO, dj Sane
20.7. Saimaa, Janne Laurila & Laura Jaatinen, dj Antti H
21.7. Summer Blues, vol 2: SF-Blues, Daddy Giljoteen, dj Tiskijukka
24.7. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Status Quo
25.7. Dead By Gun, Day Eleven, dj Marvel
26.7. Die So Fluid (UK), Manzana, Rokko dj's
27.7. Tampere International Salsa Festival 2007: avajaiset, dj's Diablo & Rubio
28.7. Tampere International Salsa Festival 2007: Gilito y Su Clave (Cuba/Swe), dj's Diablo & Rubio
31.7. Viiriäläisen tosikesämusavisa - isäntinä Antti H & Pekka Virhiä

elokuu

1.8. Kesäklubi: dj Tiskijukka
2.8. Kesäklubi: dj Laurila
3.8. TreSeta esittää Naisten ilta: Emmi, dj Erika
4.8. Fest Afrika: Makonde Band (Swe/Tza/Uganda), Bandubamdu (Fin/Tza), dj's Cliff & Mambo Team
5.8. Boredoms (J), Kemialliset Ystävät, Polka Dot dj's
6.8. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
7.8. Teatteri Sininen tiikeri esittää: Tiikerihai
8.8. Back to the Rainbow: Graham Bonnet & Joe Lynn Turner (USA), dj Zombie, (Teatterikesä)
9.8. Tapahtumien yö: Markku Peltola & Buster Keaton Orchestra, Circus Ruska, Tampereen Capoeiristat, Taikuri Christian Engblom, 1Osuma Ensemble, Rokko dj's
10.8. Kesäklubi: Rokko dj's (Teatterikesä)
11.8. Cape Nape & The Foundation, Voltti dj's (Teatterikesä)
12.8. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Lapko, Dia, Väärät Vieraat
15.8. Kesäklubi: dj Kanaali-Koskinen
16.8. Salsa Pasión 4 vuotta: Elito Revé y Su Charangón (CUB), dj Cuban Ambassador
17.8. MadWave: dj's David West (Swe), Sergei Shkuroff, Joonas Hahmo, D.N.A, Orion, Flight, lj Parker Kane, vj Move
18.8. Tampere Fetish Factory 2007 - dresscode erotic/fantasy/fetish/kinky - dj's PikkuMinttu, iO & TuSka
21.8. Viiriäläisen tosikesämusavisa - isäntinä Antti H & Pekka Virhiä
22.8. Indieklubi: Dan Deacon (USA), My Lovin' Martian, dj's Antti H & Yolapongo (Pop-o-Matic)
23.8. Classic Reggae Vibes by Voltti selectors
24.8. Uuden klubin tupaantulijaiset : Voimaryhmä, Kakka-Hätä 77, dj Kanaali-Koskinen
25.8. Hang The Dj! -indiedisko: dj's Antti H & Tiskijukka
26.8. Pakkahuone ja Klubi: Nofx (USA)
28.8. Viiriäläisen tosikesämusavisa - isäntinä Antti H & Pekka Virhiä
29.8. Tehdas 420 presents Ruuvi: Haltya, Kiwa, Vishnudata, dj Auspexx, Loopus in Fabula
30.8. Tehdas 420 presents Säätiö: Notkea Rotta & Liekehtivät torsionit, Jontti & Shaka, Lasse k Feat Jäte & Laiska Lepponen, Maduo, dj Seppo HoviTuottaja
31.8. Disco Ensemble, No Shame, dj Tiskijukka

syyskuu

1.9. Two Witches 20 vuotta: Two Witches (Fin/Ger) special line-up, Doppelgänger (Rus), Silene, dj's Kaitsu (Schatten) & Zynthexia (Lumous)
3.9. Chill out with dj Auspexx
5.9. Ronnie Starr, Fillip, Ultranoir, dj Antti H
6.9. Party 69 - sexy, urban & dance music with Hot Live Acts: dj's Rufus Black & Zyco P
7.9. liQuid vs. Sunrise: Unlive, dj's Sied van Ridel (Hol), Beliar, D.N.A, Zwek, Wcdj.org
8.9. Salsa Pasión esittää: La Ley Del Son (CUB), Salsa dj's
9.9. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Bitterlicks, renoise, L-60
10.9. Chill out with dj Auspexx
12.9. Riemu on läsnä: Black audio, The Leo Bugariloves & Dance Theatre Jumbo, Trouble Bound Gospel, Billy Boys, International Auto, The Sultans, dj Tiskijukka
13.9. Pakkahuone ja Klubi: Topi Sorsakoski & Agents, Zacharius Carls Group, dj Kanaali-Koskinen
14.9. Entombed (Swe), Medeia, Omnium Gatherum,Rokko dj's
15.9. WCH esittää: Horna, Vorkreist (Fra), Blacklodge (Fra), dj Zombie
17.9. Chill out with dj Auspexx
19.9. Hanna Marsh, Sansa & Janna hurmerinta, dj Laurila
20.9. MaailmanTango-festivaali (Pakkahuone ja Klubi): Nokian Harmonikkakerho, Severi pyysalo & Q.Otra Vez, M.A.numminen, Martin Alvarado (Arg) & Q. Otra Vez
21.9. MaailmanTango-festivaali (Pakkahuone ja Klubi): Johanna Debreczeni & Q. Fuego, Orquestra La Milonga, Saule Iskakova & Ensemble anima (Rus), Tango Siboney (Bol/Fin)
22.9. MaailmanTango-festivaali (Pakkahuone ja Klubi): Saska Helmikallio & Q. Fuego, PelitankO, Claudio Constantini & Q. Milonga del Norte (PRU/FIN), Intime Quintet
23.9. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Entwine, Snipe Drive, Widescreen Mode
24.9. Chill out with dj Auspexx
26.9. ToveriKlubi (ei ikärajaa): White Flame, Mockshot, Parasite City, dj Tomi
27.9. Kiana, Amberian Dawn
28.9. Club Good Times VII: Suhinators feat. Puppa J, Nestori, Renegade, Papa Zai, Polarsoul, Pouta sound (Leimasin & Lempow) & Rootfellas Sound (Chappa & Natty H)
29.9. Valoklubi esittää Hang The Dj!: Marissa Nadler (USA), Eleanoora Rosenholm, dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
30.9. RocKaveri (ei ikärajaa): Deep Insight, Nitrokiss, Eila & Armottomat

lokakuu

3.10. Pahan viinin maistajaiset: Hannibal & Soppa ja Pahat Viinit, Edorf, dj's Kilari Audio, Massimo & Psyko-Hane
4.10. Valoklubi esittää If-klubi: Radiopuhelimet, Fun, Hero Dishonest, dj Laurila
5.10. manSEDANse: Pangaea (UK), Sami Koivikko, Toiminto, dj's Dead-O, Sire & Matias Nilk
6.10. manSedanse: Audiohackers Workshop manSedanse: MR 76IX (UK), Gescom DJ (UK), Waisted Flanders, dj's dcom & Sttb
7.10. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Manzana, Moon Madness, Pintandwefall
10.10. Eläinsuojelurock: Risto, Noheva, Jaakko Turunen Blues Band, dj Marvel
11.10. Valoklubi: Sahara Hotnights (Swe), Agent Kooper, dj Kanaali-Koskinen
12.10. Scandinavian Music Group, dj Tomi
13.10. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi, K18): Lauri Tähkä & Elonkerjuu, Mr Breathless, Rokko dj's
16.10. Tampere Jazz Happening Warm Up: 20 Marc Ducret trio (Fra)
17.10. Wiidakko, The Scaramangas, Automatic Eye, dj Abstraktor
18.10. Lost in Music Festival: Raappana, Paarma & Sound Explosion Band, Komposti Sound
19.10. Lost in Music Festival - YleX Live: Jermaine, Major Label, Manboy, The Giant Leap, Day Eleven
20.10. Lost in Music Festival - YleX Live (Pakkahuone ja Klubi, K18): The Valkyrians, Ari Koivunen, Sweatmaster, Ironica, Laika & The Cosmonauts, RinneradiO, Damn Seagulls, Tuomo, Uwss, Husky Rescue, Pooma
21.10. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Dame, The Winyls, Vala
24.10. Alamaailman vasarat, Tytär, dj Antti H
25.10. Factory420 presents Northern Lights: Maduo, Pelan, Ile Idästä & Jäte, Lasse K, Laiska Leppone, special guest Kandidaatti (Tasottavat), dj Sepe HT
26.10. Hang The Dj! -indiedisko: Le Corps Mince de Françoise, dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
27.10. Peer Günt, Lemmenpyssyt, dj Kanaali-Koskinen
31.10. Jukeboss-ilta: Candy Cane, Sur-Rur, Cosmobile, Sad Days Indeed, Juke dj's

marraskuu

1.11. Tampere Jazz Happening: Black motor & Jukka Orma, Document: Marilyn Mazur - Queen of Percussion, dj Frankly Jo'
2.-4.11. Tampere Jazz Happening
7.11. Hellsongs (Swe), Marbleheroes, dj Marvel
8.11. Emma Salokoski Ensemble, dj Sanna
9.11. Kotiteollisuus, Rokko dj's
14.11. Anssi Tikanmäki Orchestra, Jarmo Saari solu, dj Frankly Jo'
15.11. Valoklubi: Risto, Kukka, Moppi ja Aivokuoriaiset,dj Kanaali-Koskinen
16.11. Hang The Dj! -indiedisko: dj's Antti & Sami
17.11. Mwanza Nite: Galaxy, Cheza Ngoma, Bandu Bandu, Menard Mponda, dj George
18.11. Virgo-musikaalin 10-vuotissynttärit
19.11. Guitarfanclub esittää: Joscho Stephan Trio (Ger)
21.11. Brightboy, Laakso (Swe), dj Tiskijukka
22.11. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit, Rokko dj's
24.11. Tuomari Nurmio JA Kongontien Orkesteri, dj Laurila
25.11. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Anna Abreu, Retropop, Silhuetti
29.11. Jonna Tervomaa
30.11. Viikate, Rokko dj's

joulukuu

1.12. Madwave vs Finrg - Hakkapeliitta tour 2007: RX vs Alek szahala, dj's Proteus, Garbo, Sergei Shkuroff, Meke
2.12. Viihdekuoro Cantarellin joulukonsertti
4.12. Amnesty-klubi: Pintandwefall, Barbe-Q-Barbies, confusa, dj Kanaali-Koskinen
5.12. Tummat tunnit, dj Frankly Jo'
6.12. Suomi 90 vuotta: Martti Servo & Napander, dj Tiskijukka
7.12. Hang The DJ! -indiepikkujoulu- spesiaalidisko: Regina, dj's Antti H, Sami & Tiskijukka
8.12. Santalahden sauna: Raskasta Joulua feat. Jarkko Ahola, Ari Koivunen ja J-P Leppäluoto, Ancara, Rokko dj's
9.12. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Heijaste, Naked, Caroline
11.12. TTVO-festarit: bändejä & biletystä
12.12. Parasite City, The Jade, Lines Of Leaving, Rokko dj's
13.12. Akun Tehdas & Yle Extra esittävät Demoklubi: Armour, Kamikaze Jesus, dj Antti H
14.12. Tummat tunnit: dj Tiskijukka
15.12. Voltti Christmas Reggae Vibes: Voltti Selectors feat. Bongo Rhino, Lord Est & nestori, dj Dread Lion
19.12. SAK 100 vuotta: The Bitterlicks, Essentia, TrefoiL,  dj Marvel
20.12. Akun Tehdas & Yle Extra esittävät Demoklubi: Bias Null, Cavern, dj Antti H
21.12. Asa Ja Jätkäjätkät
22.12. Rokko dj's
26.12. G-A-Y Xmas Party: dj's by Gay Tampere + guests
27.12. Tummat tunnit: dj Laurila
28.12. Valoklubi: Maj Karma, Liekki, Tytär, dj Antti H
29.12. ReggaePotpuri: Raappana, Paarma & Sound Explosion, Rootfellas sound, Reggae dj's
30.12. Talvipotpuri (ei ikärajaa): Uniklubi, Katra, Essentia
31.12. Madwave Nye 2008: dj's John Wright (UK), Alexey Sonar (Rus), Sergei Shkuroff, Anton Sonin, Beliar, Defa

2007

Pakkahuone

tammikuu

13.1. Tammerhanurit kankkulan kaivolla: 25-vuotis juhlakonsertti
24.1. Ensiferum
26.1. Rendez Vous, Carmen, House Of Games (EST), Smak

helmikuu

3.2. Maj Karma, Soulfood
19.2. Juice Leskisen muistokonsertti: Martti Syrjä, Dave Lindholm, Pate Mustajärvi, Vicki Rosti, Saija Varjus, Heikki Salo, Mikko Alatalo, Remu Aaltonen
21.2. Nuori kulttuuri, Bändikilpailu
22.2. Nuori kulttuuri, Bändikilpailu

maaliskuu

1.3. Salsa Pasiòn esittää: Juan Formell y Los Van Van (CUB)
6.-11.3. Tampere Film Festival
17.3. Cannibal Corpse (USA), Mortem (PRU), Disavowed (HOL)
23.3. Apulanta, Jermaine, Järjestyshäiriö

huhtikuu

5.4. Finntroll, Maple Cross, Omnium Gatherum
13.4. PMMP, Manboy
24.4. Within Temptation
28.4. The 69 Eyes, Maryslim (Swe)
29.4. Sonata Arctica
30.4. Poets Of The Fall, Bloodpit, ME Queen (UK)

toukokuu

5.5. Lastanorkesteri Loiskis & Mikko Perkola
9.5. Kamelot (USA), Leaves' Eyes (Nor
12.5. Viini, Laulu ja Naiset –kuorokonsertti
16.5. Club For Five
20.5. Tuttiritari
30.-31.5. Ihanko Pihalla? Taide- ja Kulttuuritapahtuma

kesäkuu

1.6. Summer LIVE Weekend: Fillip, Sara, Järjestyshäiriö, 51 Koodia, Elastinen, Smak
2.6. Summer LIVE Weekwnd: Renoise, Jermaine, Manzana, Bleak, Private Line, Lovex
9.6. Tampereen Sävel: Rajaton

heinäkuu

11.7. Tammerfest: Apulanta
12.7. Tammerfest: PMMP, Sunrice Avenue
13.7. Tammerfest: The Hellacopters (SWE), The Flaming Sideburns
14.7. Tammerfest: Zen Café
24.7. Horcepower, Status Quo (Pakkahuone&Klubi)

elokuu

3.-11.8. Teatterikesä
25.8. Hanoi Rocks, White Flame, Miss Monster Truck
26.8. NOFX (USA), Mad Caddies (USA)

syyskuu

13.9. Agents & Topi Sorsakoski
15.9. Amorphis, Hevein
20.9. Maailmantango-Festivaali: Martin Alvarado & Quinteto Otra Vez
21.9. MaailmanTango-festivaali (Pakkahuone&Klubi): Johanna DebreczenI & Q. Fuego, Orquestra La Milonga, Saule Iskakova & Ensemble Anima (Rus), Tango Siboney (Bol. Fin)
22.9. MaailmanTango-festivaali (Pakkahuone&Klubi):  ( ger) Helmikallio & Q. / Fuego, Pelitanko, Claudio Constantini & Q. / Milonga del Norte (PRU / FIN), Intime Quintet
28.9. Tanssimania:
I Jalka Nousee Jaatilassa 1) Revyy Lapin Hulluus 2) Tampereen konservatorion tanssijat 3) Jaatila II Vikisek sää jos mää viä tanssin
29.9. Tanssimania: Puhtia kaamokseen –konsertti
30.9. Tanssimania: Kansantanssikonsertti

lokakuu

5.10. Kaupunkitanssiaiset: Puhallinorkesteri Mansetti
11.10. Killswitch Engage (USA), The Bled (USA)
12.10. Apocalyptica, All Ends (SWE)
13.10. Lauri Tähkä & Elonkerjuu
19.10. Musiikki & Media: Negative, Lovex, Naked, Heijaste
20.10. Musiikki & Media: Ari Koivunen, Damn Seagulls, Husky Rescue, Ironica, Laika & The Cosmonauts, Rinneradio, Sweatmaster, The Valkyrians, Tuomo, Pooma, Underwater Sleeping Society (Pakkahuone&Klubi)
25.10. Timo Kotilainen & Laivaston Soittokunta
26.10. CMX, Jarkko Martikainen
29.10. The Ark, Moto Boy (SWE)

marraskuu

2.11. Tampere Jazz Happening: Sten Sandell Trio, Erica Stucky & Roots Of Communication, Rashied Ali Quintet
3.11. Tampere Jazz Happening: Matthew Shipp Trio, Marilyn Mazur’s Parcussion Paradise, Trio Braam Dejoode Vatcher, Jack DeJohnette’s Ripple Effects, Polar Bear, Nik Bärtsch’s Ronin
4.11. Tampere Jazz Happening: Sonore, “Sounds Now And Then”, Acoustic Triangle
8.11. Tanssinäytös: Saara – Kuvia toisenlaisesta elämästä
21.11. Nääspeksi (TTYY)
22.11. Nile (USA), Sotajumala, Deathchain
28.11. Nääspeksi
29.11. Nääspeksi

joulukuu

6.12. Lasten Itsenäisyyspäiväjuhla
10.12. Gamma Ray (GER), Helloween (USA), Axxis (GER)
12.12. Nääspeksi
13.12. Nääspeksi
16.12. Porcupine Tree (UK), Hiidra Spacefolk
19.12. Paradise Lost (UK)