Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2006

Klubi

tammikuu

1.1. Roctumania 2006: Roctum, Benny Hell, Parasite City, Over'n'out, Matthau's Acoustic Sauna
4.1. Reggae Riddims 2006: Kaikukasti, Voltti-selektorit Jere Dangerous & Rufus
5.1. Grind Your Face Off: Rotten Sound, Sayyadina (Swe), Total Devastation, Cause For Effect
6.1. Swaeg Breakcore Mashup Festiv! - Aaron Spectre/Drumcorps (Ger/USA), Swaeg Collateral Pressure dj's + more
7.1. Fucking Freaks MC:n pikkujoulut: Black League, Johnny D. & The Knuckledusters, Thö Punk
8.1. For Those About To Rock - 3 Salute You (ei ikärajaa): Flylow, Rattlesnake Remedy (UK), The Darwin Theory (UK)
9.1. Chill out with dj Auspexx
11.1. Rokko-klubi: Day Eleven, Destination X, Jann Wilde & Rose Avenue, Rokko-dj:t
12.1. Viola, Red Carpet, Ultrasport
13.1. Fragile Art of Existence IV: Diablo, Blake, Machine Men, Rytmihäiriö
14.1. Circus Ruska Festival - Sideshow Carnival Club: Circus Mundus Absurdus, Pink Flame Sideshow, juggling battle..., dj Calavera…
15.1. Chill out with dj Auspexx
18.1. Poppikerho: Boys Of Scandinavia, Tapes, I Was A Teenage Satan Worshipper, dj Makelove
19.1. Lovely dj Sane plays Funky, Jazzy & Soulful music
20.1. Club Good Times II: Jukka Poika & Tiskijukka, Raappana & DJ Resupekka, dj Lempow
21.1. Pakkahuone ja Klubi: Suuret Oluet - Pienet Panimot
22.1. Chill out with dj Auspexx
25.1. Killpretty, Jane Air (Rus), April
26.1. combat rec industry vs. if society: Black Audio, Echo Is Your Love, I Walk The LIne, Lighthouse Project
27.1. House Nation X preparty: Dj Orkidea 7-hour set
28.1. Mango y Melón & Salsa Pasión presentan: Charanga Habanera (Cuba), Norlan (Cuba), dj's Rubio & Tommi
29.1. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Essentia, Sonicmind, Strawels, White Flame
30.1. Chill out with dj Auspexx

helmikuu

1.2. Swaeg - Jack the house: Blamstrain, Sami Koivikko, dj's dcom, coma, tremontti, sw:cid pirates, bob ryynänen
2.2. Tour de Luxe: Helge Kontio Populär, Moto, Shake, Trouble Bound Gospel + special guest appearance by Xysma
3.2. Four Seasons Booking esittää Alkupamaus: Avenie, Farmakon, Fume, Medeia, Pofony, The Prisondream, Steep
4.2. Leak MC 20-vuotisbileet: Jake's Blues Band, Knucklebone Oscar
5.2. Matti Takala 50 vuotta: Juhlissa mukana mm. Amigos Des Adultos, P.E.L.I., Salmela Komitea, Catwalk, Dave Lindholm & Juuso Nordlund, Harri marstio & Nipa Niilola
6.2. Wu Tang Killa Beez - Ten Year Anniversary tour feat. Beretta 9 & Shogun Assassin, Cilvaringz, Shabazz The Disciple, Bronze Nazareth, Blue Raspberry, Barracuda & dj Sueside
8.2. Born in the U.S.A. - and Canada too: Ghost Of Bruce Springsteen & The East Street Band, Goldrust plays Neil Young
9.2. Santalahden sauna (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Children Of BOdom, Ektomorf (Hun), One Man Army (Swe)
10.2. Version Galore: Levitators feat. Bongo Rhino, Merikukka, Paarma, Voltti-selektorit Rufus & Jere Dangerous
11.2. Akateemisen kyykän mm-kisojen jatkobileet (Pakkahuone ja Klubi): The Crash, Vaarna
12.2. Chill out with dj Auspexx
14.2. EtnoJam : Sanna Kurki-Suonio & Riitta Huttunen TTVO esittää : Ollaan kavereita -bileet, dj Samu + guests
15.2. Conspiracy : Galacticka, Niko Scorpio, dj's prophet6 & Abstraktor
17.2. Pimp My Nite - Funk meets Hiphop & RnB : Maajoukkue, dj's Mr Willy & Shaft (USA)
18.2. Lapko, Rubik, Outcold
19.2. Chill out with dj Auspexx
21.2. IMU-Klubi by Minä Ainakin - improvisaatioteatteria kaikelle kansalle - in English
22.2. Rokko-klubi goes Heavy: Silentivm, Cyan Velvet Project, Evilion, Rokko-dj:t
23.2. Ska-kerho - dj:t Fileas, Skruface, Äpärä & Poliisimestari J. Ikonen
24.2. Club Ground Zero: In Strict Confidence (Ger), Kuroshio Current, CGZ-dj:t
25.2. House Nation X - 10 year Anniversary (Pakkahuone ja Klubi): Marusha (Ger), Angel, Orkidea, Eliot Ness, Kim & Uke
26.2. Chill out with dj Auspexx

maaliskuu

1.3. Tuvalu, Lines Of Leaving (kodittomien hyv.tek. singlen julkaisu), Jadecroon
2.3. Groovy Trilogy+1: Torvikopla, Funktion, Soulfood, Elastic Jazz Group
3.3. YUP, Santtu Karhu Ja Talvisovat (Karjala)
4.3. Tanssikerho - indie-rock-pop-electronica - dj:t Antti & Sami
5.3. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Killpretty, Heijaste, Rozzy Randall & The Roller Bastards
6.3. Chill out with dj Auspexx
7.3. Swæg-a-tronik #28:  Pecka Ctrance & The Ultimate Megababy Miss Tarja, Toiminto, dj's joni koo, jack hellforce, swæg pirates & more
8.3. Tampere Film Festival 2006: Brazil! Capoeira vs. breakdance, hosted by Sane & Dxxxa
9.3. Tampere Film Festival 2006: Paprika Korps (Pol), Voltti-dj's Jere D & Rufus
10.3. Tampere Film Festival 2006: Giant Robot, Hank & Frank, dj's xkn (Bra) & Keylo, Kierto vj's
11.3. Tampere Film Festival 2006 - Ufojen yö: Astro Can Caravan, Markku Peltola & Buster Keaton Orkesteri, Verde, elokuvia usealla kankaalla...
12.3. Tampere Film Festival 2006 - päätösbileet : Dj Trog vs. Gaunt (Portugal), dj Lorean, National RGB vj's
13.3. Chill out with dj Auspexx
15.3. Dub-a-delik presents: Puppa J Ja Tasottavat feat. Natty, healing of the nation sound system, dub-a-delik selectors
16.3. Santalahden sauna (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Lordi, Kilpi
17.3. Scandinavian Music Group, Hampaat Suussa
18.3. Honey B. & The T-Bones, Soul Tattoo
19.3. CULT proudly presents Shout Against Racism: Basta Basta, Capoeira Forca Natural, Havana Club Cabaree, Menard & Friends, Outcold, Mike Ortiz, Star MC, Udoka, dj Trog vs Gaunt
20.3. Chill out with dj Auspexx
21.3. Flamenco-ilta: Antonio "El Veneno" Porcuna (Spa) & Raul Mannola
22.3. PMO esittää: Tässä on Rauli, moi! - legendaarisia Badding-hittejä
23.3. Lowlife R'N'R Philosophers, Lodger, Goodnight Monsters
24.3. TKK esittää (Pakkahuone ja Klubi): Yö, Muusa, Jukka Takalo
25.3. Amnesty-klubi: Absoluuttinen Nollapiste, Samuli Putro soolo, Maritta Kuula & Jyrki Sahla, Snorkkeli
27.3. Chill out with dj Auspexx
28.3. IMU-Klubi by Improvokaatio - improvisaatioteatteria kaikelle kansalle
29.3. Rokko-klubi : Bitch Alert, Patsy Walkers, Fucking Females, Rokko-dj:t
30.3. Conspiracy: Alamaailman Vasarat, Kuusumun Profeetta
31.3. Laava-klubi: Nicole Willis & Soul Investigators, dj's Okapi & Taphead

huhtikuu

1.4. Disco Ensemble, Rubik
2.4. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Disco Ensemble, Rubik
3.4. Chill out with dj Auspexx
5.4. Tampere Biennale 2006: GumbavantI! feat. dj Bunuel
6.4. Tampere Biennale 2006: Ampiaba - Biennale-dj's
7.4. Tampere Biennale 2006 - elektroniklubi: Koneveljet, M.A.Numminen & DJ Sane, Space Commander J.Mikkola
8.4. Tampere Biennale 2006 - elektroniklubi: Rinneradio feat. Iro Haarla, Tone Of Finland, dj Ender
9.4. www.clubguide.fi presents: Onyx (USA), dj's Massiv & Hank Holiday (4-turntable show)
10.4. Chill out with dj Auspexx
11.4. Pitkä tiistai: Nicole, MyFate, Sinking, Cerebro
12.4. SWG:30:coreaudi: Kirdec (Bel), Älymystö, dj's Monkeybrains for Lunch, STTB, SWG Pirates
13.4. EasterMaster (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Mokoma, Amoral, Ajattara, Farmakon, Steep
14.4. EasterMaster (Pakkahuone ja Klubi, K18): Backyard Babies (Swe), Supagroup (USA), Bloodpit
15.4. Force: K90 (UK), Poliisi, Sasha F, Sergei Shkuroff, Karri K, Galrav vs Orfeus
16.4. Jukka Poika Ja Jenkkarekka, Voltti-selektorit Jere Dangerous & Rufus
18.4. Tanssi virtaa kapakkaan -  Mobita/Dansco esittää: Juoksuaika ja Täysi
19.4. Poppikerho: Trio Tetris, Marian Valinta, Beacon St Radiants, dj's Leyla & Mx 200000
20.4. Endstand, Manifesto Jukebox, Lighthouse Project
21.4. Fonal Fest: TV-Resistori (levynjulkaisukeikka), Moppi & Aivokurkiaiset, Islaja, FF-dj's
22.4. Santalahden sauna (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Anthrax (USA), Beyond Fear, Pain Confessor
23.4. Bandage-klubi (ei ikärajaa, klo 17-22): Soulrelic, Järjestyshäiriö, Parasite CIty, Essentia, demomarkkinat
24.4. Chill out with dj Auspexx
25.4. IMU-Klubi by Snorkkeli - improvisaatioteatteria kaikelle kansalle
26.4. Rokko-klubi: I Walk The Line, So Called Plan, Maplesnow, Rokko-dj:t
27.4. Shitter Limited, Brussel Kaupallinen, Au Pair
28.4. Turban Records & Rytmiheikit esittävät Superhasardi: Sepi Kumpulainen & ErikoismieheT, Timo RAutiainen & Jarkko MArtikainen, Samae Koskinen (soolo)
29.4. Mavericks presents Club Sin pt 6: King Kurt (UK), Evil Devil (Ita), Shark Soup (Ger), Hasta La Vista Social Club, Cosmic Cockfish Jukebox
30.4. Wappu Reggae Bash!!!: Chuck Fenda & Living Fire Family (Jam), Komposti Sound feat. Bommitommi, Bongo Rhino, Enrico, Paarma, Voltti-selektorit Rufus & Jere Danderous

toukokuu

3.5. swg: Plbreaks Kru vs. Swaeg Pirates Collateral Pressure murhasoundclash - part 2 - Tre, Aprox., Joni Koo + more
4.5. Wiidakko, Jermaine, Ratas
5.5. Amoral, Farmakon, Pofony, Scorched Earth Tactics
6.5. La Fiesta Latina: El Yoyo, dj's Caribe & Rubio
7.5. Bandage-klubi (ei ikärajaa):  The Fabulous 65, Julia's Window, Plain Fade, The Scanditones
8.5. Chill out with dj Auspexx
10.5. Conspiracy: Callisto, Magyar Posse, dj's Abstraktor & opp6
11.5. No Shame, Voimaryhmä, Abduktio
12.5. Stam1na, Steep
13.5. Poppikerho: Husky Rescue, Aksu, Selfish Shellfish, Poppikerho-dj's Cypher Complete - freestyle night (Pakkahuone, K16): Spesialisti, Sere, SP, Tupla-S, Idän Ihme, Raimssi ja Majakka + Special Guest, dj's Leijonamieli & Skem
14.5. Chamber Rock (ei ikärajaa): Lovex, Bitch So Sweet, Kurki
15.5. Chill out with dj Auspexx
16.5. IMU-Klubi by Improvokaatio, Minä Ainakin & Snorkkeli - improvisaatioteatteria kaikelle kansalle
17.5. Loa, Renoise, Silent Dream, Verona
18.5. Give up the funk! - disco/funk/soul - dj's Mr. Willy & Sam Boogie
19.5. The Flaming Sideburns, The Skreppers, Disgrace
20.5. break bits: dj's Atomic Hooligan (UK), Infekto, Escher & Trito
21.5. Fiesta Flamenca - tanssia ja tapaksia
22.5. Chill out with dj Auspexx
24.5. Gay Tampere 3 vuotta: dj's Iso G, Rudolph & Pippi
25.5. Bullet Ride, Evil Kangaroo, Plain Fade
26.5. Laava-klubi - funk, soul & jazz: dj's Okapi & Nose
27.5. Club Good Times III: Ruudolf & Karri Koira, Hank & Frank, dj's Hank Holiday & Leijonamieli
28.5. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Wiidakko, Jann Wilde & Rose Avenue, Rendezvous, Stanley
29.5. Chill out with dj Auspexx
31.5. Diskosukkas: dj's fonal & tuhojuho

kesäkuu

1.6. Kesäklubi: dj Sami
2.6. Summer Beach AfterParty, vol I: Majakka, Chill Inc, dj's Rufus Black, Bond, Cliff & Nuoriseppä
3.6. Oi! Ain't Dead: Crashed Out (UK), UNborn SF, Hoist!, Barking Irons
4.6. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Lemmenpyssyt, Manzana, Mean Idols, MyFate, demomarkkinat
5.6. Krokotiilirock: Lavalla 50-vuotiaat Pate Mustajärvi, Antero Mertaranta, Masi Luoma, Matti Takala, dj Pena
7.6. Vastarinta-ilta: Mariska, Hannibal & Soppa Pahat Viinit -orkestereineen
8.6. Asenne-klubi: Control plays Clash, Rehtorit, Rude Boys, dj Jimmy Jazz
9.6. Sauna Festival Club: Swallow The Sun, Callisto
10.6. Sauna Festival Club (Pakkahuone (K16) ja Klubi): M3 Classic Whitesnake, Animal House, Priestone, Alcoholica
11.6. Chill out with dj Auspexx
13.6. Sottiisi-klubi: Myllärit
14.6. Swæg 2 vuotta!!! Megablast spesiaal: Videovalvontaa, Gromov (Rus), Herman Prime, Joni Koo, Slavic Walkmen, Sire, pHinn, Bob Ryynänen, Squash, Hidas vasen & co, Sttb + more on two stages
15.6. Summer Beach AfterParty, vol II: Maajoukkue, Matadori, dj's Bond, Nuoriseppä, Shaft & Shorty
16.6. CMX, dj Willy
17.6. break bits Grime Special: Mc's Jammer (UK), Gully Ranjah (UK), Matt Shadetek (USA/Ger), dj's Dead-o & tmu + residents Escher, Infekto & Trito
18.6. Chill out with dj Auspexx
21.6. Laava-klubi - funk, soul & jazz: dj's Okapi & Taphead
22.6. Kesäklubi, dj Koivu
23.6. CrazyMidsummer MegaPopFest, dj's Riku & Sami
24.6. CrazyMidsummer MegaPopFest, dj's Riku & Sami
25.6. Juhannusterassi - Chill out with dj Auspexxma
28.6. Kesäklubi, dj Pistis
29.6. Kesäklubi, dj Tiskijukka
30.6. Lumous Gothic Festival 2006: Zombina & The Skeletons (UK), Doppelgänger (Rus), Nevernettles, Lumous dj's

heinäkuu

1.7. Lumous Gothic Festival 2006: Inertia (UK), Suruaika, Raison D'Etre (Swe), Lumous dj's
2.7. Chill out with dj Auspexx
5.7. Laava-klubi - funk, soul & jazz: dj's Okapi & Taphead
6.7. swaeg35 pressure sound!: Ed Cox (UK), Kid Kameleon (US), Ripley (US), Mental Arithmetek (UK), Toiminto, dj's
7.7. Summer Beach AfterParty, vol III: Brandon, Chill Inc, Maajoukkue, dj's Rufus Black, Bond, Cliff & Nuoriseppä
8.7. Psyggae Sound Safari: Hidria Spacefolk, Psyggae dj's Dubminister Pablo & Ram-eye Rocker w/guests, Visuals by Hello World
9.7. Chill out with dj Auspexx
12.7. Tammerfest 2006 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo – Klubi: McQueen (UK), Bloodpit
13.7. Tammerfest 2006 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Klubi: Damn SEagulls, Lapko
14.7. Tammerfest 2006 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Klubi: YUP, Poor Jim
15.7. Tammerfest 2006 - Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo Pakkahuone ja Klubi: Egotrippi, Scandinavian Music GRoup, Soul Tattoo
16.7. Chill out with dj Auspexx
19.7. Diskosukkas: dj's fonal & tuhojuho
20.7. Dub Club: Mad Professor (UK) feat. Earl 16 (Jam/UK), MPV Sound feat. Puppa J
21.7. Ice Cool Rockabilly Night: Restless (UK), Nine Lives, Hel-Gators, dj Billymies and His Hot Wax)
22.7. break bits: dj's Vital (LT), Escher, Infekto & Trito b2b Squash
23.7. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Kometa, Jermaine, Roctum, So Called Plan
24.7. Chill out with dj Auspexx
26.7. Night of mostly Wonderful music – a tribute to Stevie Wonder and other great artists of the 70’s & 80’s, dj Shaft
27.7. Kesäklubi
28.7. Disco Inferno Night - The decades of disco: dj's Miik & Catarina (GT) + guests
29.7. Tampere International Salsa Festival 2006: Pupy Pedroso y Los Que Son Son (Cuba)
30.7. Chill out with dj Auspexx

elokuu

2.8. Faces & Laava-klubi esittävät Young Africa: ZUBZ (SA), Black Motor meets Dxxxa.D.,  dj's Okapi & Taphead
3.8. Kesäklubi
4.8. Swæg 8-bit Festival II: Goto 80 & Jossytem (Swe), Videovalvontaa, Aleksi Eeben, Joe Nasty plays Sid, C-64+Nintendo game corner + a lot more action
5.8. TreSeta esittää Naisten ilta: Kitkerät Neitsyet, dj Erika
6.8. Chill out with dj Auspexx
8.8. Teatterikesä 2006: Muistelot I, vieraana Ismo Kallio
9.8. Teatterikesä 2006: Off - Ylämaan ketut: "Komea peli - Loisto rauta" - dj Sane
10.8. Teatterikesä 2006: Muistelot II, vieraina Riitta & Kristiina Elstelä - Tapahtumien yö: friikkisirkusta, taikuutta, dj Sane
11.8. Teatterikesä 2006: Ohjelmistokeskustelu/ Dead Cat Bounce & Mnemopark - dj Sane
12.8. Teatterikesä 2006: Muistelot III, vieraana Eila Roine - Ohjelmistokeskustelu/ Olemattomiinjauhettu - dj Sane
13.8. Teatterikesä 2006/Yle: Rinnakkaisohjelma - Yleisradion arkistot avautuvat - Chill out with dj Auspexx
15.8. Teatterikesä-finaali
16.8. Graham Bonnet (ex-Rainbow, UK)
17.8. Dinosaurusklubi: The Knob, Monovisio, Tantrum Of Seven, Puuppa
18.8. break bits d&b mashup: dj's Mutated Forms (Est), Tenechtica + residents Escher, Infekto & Trito
19.8. Kivun kauneus -seminaari Tampere Fetish Factory 2006 - dresscode erotic/ fantasy/ fetish/ kinky
20.8. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Bitch So Sweet, Kille Kuuleri, Sonicmind, Trefoil
21.8. Chill out with dj Auspexx
23.8. Zacharius Carls Group, I Walk The Line
24.8. Abduktio, Aortaorta, Armageddon Clock, Silene(levynjulk.)
25.8. Sunrise & l i Q u i d present Sunrise Tour Tampere: dj's Lee Osborne (UK), Beliar, Ali Catin (UK), De La Rocha, D.N.A, Fine, Nemes, Puistokemisti, Zwek
26.8. Kesäpotpuri (Pakkahuone ja Klubi): Deep Insight, Entwine, Essentia, Elias Viljanen & Evil Spirit, Kauko Röyhkä, Kemopetrol, Lemonator, The Mutants, Nicole, Sara, Stam1na, Tigerbombs, Widescreen Mode
27.8. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Hanoi Rocks
28.8. Chill out with dj Auspexx
30.8. Night of mostly Royal music – a tribute to Prince and other great artists of the 70’s & 80’s, dj Shaft
31.8. Vapaat Äänet: Kimmo Pohjonen & Eric Echampard (Fra) – Uumen

syyskuu

1.9. nuoret yrittäjät, dj Tomi
2.9. Old Skool Punk & New Wave - lesson one: Tampere No Stars feat. Sanna (Rehtorit), Epe (Lama), Jasse (Hybrid Children) & Miika (Pojat, Ypö 5), Acoustic Bars
5.9. Sunburned Hand Of The Man (USA), Circle, dj Antti H
6.9. Fly-Rite Festival: Youngblood Brass Band (USA), Black Motor
7.9. Ska-fest III: The Aggrolites (USA), The Valkyrians, dj's Lord Fatty & Loudon Clea
8.9. Mercury Rev (USA), dj Koivu
9.9. Absoluuttinen Nollapiste, Sydän Sydän, dj Marvel
10.9. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Die So Fluid (UK), White Flame, Silverfuse
11.9. Chill out with dj Auspexx
12.9. Tampere Hip-hop Scene - Who is who incl. Majakka, Opaali, Spesialisti and many more
13.9. Poisonblack, Rust, dj Zombie
14.9. The Fabulous Thunderbirds (USA), Jo' Buddy & Down Home King III, dj Waldemar Wallenius
15.9. The Sounds (Swe), Brightboy, Supersonic dj's
16.9. Salsa Pasión 3 vuotta: Gerardo Rosales y su Trabucombo (Venezuela), Salsa dj's
17.9. Hardcore Night (ei ikärajaa): Katuyksikkö, Akupunktio, Diskelmä, Riistetyt
18.9. Chill out with dj Auspexx
19.9. Ihan vihreen hyvät bileet!:  Julia's Window, Lines Of Leaving, Molly Grows Up
21.9. OMA-tapahtuma (ei ikärajaa): Miss Monster Truck, The Fabulous 65, Von Auer, dj Tiskijukka
22.9. Amnesty-klubi: Liekki, Laurila, Ghost Of Bruce Springsteen & The East Street Band, dj Abstrakto
23.9. Maj Karma, dj Tiskijukka
24.9. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Flinch,Heijaste,T.A.P.
25.9. Chill out with dj Auspexx
27.9. Mist Season, dj Piisami
28.9. Ruoska, Lowmen, dj Abstrakto
29.9. Viikate, Monsteriser, dj Antti H
30.9. HouseNation Arena (Pakkahuone ja Klubi): Ravers Nature (Ger) + 2, Serotonot, dj's Orkidea, Angel, Eliot Ness, Poliisi + much more

lokakuu

1.10. Moonspell (Por),Before The Dawn,Embraze
3.10. Akustinen Baari: 20 J. Karjalainen Lännen-Jukka
5.10. Oikeesti ilkeetä 60 vuotta: Radiopuhelimet, Villu Tamme & Jmke, Kumikameli, dj sKari
6.10. Majestic Pop Night: Manboy, Cry Bar, Starflower, dj Sami
7.10. manSEDANse presents Shake That Acid!: dj’s Jasse, 3.14sami, Pekka, Alexcore, Lasso800 & Sire
8.10. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): SMAK, The Bitterlicks, tba
9.10. Chill out with dj Auspexx
10.10. J-Rock! (ei ikärajaa): X-GIRL (J) Rajakiviklubi 10 vuotta: musiikkia, runoja, performansseja... feat. Apteka, Casiomatics, Ihoteollisuus, O Samuli a, Utu, Kalle Raja & Tilalliset
11.10. Grupo Nuevo, dj Jorge (Bra)
12.10. Mambo Nordico 06: Risto, Branded Women, TV-Resistori, Kevin, dj Slim Mike
13.10. Hang The Dj -indiedisko: dj's Antti H & Sami
14.10. Kalle Ahola, Replika, dj Tiskijukka
15.10. Krokus (Sui)
16.10. Chill out with dj Auspexx
19.10. To/Die/For, Medeia, dj Zombie
20.10. Zergafest 2006: Guapo (UK), Fun, Cause For Effect, dj Abstrakto
21.10. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Zen Cafe, dj Tomi
22.10. Rock 4 Homeless (ei ikärajaa): Jermaine, Jann Wilde & Rose Avenue, Lines Of Leaving, Renoise
23.10. Chill out with dj Auspexx
25.10. Tijuana Taxi & M.A. Numminen, dj Laurila
26.10. Humane, Iconcrash, dj Tiskijukka
27.10. Musiikki ja media: Kwan, Eternal Erection, dj Sami
28.10. Musiikki ja media (Pakkahuone ja Klubi): Callisto, Von Hertzen Brothers, Cyan Velvet Project, Poets Of The Fall, 22 Pistepirkko, Don Johnson Big Band, Lapko, The Crash, Kemopetrol
29.10. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Naked, Feiled, Strawels
30.10. Promoe (Swe)

marraskuu

1.11. The Bellrays (USA), Moses Hazy, dj Sami
2.11. TJH 2006: Adam Rudolf: percussion workshop, Albert Ayler -dokumentti, dj Sane
3.-5-11. Tampere Jazz Happening 2006
6.11. Chill out with dj Auspexx
7.11. Akustinen baari: Sir Elwood Duo
8.11. Blake, Defuse, Steep, dj Tiskijukka
9.11. Jon Auer (Posies, USA), Lasse Kurki, Tapes, dj Sami
10.11. Santalahden sauna (Pakkahuone (K16) ja Klubi): Kotiteollisuus, Kardia, dj Mr. Willy
11.11. Pakkahuone ja Klubi: Yö, Perintötekijät, Jason Muuttaa Taivaaseen, dj Laurila
12.11. All Age -S- Sunday (ei ikärajaa): Bleak, Nitrokiss, Silverscream
13.11. Chill out with dj Auspexx
14.11. Ed Harcourt (UK), Ellekari from The Tiny (Swe)
15.11. Viola, Black Audio, dj Abstraktor
16.11. Deep Insight, Voimaryhmä, dj Antti H
17.11. Von Hertzen Brothers, Moses Hazy, dj Tomi
18.11. Vinylmania-levymessut: Ville Leinonen Soolo FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi):  Lauri Tähkä Ja Elonkerjuu, Pohjannaula, Ville Leinonen Soolo, dj Tiskijukka
20.11. Chill out with dj Auspexx
22.11. Eläkeläiset, dj Tiskijukka
23.11. Riemu-kiertue: Jolly Jumpers, Cosmo Jones Beat Machine, Disgrace, dj sKari
25.11. Voltti 5 Years Reggae Party: Puppa J & Tasottavat, Voltti Selectors feat. Lord Est
26.11. Bandage-klubi (ei ikärajaa): Private Line, Essentia, Bitch So Sweet
29.11. Tasavallan Presidentti, dj Tomi
30.11. Sara, Plain Fade, dj Antti H

joulukuu

1.12. Neljä Ruusua, dj Laurila
2.12. Laibach (Slo), dj's OPP6 & Antti H
3.12. Rokkarit lasten puolesta: mukana mm. Balls Of Fire, Bullet Ride, Essentia, Headman, Manzana, Technical Justice, White Flame
5.12. Terveisiä kaaoksesta: Asa, Pyhimys, dj Kasper
6.12. Kuolleet Intiaanit, Les INdians Mortes, dj Marvel
7.12. Day Eleven, Bullet Ride, White Flame, dj Mr. Willy
9.12. The Crash, dj Tomi
10.12. Jazz-ilta: Dream Team
12.12. Akustinen baari: Jarkko Martikainen
13.12. TTVO-festarit: bändejä + yllätyksiä
14.12. Poisonblack, Reflexion, dj Zombie
15.12. PMMP, dj Sami
16.12. Fragile Art of Existence V: Diablo, Insomnium, Viikate, Deathchain, dj Zombie
17.-19.12. Klubin joulumyyjäiset
20.12. Xmas Hip Hop Special: Maajoukkue, Matadori, Talent Showcase hosted by dj Rufus Black
21.12. klubi-klubi: Metahevi, Nick Love & Armando Gonzales (Boiz Not Boys), Hate Patriots, Hojot, Punkki REpuplik, Raff Attack, dj Iron Fist
22.12. Psyggae Sound Safari: Mc Indievidual, Frankly Irrational & Psyggae Live Band, dj's Ram-eye Rocker, Dubminister Pablo & Mr. Willy, visuals by Random Doctors & Under Control
27.12. Apopalypse Now! - välipäivädisko: dj's Antti H & Abstraktor
28.12. Anathema (UK), Tacere, dj Zombie
29.12. Talvipotpuri: Lapko, Tuvalu, The Scanditones, dj Laurila
30.12. Talvipotpuri: Entwine, To/Die/For, Bitch So Sweet, dj Tiskijukka
31.12. MadWave NYE 2007: Jussi Soro, dj's Sergei Shrukoff, Sasha F, Beliar, Galrav b2b Orfeus & Nemes b2b Flight

2006

Pakkahuone

Tammikuu

7.1. Tarjarock: Timo Rautiainen&Jarkko Martikainen, Indica, Valerian, Carmen Gray, New Dawn Foundation, Coa,Suuret Oluet Pienet Panimot –tapahtuma
25.1. Apocalyptica
28.1. Kansantanssikongressi
31.1. Iltarusko & Saku Backman

Helmikuu

4.2. Tampereen musiikkiluokkien tuen talvirieha
7.2. Raimo Ollinkankaan yhtye
9.2. Children of Bodom, Ektomorf(HUN), One Man Army(SWE)
11.2. The Crash
15.2. Seppo Vartiamäen yhtye
17.2. UDO(GER)
19.2. Olli Lindholm, Jarkko Ahola/Teräsbetoni, Pauli Hanhiniemi,
Kapasiteettiyksikkö
21.2. Kalevi Suntilan yhtye
25.2. Teknodisko
28.2. Sinikka yhtyeineen

Maaliskuu

1.3. Essi Wuorela levynjulkkaribileet
6.3.-12.3. Tampereen kansainväliset lyhytelokuvajuhlat
14.3. Sepultura(BRA), In Flames(SWE)
15.3. Hakanit Oy hiusnäytös
17.3. Amorphis
21.3. Anne & Honkala Team
24.3. Yö
28.3. Pekka Juntusen yhtye & Mia Pihkala
30.3. Ismo Alanko Säätiö
31.3. Fear Factory(USA)

Huhtikuu

5.4. Lisa Nilsson(SWE) & Niels Lan Doky
8.4. Tampere Biennale: Amadinda(HUN)
13.4. Mokoma, Amoral, Ajattara
21.4. Darw(SWE)
22.4. Anthrax(USA), Beyond Fear(USA)
23.4. Kansainvälisten tanssien päivänäytös
26.4. Blackmore’s Night(GBR)
27.4. Kansallisen veteraanipäivän juhla
29.4. King Diamond(DNK), Secret Sphere(ITA), Loch Vostok(SWE)

Toukokuu

6.5. Gospel konsertti: Valonmerkki, Sacrecy, Sanan Voima, Avun Huuto,
Septuaginta, Chunited Jr, Asianajaja, Realismi
13.5. Hip hop disco
20.5. Satyricon(NOR), Enochian Crescent, Thyrane

Kesäkuu

2.6.-3.6. Summer Live 06: Elastinen & Timo Pieni Huijaus, Kapasiteettiyksikkö, Iskulaatikko(Beat Box), Heijaste, Deep Glance, Lovex, Strawels, Smak, Uniklubi
8.6. Sauna Open Air: Down
9.6. Sauna Open Air: Teräsbetoni, Verjnuarmu
10.6. Sauna Open Air: M3 Classic White Snake
13.6.-18.6. Pispalan Sottiisi

Heinäkuu

12.7. Tammerfest: Stratovarius, Jonna’s Problem, Elias Viljanen & Evil, Spirit
13.7. Tammerfest: Uniklubi, Flinch
14.7. Tammerfest: Suzanne Vega(USA), The Fork
15.7. Tammerfest: Egotrippi, Scandinavian Music Group, Soul Tattoo Band

Elokuu

8.8.-13.8. Tampereen Teatterikesä
26.8. Stamina, Lemonator, Kemopetrol, Kauko Röyhkä, Entwine,Deepinsight, Essentia, Widescreen Mode, Sara

Syyskuu

Lokakuu

12.10 Laivaston ja ilmavoimien soittokuntien viihdekonsertti
13.10 Teräsbetoni, Tarot, Brother Firetribe
21.10. Zen Cafe
22.10 Linna – musikaali Katharina Von Boran ja Martti Lutherin elämästä
28.10 Musiikki ja media festivaali: Don Johnson Bigband, Poets of the Fall, Crash, Von Hertzen Brothers

Marraskuu

1.11.- 5.11. Tampere Jazz Happening
9.11. Bass’n Helen
10.11. Kotiteollisuus
11.11.
14.11. Uriah Heep unplugged
15.11. Scandinavian Hunks
16.11 Antti Sarpia Swing Band
17.11. Tuomari Nurmio & Kongotien orkesteri
18.11. Vinylmania-levymessut/ Lauri Tähkä ja Elonkerjuu, Ville Leinonen, Pohjannaula
22.11.-23.11. Nääspeksi

joulukuu

2.12. CMX
3.12. Flinch, Manzana, The Cyan Velvet Project, Scape Goat, Uniklubi
6.12. Lasten itsenäisyyspäiväjuhla
7.12. Nääspeksi
8.12. Negative, Jan Wilde & Roseavenue
9.12. Maj Karma, Cyan Velvet Project
16.12. Yngwie Malmsteen
30.12. Valvomo, Essentia, Heijaste, Illi, Strawlers, Evilsons