Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2004

Klubi

tammikuu

2.1. Vainohulluus II - Industrial / noise / goth -serenadi vuodelle 2004: Keuhkot, Älymystö, Neverdice
3.1. BoomBastik: Genki, Sanansaattajat, drS, Herman Prime, Link, Kenjido Okiru
7.1. Heavy 2004: Kilpi, Rautakello
8.1. Sekoitus esittää Hämmennys-ilta: elektrosta alternativeen ja etnosta dubiin
9.1. Slavic Walkmen esittää: The COMET feat. Grayframe/Anti Party People Sound System (dj's, rhymes & breaks), dj:t Lasso 800, Aleks & vieraat
10.1. Dj Orkidea - Taika album release tour: dj's Orkidea, Kalle Miettinen, Link & DRS
13.1. Akustinen baari: HECTOR
14.1. Jukka Gustavson Band, Organ Hight
15.1. Suburban Tribe: Manimal-levyn ennakkokuuntelu - Riemufestivaali goes metal: Lullacry, Norther, Total Devastation
16.1. Riemufestivaali 2004: Armos, Deep Turtle, Kantri-Antero & Rahtarit, The Mutants
17.1. Riemufestivaali 2004: Tuomari Nurmio & TOhtori Hillilä kohtaavat Alamaailman Vasarat
21.1. Bluesology
22.1. Tummien oluiden tori 2004 (Pakkahuone ja Klubi): Kontra
23.1. Tummien oluiden tori 2004 (Pakkahuone ja Klubi): Osmo's Cosmos, Pate Mustajärvi
24.1. Tummien oluiden tori 2004 (Pakkahuone ja Klubi): Clifters, The Fellows
28.1. Tuukka Temonen (Apulanta) esittää musiikkivideoita vuosien varrelta
29.1. Nina Rochelle (Swe), Loozer (feat. Sipe/AL) plays Weezer
30.1. treUnion-klubi: Nicole, Killpretty, Pofony, Aeon
31.1. Backbone MC presents Biker Bench Party: Kazango feat. Kari Peitsamo

helmikuu

4.2. Katatonia (Swe), Amaran (Swe), Before The Dawn
5.2. Maritta Kuula & Karvanopat
6.2. Kierre: Kaucas, Ronskibiitti, Greyframe dj:t
7.2. Solid - the official liQuid warm-up party: Miika Kuisma -live, dj:t Samus Aran, Paarma & drS
10.2. Akustinen baari kello 19-24: Pave Maijanen
11.2. Suburban Tribe, Neljä Ruusua: Karelia Express -levyn ennakkokuuntelu
13.2. Jukka Poika Ja Jenkkarekka
14.2. Akateemisen MM-kyykän jatkobileet (Pakkahuone ja Klubi): Snowdogs (UK), Killer
17.2. Private Line
18.2. Laulun tekijät: Ufo Mustonen, Aleksi Ojala, Sansa, Olavi Uusivirta
19.2. 51 Koodia, Tuvalu
20.2. U-Street All Stars
21.2. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit
24.2. Absurdiklubi - avoimet ovet komiikalle kello 19-23: Los Testosterones, emäntänä Mona Ray, house-bändi on Hissimies, mm. komiikkaa, performanssia ja stand-upia
25.2. Sue-klubi: Sparks Of Seven (Swe), Damn Seagulls, I Walk The Line
26.2. Redrama
27.2. El mass turismos en Torremolinos: Branded Women, Disgrace, Jolly Jumpers, The Slideshaker
28.2. Mandschurian Emman Talviyö: Jan Rohde (Nor) & Oldie Goldie, The Fellows,  Lumottu Maa

maaliskuu

3.3. Tampere Film Festival 2004: (Tähdenlentoja, avajaiset, Los Zafiros -dokumentti) Salsa Party, dj's Cliff & Oliver
4.3. Tampere Film Festival 2004: Festival Disco Pop Etc, dj Pistolero
5.3. Tampere Film Festival 2004:  Friday Night Dance Party - From Disco till Trance klo 22-04 - dj's by Gay Tampere
6.3. Tampere Film Festival 2004:  Lasten Tivoli: Minus-yhtye, free - Aktivismin yö (Pakkahuone ja Klubi): leffoja, Kompostikopla, Wheel Of Darma
7.3. Tampere Film Festival 2004:  Festivaalien loppubileet -  Muistojemme DDR klo 20-02: dj:t Michael, Peter ja Theodor + erikoisvieras DJ olenko
9.3. Reinon ryhmäkaraoke
10.3. Wentus blues Band
11.3. The Egyptian Gay Lovers (Ger), Boomhauer, Kometa
12.3. Baby Elephant 2004: Giant Robot, Tulenkantajat, dj:t Vilunki 3000 & Robotti Tuomas
13.3. Rinneradio
16.3. Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus: Kylmä tila -albumin ennakkokuuntelu, Niskalaukaus-dj:t
17.3. Vastavirta-klubi: Wasted, Armageddon Clock, Radar Station
18.3. Kakkapartio plays Sleepy Sleepers
19.3. Kauko Röyhkä, OLGA
20.3. Santalahden sauna: Paul DiAnno & Screaming Monkey, Five Fifteen
21.3. Gilda 40 v.
23.3. Muusikot rasismia vastaan: Mia Puutio Balkan Band, Vilddas, Mawe Cultural Troop
24.3. Sue-klubi: Burst (Swe), Swallow The Sun, Abduktio
25.3. Absurdiklubi - avoimet ovet komiikalle kello 19-24: Hansu Ja Pirre, emäntänä Mona Ray, komiikkaa, performanssia ja stand-upia
26.3. Egotrippi, Daisy
27.3. FestServ esittää (Pakkahuone (K-16) ja Klubi (K-18)): Yö, Ville Leinonen Ja Valumo, Stella
30.3. Pauli Hanhiniemen Akustiset Perunat
31.3. Tampere Biennale - Elektroniklubi: Siniaalto, Pink Twins, Suomen Teatteriorkesteri, Petri Kuljuntausta - Markus Reuter, hosted by Slavic Walkmen

huhtikuu

1.4. Tampere Biennale - Elektroniklubi: Balanescu Quartet (UK), hosted by Slavic Walkmen
2.4. Tampere Biennale - Elektroniklubi: Aerodynamics, Dubbing Mixers, Es, Kurvin Grilli, Toiminto, dj  Pirkka, hosted by Slavic Walkmen
3.4. Tampere Biennale - Elektroniklubi: Pan Sonic, Acid Kings, Jori HUlkkonen, dj:t TG & Harri (Keys of Life dj-group), hosted by Slavic Walkmen
6.4. Reinon ryhmäkaraoke
7.4. Oikosulku, Minerva, Bloodpit
8.4. Laava-klubi: Q-Continuum, Suurna Trio, loppujamit, dj:t Pauli Kallio & Wefunk
9.4. EasterMaster (Pakkahuone ja Klubi): Kotiteollisuus, Mokoma, Viikate, Juntta, Pain Confessor
10.4. EasterMaster (Pakkahuone ja Klubi): Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Machine Men, Stigma, Kuolleet Intiaanit
13.4. Riemudivisioona - levynjulkaisukeikka
14.4. Mayhem (NOR), Defiled (J), Manatark (EST)
15.4. Flamenco-ilta: Antonio "El Veneno" Porcuna (Spa) & Raul Mannola
16.4. Klubi & Tampere Jazz Happening esittävät: Andre Sumelius Lift, Yves Robert Trio (Fra), dj TJH
17.4. Suomen CP-liitto esittää Saa katsoa muttei ylenkatsoa
20.4. Goethe-instituutti ja Klubi esittävät Tanssivirtaa Tampereella: Trava&Band (Ger) - Kindasorta Concert
21.4. Sue 10 vuotta, osa 1 - Indie: Spitfire (Rus), Blake, Evilsons
22.4. Absurdiklubi - avoimet ovet komiikalle: Erikoisvieraana huippukooomikko Peter Shub (USA), emäntänä Mona Ray, komiikkaa, performanssia ja stand-upia
23.4. Weeping Willows (Swe), Tiger Lou (Swe)
24.4. 22 Pistepirkko, Maryland
26.4. Terminal Blue (UK)
27.4. Akustinen baari 19-24: Hector, Peter ja Pauliina Lerche
28.4. Pirkanmaan musiikkiopiston pop/jazz-linja esittää: Ladies Sing The Blues
29.4. Pornorphans, Davidrblack (UK), Candy Cane
30.4. FestServ ja Klubi esittävät (Pakkahuone ja Klubi) Vapun Rokkibileet: Popeda, Melrose, Lowe Motor Corporation

toukokuu

1.5. Mavericks presents Club Sin Pt 4: Demented Are Go (UK), The Boozehounds (Ger), The Peacocks (SUI), The Cellar Beasts, Sickening Display
4.5. Reinon ryhmäkaraoke klo 19 alkaen, free
5.5. Private Line, Bastet
6.5. Tehosekoitin
7.5. Resurrection: Type O live, dj:t Beliar, D.N.A, Meke & Tommy D
8.5. Dave Lindholm & Jake's Blues Band
11.5. Absurdiklubin Tähtien ilta - avoimet ovet komiikalle: mm. Hissimies goes almost movies, Pekka Teräs ja UTU-taikuriryhmä; emäntänä Mona Ray
12.5. Luomakunta, Ratas, Replika
13.5. Cranes (UK), Viola
14.5. Suuri Arktinen Banaani-Kurpitsapiirakka -sarjakuvabileet: Mukana mm. Jukka Tilsa, Pauli Kallio ja Kati Kovács. Musiikista vastaavat Jahnukaiset, Survival & dj P. Kallio
15.5. Babsley (RUS), Takiainen
18.5. Akustinen baari: Salorantala Soi! - Heikki Salo ja Iiro Rantala
19.5. Jonna Tervomaa, Stella
20.5. Sue-klubi: José Gonzalez (Swe), Lapko, Tigerbombs
21.5. Martti Servo Ja Napander
22.5. Club Ground Zero esittää: Aslan Faction (UK), Hioctan (D), dj:t Carri, jo-uni, Mac hine & Xavier
25.5. Leatherface (UK), No Shame
26.5. Ebony Moonlight: Afrikkalaista tanssia (mm. Udoka), musiikkia (mm. Senfi ja World Drummers Ensemble) ja muotinäytös, dj's in C
27.5. Turbostaat (Ger), Manifesto Jukebox, The Insult That Made A Man Out Of Mac
28.5. Black Hula esittää Reggae Mega Blast: Puppa J & Tasottavat, selektorit pikku tee, Jere Dangerous & Kova K
29.5. Salsa Pasión esittää  - ¡ Salsa Fiesta ! :  Tanssiopetusta, tanssiesitys  - mukana kuubalainen kabareelaulaja Larissa Silverio, dj Oliver (salsa, merengue, bachata)

kesäkuu

2.6. Before The Dawn, Insomnium, Withering
3.6. Kesäklubi - dj:t Koivu & Sterling
4.6. Organ High Hammond Club hosted by Organ High
5.6. CCR/Fogerty-juhla: Remington feat. Moog Konttinen & Satu Pohja, dj Waldemar Wallenius
6.6. Pispalan Sottiisin päätösjamit, mukana kansainvälisiä vieraita
9.6. Promoe (Swe), Organism 12 (SWE) feat. Pstq, Supreme & dj Large
10.6. Sauna Open Air - Opening Party: Ensiferum, Maple Cross
11.6. Sauna Open Air -jatkobileet 1 (Pakkahuone ja Klubi): Lordi, Tarot, Swallow The Sun, My Fate
12.6. Sauna Open Air -jatkobileet 2 (Pakkahuone ja Klubi): Helloween (Ger), Twilightning, Dreamtale
13.6. Indoor cool down:  Moonmadness
16.6. Kesäklubi - dj Sterling
17.6. Kesäklubi - dj:t .357 & dil.dos
18.6. Riddim Garden 2004: Fat Beat Soundsystem, Jazzgangsters, dj Bunuel, Riddim Sound System
19.6. Riddim Garden 2004: Soul Captain Band,  dj:t Svengali & Bommitommi, Bunuel, Riddim Sound System Soulcaptain Band
23.6. Kesäklubi - dj:t Aleks & Pistolero
24.6. Kesäklubi - dj:t  Koivu & Inari
25.6. Juhannusterassi, dj Pistolero
26.6. Juhannusterassi, dj Pistolero
27.6. Juhannusterassi, dj Pistolero
30.6. Kesäklubi - dj:t Aleks & Pistolero

heinäkuu

1.7. Kesäklubi - dj:t Antti & Sami
2.7. miau!-klubi: dj:t Kimik, Uke & Supersamuli
3.7. Lumous Gothic Festival - Dusk VI: Killing Miranda (UK), Coph Nia (Swe), VJ Fetish 23 (Swe), Suruaika, dj:t Jyrki Witch & Rosette
4.7. EM-jalkapallofinaali  - Pistiksen kisastudio klo 21 alkaen, dj:t Aleks & Pistolero +
7.7. Kesäklubi - dj:t Koivu & Nike
8.7. Urban Dub feat. Fairshare Unity Sound (UK), dj Kova K
9.7. Organ High Hammond Club hosted by Organ High, dj Organ
10.7. Don Johnson Big Band, dj Willy
13.7. Varaslähtö: Gazoo Bill (new line-up), Shakedown
14.7. Klubin länsiterassi klo 16: Kari Peitsamo - Klubin itäterassi: plauge esittää - breaks by dj's Kimik, Kenjiro Okiru, Herman Prime & drS, free Tammerfest 2004 - Pakkahuone (K-15) ja Klubi (K-18): Sentenced, Suburban Tribe, Charon, Entwine Kari Peitsamo
15.7. Klubin länsiterassi klo 16: Kari Peitsamo - Klubin itäterassi: plauge esittää - progressive by dj's Poliisi,  Sergei Shkuroff, Mikko A & drS Tammerfest 2004: Mokoma, Chaosbreed
16.7. Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo - Klubin itäterassi: plauge esittää - funky by dj's Tremont, Dalion, Hank Holiday & drS Tammerfest 2004: Viikate, Ronnie Star
17.7. Klubin länsiterassi: Kari Peitsamo, free - Klubin itäterassi: plauge esittää - electro-nic by dj's Squash, Toffo, BenD & Mr. Kek-1 Tammerfest 2004 - Pakkahuone ja Klubi (K-18): David Johansen's Rock'n'roll Show (USA), Tehosekoitin, Tuomari Nurmio & Alamaailman Vasarat
21.7. The Ultimate Reggae Classic: The Wailers (Jam)
22.7. Puntala Rock 2004 -avajaisklubi: Destination Zero (Hol), I Walk The Line, Kaucas, Rude Boys
23.7. Alto Voltaje (Cuba), Paleface, dj Lt Vicky
24.7. Slavic Walkmen does Underground Disco: Deejays El Allu (Hki) + guests & Slavic Walkmen + friends
28.7. Gambian Night (acapera, dancing, drumming & singing): Yololi Troupe (Gam), Mawe Cultural Troupe, dj's Cliff, Cheno & Altune
29.7. Kesäklubi-special: Zarkus Poussa, dj Sami
30.7. Salsafestivaali (klo 22-04): Son Sabroson, dj Caribe
31.7. Kalastajaklubi: Astro Can Caravan, Silvio, dj Dawham

elokuu

4.8. Blue Night: Omar & The Howlers (USA), Doobie Twisters, dj Waldemar Wallenius
5.8. Heavy Reggae: Paprika Korps (Pol), dj Kova K
6.8. Pressure - drum'n'bass/jungle by dj's Boke (104, hki), Escher, Mineral, Erbanta & Troto
7.8. Kello 19-22 ikärajaton keikka: Private Line, Minerva Kello 22-04 (K18): Minerva, Private line, Outcold
11.8. Slavic Walkmen Wednesday Special with support dj-dogs
12.8. Teatterikesä: Klo 21-23 Kajaanin kaupunginteatteri: "Hell's Bells", dj Pistolero
13.8. Teatterikesä: Klo 22-24 Kajaanin kaupunginteatteri: "Hell's Bells", dj Pistolero,
14.8. Komposti Sound Explosion pt. 2!: MIKEY DREAD (Jam) with Channel One Sound, Komposti Sound with selectors Bommitommi & Henkirikos + on the mic Paarma, Nopsajalka, Papa Zai & Bongo Rhino
18.8. Essentia, Medeia, Scanditones, Lovex
19.8. Organ High Club - Organ Battle: Jouni Joronen vs. Mikko Helevä, dj Sterling
20.8. Organ High Club - Organ Battle: Jouni Joronen vs. Jukka Gustavson, dj Willy
21.8. Tampere Fetish Factory 2004 - dresscode erotic/fantasy/fetish/kinky
25.8. Poppikerho: TV-Resistori, Sister Flo, dj Sami, 4 e
26.8. Slavic Walkmen presents Comet - Hiphop & Electronic: It's DEF! Dj's & Live Action!
28.8. "Love Me Tender" ELVIS-muistotapahtuma: Aron & Cool Company, Marko Haavisto & PoutahaukaT, solistivieraana Kati Fors, juontajana Holle Holopainen

syyskuu

1.9. Laava-klubi - funk, soul & jazz: dj:t Okapi & Taphead
2.9. Syysjuhlat: Excit, Flylow, Outcold, Shakedown
3.9. Jungle Brothers (USA), dj Lt Vicky
4.9. Vader (Pol), Torture Killer, Scorched Earth Tactics
5.9. Vastavirta-klubi: No Rest (Bra), Armageddon Clock, Frivolvol
8.9. Deep Insight, Clark Kent, The Prisondream
9.9. Sinetti, Prinston, Essentia
10.9. Tulenkantajat, Hannibal & Soppa feat. dj Sane,  mc:t Dxxxa & Timmi, dj Timba
11.9. Giant Robot, Wee People
15.9. Iconcrash, Tuvalu, Viola
16.9. Klubi 3 vuotta (Skillsters+dj:t 700))
17.9. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Nightwish, Twilightning
18.9. Tranzexperience: Mario Piu (Ita), Özgür Can (Swe), Kenjido Okiru & Jamestalbot
19.9. Lovely 5-vuotisjuhlat : M.A.Numminen vs. dj Sane, Papa Zai & Bongo Rhino, Mellow Mood Allstars + deejiit
22.9. Endstand, On A Solid Rock, Abduktio
23.9. Klubi ja Rokko ry esittävät rokkia opiskelijoille: Zacharius Carls Group, Wirtaset plays Ramones + deejiit
24.9. Cleaning Women, Hidria Spacefolk, Keuhkot
25.9. Quintessence, A.M.Aroma
26.9. Vastavirta-klubi: Discharge (UK), Rong Uns (UK), Cockroach Clan (Nor), Forca Macabra, Kohu-63
27.9. Michael Gira (ex-Swans, USA), The Lords
29.9. HipHop meets Dancehall: mc's Frankly Irrational & John Cityzen vs. dj's Kova K & Jere Dangerous
30.9. Black audio, Itäväylä, Nieminen & Litmanen

lokakuu

1.10. Viikate, Soulrelic
2.10. Eero Raittinen 60 vuotta: mm. Eero Raittinen & The Noisy Kinda Men, Groovy Eyes, dj Frankly Jo
3.10. Vastavirta-klubi: Support (Sui), Lähempänä Loppua, Neuroottiset Pelimannit
6.10. Laava-klubi - funk, soul & jazz: dj:t Okapi & Taphead
7.10. LikeFest jr: 500 KG Lihaa, Henry Saari & The Great Ones
8.10. Puppa J & Tasottavat, Radiopuhelimet, Reggaepuhelimet, dj Kova K
9.10. The Others, Office Building, dj Artsy Pakkahuone (K15): Negative
10.10. Vastavirta-klubi: Innoxia Corpora (Cze), Selfish, Rad Natas
11.10. Rrrock & Rrroll: Electric Eel Shock (Jap), Boomhauer, dj Artsy
13.10. Poppikerho: Le Futur Pompiste, Rollstons, Wojciech, dj:t Mx 200 000 & Special K
14.10. LAuri Tähkä & Elonkerjuu
15.10. Kotiteollisuus, Brüssel Kaupallinen
16.10. Mortiis (Nor), Susperia (Nor), Schatten-dj:t
17.10. Club Ground Zero: Hocico (Mex), Ultranoir, Ground Zero dj's play industrial, synth & gothic!
18.10. Global Battle of Bands - Tampereen osakilpailu
20.10. Deathkampen 2 tour: Insision (Swe), Godhate (Swe), Death Du Jour, Hateform
21.10. Viro-viikot: Kosmikud (EST)
22.10. Musiikki & Media 2004: Rinneradio, Fat Beat SOund System
23.10. M & M ja Klubi esittävät - Musiikkia ja Metallia (Pakkahuone ja Klubi): Bitch Alert, Blake, Branded Women, Diablo, Giant Robot, Machine Men, Pain Confessor, Private Line, Tigerbombs
24.10. Beemvees-ilta (ei ikärajaa): Oikosulku, The Winyls,  Huuto
27.10. Maj Karma, Discore
28.10. Rokko-klubi: Ronnie Starr, Mistake, Rokko-dj:t
29.10. Flaming Sideburns, Soul Tattoo
30.10. Peer Günt, Gazoo Bill

marraskuu

1.11. Kriya
2.11. Acid Mothers Temple (J), Circle, Vialka (Fra), dj Artsy
3.11. Long Tall Texans (UK), Dreamland 51
4.11. Tampere Jazz Happening 2004 Clinic: Raoul Björkenheim & Lukas Ligeti - Suurin Onni
5.11. Tampere Jazz Happening 2004
6.11. Tampere Jazz Happening 2004: Soweto Kinch (UK)
7.11. Tampere Jazz Happening 2004: Final Jam Session hosted by Raoul B.
8.11. DJ Auspexx
10.11. Visio 2004 -iltabileet: Susie Lee and The Deepest Love Band, dj Brother P
11.11. Hell On Heels 2004: Spiral, Unshine, Wave
12.11. Jukka Poika Ja Jenkkarekka, dj Kova K
13.11. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Agents & Jorma Kääriäinen, Jussi & The Boys
15.11. WCH esittää: Esoteric (UK), Garden Of Worm, Skepticism
16.11. DJ Auspexx
17.11. Hybrid Children, Silver (Nor), Wasted
18.11. XL , Niklas Winter Pan Pacific Quartet (Fin/J)
19.11. PH+Klubi: AKK:n palkintojenjakogaala "Drivers on the rocks" - Marrasklubi: dj Brother P
20.11. Eternal Erection, Love Man & The Pitifuls
21.11. Beemvees-ilta (ei ikärajaa): Flylow, Saralee,  Strawels
22.11. DJ Auspexx
24.11. Sahara Hotnights (Swe), Zacharius Carls Group
25.11. Popcity 2004: Atomivakoojat, Katve, Universal Audio Attack Orchestra
26.11. Mari Rantasila
27.11. Sweatmaster, Jolly Jumpers, Knockout Drops (USA), The Odorants
28.11. Viihdekuoro Cantarellin pikkujoulukonsertti
29.11. DJ Auspexx

joulukuu

1.12. Poppikerho: Cessna, Lek, Viola, dj Modig
2.12. Euforia, Destination X, Euforia
4.12. Rähinä Live: Elastinen, Iso-H, Kapasiteettiyksikkö, Trilogia, Tummapaahto Soundsystem, Jurassikki, EMP, GBRL&II+C-Mies
5.12. Vastavirta-klubi: W8wankers (Ger), Mean Idols, Bad Machine, Primo Grande
7.12. Patinan + historian laitoksen pikkujoulujuhla
8.12. Rokko-klubi: Lapko, Freaky P, Rokko-dj:t
9.12. Solar Illogik 2.0 including dj's drS & Tremont, lumo & Anvil, Dexter & Phanatic, Poliisi
10.12. Gbfam-klubi: Lord Est, Puppa J & Tasottavat, Oak Leaf Soundsystem
11.12. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): CMX, Absoluuttinen Nollapiste, Ruotomieli, Jarkko Martikainen soolo
14.12. Chill out with dj Auspexx
15.12. Boston Promenade Big Band -Joulupirskeet
16.12. Cult Of Luna (Swe), Plain Fade, Deathbound, Scorngrain
17.12. Martti Servo Ja Napander, Viewmasters
18.12. Fragile Art Of Existence III: Diablo, Sara, Omnium Gatherum, To Separate The Flesh From The Bones
19.12. Beemvees-ilta (ei ikärajaa): Bloodpit,  Bitch Alert, Incredible Nothing
22.12. The staff h a r d l y presents - k.l.u.b.i-klubi: Alipaine, Makkaperunat, Mika LYLY & Metal Mood Madness Orchestra, Nitrokiss, Stinger
27.12. Chill out with dj Auspexx
29.12. London Calling - Joe Strummer Memorial: Control feat. Epe (Lama), Vesa Häkli (Vandaalit), Jasse (HC), Joey Luumäki, Juha Junttu, Jyrki69, Kana, Moog Konttinen, Jonna Kosonen (Nylon Beat), Pepe Lempinen (Sensuuri), Pekka Myllykoski (FME&J), Njassa, Miika Söderholm (Pojat) & Tumppi Varonen, JS&Strummers, dj Jarppa
30.12. Laava-klubi - funk, soul & jazz - dj:t Okapi & Taphead
31.12. Jump Up & Slavic Walkmen present: Total New Year Mash Up - Run tingz by Pistolero, Alexcore, Sireone (UK), Lasso800 & guests - Visual tingz by Mr. Smooth in Action

2004

Pakkahuone

tammikuu

06.01. Päivähypyt: Rita Heiter ja Mexican
14.01. TAMK: Lastenjuhla
16.01. Super Line tapahtuma
17.01. The Rasmus K-15
21.-25.01. Tummien oluiden tori ry,
22.1. Kontra,K-18
23.1. Osmo's Cosmos ja Pate Mustajärvi
24.1. Clifters, The Fellows

helmikuu

06.02. Soilwork (SWE)
07.02. Tampereen musiikkiluokkien tuki ry: Talvirieha
10.02. Päivähypyt: Tasaraha
14.02. Killer, Snowdogs
17.02. Päivähypyt: Jermut
20.02. Backyard Babies (SWE), Satellite Kids
24.02. Päivähypyt: Sinikka yhtyeineen

maaliskuu

01.-7.03. Tampereen Iyhytelokuvajuhlat
09.03. Päivähypyt: Raija Törmälän yhtye, Kun ilta ehtii tanssikurssi- valssi
16.03. Päivähypyt: Kalevi Suntilan yhtye, Kun ilta ehtii tanssikurssi- foxtrot
18.03. Barrage (CAN), Vagabonde Tales
19.03. TYK: Olen niin pop konsertti
23.03. Päivähypyt: Antti Karjala ja Tiikerihai, Kun ilta ehtii tanssikurssi- tango
25.03. Jari Sillanpää
26.03. Nits rock
27.03.
30.03. Päivähypyt: Tasaraha, Kun ilta ehtii tanssikurssi- humppa

huhtikuu

02.04. Tampere Biennale: UMO & XL
06.04. Päivähypyt: Voitto Takasen yhtye, Kun ilta ehtii tanssikurssi -päättäjäistanssit
09.04. Easter Master: Kotiteollisuus, Viikate, Mokoma
10.04. Easter Master: Timo Rautiainen ja Trio Niskalaukaus, Machine Men
13.04. Päivähypyt: Saku Backman
18.04. Päihteetön rock-konsertti, ei ikärajaa
20.04. Päivähypyt: Keijo Nieminen ja IItatähti
21.04. TTYY: Otaspeksi
23.04. Maija Vilkkumaa Maija Vilkkumaa
27.04. Kansallisen veteraanipäivän juhla
28.04. Hiirellä Pankkiin tanssit eläkeläisille
30.04. Popeda & Lowemotor Corporation

toukokuu

04.05. Päivähypyt: Minna Vaittisen orkesteri
08.05. Ozrich Tentacles (UK)
11.05. Edguy Saksa, Tadmorose ja Nocturnal Rite
16.05. Soulfly
18.05. Päivähypyt: Saku Backmanin yhtye
20.05. TYK: Valotykki gospelkonsertti Totuuksien totuus, Realismi, Kings Kids, Se'lrim
23.05. Maija Salon Musiikkileikkikoulu
24.05. Wasp (USA), Dyecrest, Dragonforce
25.05. Päivätanssit: Tapani Luojus yhtyeineen

kesäkuu

31.5.-7.6. Pispalan Sottiisi -kansantanssifestivaali
11.06. Sauna open air: Lordi, Tarot
12.06. Sauna open air: Helloween , Twillightning
18.06. Keskustapuolue Pirkanmaan piiri ry: Puoluekokoustanssit T. Palanderin orkesteri
19.06. Keskustapuolue Pirkanmaan piiri ry: Puoluekokoustanssit: Jaana Pöllänen ja orkesteri
21.06.-12.07. Pakkahuoneen remontti: yleisvalojen uusiminen Heinäkuu

heinäkuu

14.07. Tammerfest: Sentenced, Suburban Tribe
15.07. Tammerfest: Kotipelto, Peer GOnt, Zero Nine
16.07. Tammerfest: David Byrne featuring Tosca Strings (UK)
17.07. Tammerfest: Apulanta, Tehosekoitin

elokuu

7.-17.8. Tampereen teatterikesä
21.08. Ristirock: Oratorio, Tummaa Valoa L-60, Maallikkosaarnaajat, The Rain, Markus Vuorinen, Turvakytkin. Terapia, Dad's hello, Juha Tapio Band
31.8. Päivähypyt: Raija Törmälän yhtye

syyskuu

01.09. Pirkanmaanliitto ry : Pirkan päivän vastaanotto
04.09. Tampereen ev.lut srk. yhtymä 10-v. synttärit lapsille
07.09. Päivähypyt: Saku Backman yhtyeineen
14.09. Päivähypyt: Kalevi Suntila yhtyeineen
17.09. Nightwish
21.09. Päivähypyt: Pertti Niemi ja Odessa
23.09. Egotrippi
25.09. Lastentapahtuma: Sekoa sanoihin lastentapahtuma
26.09. Lastentapahtuma: Punahilkka lastenteattereiden yhteisproduktio
28.09. Tampere 225v juhlapäivätanssit: Tasaraha
30.09. Ismo Alanko Säätiö

lokakuu

02.10. Uriah Heep (UK), Five fifteen
05.10. Päivähypyt: Tuula Heikkilä orkestereineen
09.10. Negative, Bloodpit
12.10. Päivähypyt: Sinikka yhtyeineen
15.10. Muotitalo Malviina : Muotia ja musiikkia
16-17.10. Alkuperä tunnettu : Reilun kaupan markkinat
19.10. Päivähypyt: Unto Satoranta ja Tapani Luojus
22.10. Musiikki & Media: palkintogaalajuhla
23.10. Musiikki & Media: Diablo, Machine Men, Blake, Privateline
25.10. YLE TV-2 Vesa-Matti Loirin konsertin nauhoitus
27.10. Päivähypyt: Seppo Vartiamäen yhtye
30.10. Vesa-Matti Loirin konsertti
31.10. Tre ev.lut. tuomiokirkkoseurakunta: Valtakunta-musikaali

marraskuu

02.11. Päivähypyt: Sinirytmi
05.11. Tampere Jazz Happening: Rabih Abou Khalil. Jazz Jamaica, Skatalite
06.11. Tampere Jazz Happening: 1. konsertti: The Core, Exploding Customer, Fred Anderson, Hamid Drake 2. konsertti: Coltrane Quartet Chigago Underground & Cosmo Samtics
07.11. Tampere Jazz Happening: Loco Motife, The Henry Grimes quartet, Gianluigi Trovesi Ottetto
09.11. Päivähypyt: Aila Heikkilä ja Pyhäjärvi trio
10.11. Tamk: Visio tapahtuman seminaariosuus
11.11. Mindtrekin gaalajuhla
12.11. WASP (USA)
13.11. Vinylmania & Agents 20-vuotta, Jussi & The Boys
16.11. Päivähypyt: Jermut,
17.11. TTYY: Nääspeksi
18.11. TTYV: Nääspeksi
19.11. AKK-Sports Oy moottoriurheilun palkintojen jako gaalajuhla
24.11 . TTYY Nääspeksi
25.11. TTYY Nääspeksi
27.11. Sonata Arctica ja Moon Madness
30.11. Puolutusvoimat materiaalikeskus: Perinnejuhla

joulukuu

04.12. The 69 Eyes, Naked
05.12. Pikku-G, ei ikärajaa,
06.12. Lasten itsenäsiyyspäiväjuhla
09.12. UMO:n konsertti Frank Sinatran henkeen
10.12. Trio Niskalaukaus, Turmion kätilöt
11.12. CMX, Absoluuttinen nollapiste A.W. Yrjänä - CMX
14.12. Päivähypyt: Tasaraha
21.12. Päivähypyt: Odessa
28.12. Päivähypyt: Panama