Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2003

Klubi

tammikuu

3.1. Heavy fest: Mauron Maiden plays Iron Maiden, RCB (Turku) plays Ozzy Osbourne
4.1. Prrrock, vol 1: Damn Seagulls, Mean Idols, The Trassels
8.1. Prrrock, vol 2: Lumous, Tarmo, Womb
9.1. Prrrock, vol 3: Kaulin, Oikosulku, Private Line
10.1. Leimarit by SETA
11.1. Kongocrew presents The Horns o Plenty - 03 area junglistic soundsystem, dj's: Aleks, Beyond, Double-J, Escher, Item, Massiv, Mineral, Pistolero, Squash & Trito
14.1. Riemufestivaali 2003: Aku Ankkuli, Kumikameli, Stigma
15.1. Riemufestivaali 2003: Cadillac (Nor), Boomhauer, Kometa
16.1. Tummien Oluiden Tori 2003 (Pakkahuone ja Klubi): Freud, Marx, Engels & Jung
17.1. Tummien Oluiden Tori 2003 (Pakkahuone ja Klubi): Virve Rosti, Freeman ja Menneisyyden Vangit, Mustat Enkelit plays Popeda
18.1. Tummien Oluiden Tori 2003 (Pakkahuone ja Klubi): Kaseva, REmington
22.1. World music: Gjallarhorn
23.1. Loop Troop (Swe), Tinman
24.1. Skindred (UK), Disco Ensemble  
25.1. Nu & old soul & jazz & more: Friendly Neighbourhood X-Perience feat. Jenni Kovanen, Leijonamieli + guests, Quintessence
29.1. Kaamoskinkerit: Essentia,  Killpretty, Kääntöpiiri, Nicole
30.1. Hanoi Rocks + supports (Pakkahuone ja Klubi)
31.1. Ground Zero - goth/industrial club: Psyche (CAN/D), Tenhi

helmikuu

1.2. Club Linko: levynjulkaisukeikalla Aine, Minerva, Tuvalu
5.2. Mannhai, Rite
7.2. Hooligans of Love: Balls, Hypnomen, Knucklebone Oscar
8.2. Wigwam 35 vuotta
12.2. Deadbabes, Varjo, Ultranoir
14.2. Peer Günt
15.2. Klubbers presents: Ladies Night Special with Nuera, dj's Infekto, K2, Leijonamieli, Lt Vicky, ladies
19.2. Kontra plays Kontra
20.2. Slavic Walkmen - a Total Mash Up by dj's Sire, aKrof, Plankton, Alex, Pistolero, Lasso800, Mr. Smooth in Action
21.2. Vastavirta-klubi: Radioflies plays Psychoplasma, Unkind, Aivolävistys, Squid, Creepy Crawlie
22.2. HDCF Goodwill Party IV: kello 19.30 alkaen Jakes Bluesband, Powerglide, The Dudes
26.2. Club treUnion:  Fun, Motor, Soapafest
27.2. Velttona 25 vuotta: Loose Prick, Veltto Virtanen
28.2. Danko Jones (CAN), Sweatmaster

maaliskuu

1.3. Tehosekoitin, Knucklebone Oscar
5.3. Tampere Film Festival 2003, Tommi Laine Ensemble, Lovely dj’s
6.3. Tampere Film Festival 2003, Hidria Space Folk, Lovely dj's
7.3. Tampere Film Festival 2003, Lovely dj's
8.3. Tampere Film Festival 2003, Lovely dj's, Iskelmien yö (Pakkahuone ja Klubi)
9.3. Tampere Film Festival 2003, Lovely dj's, Filkkarien päätösiltamat
12.3. Office Building, Markku Peltola Soolo
13.3. The Odorants, Wasted, Blueprint
14.3. Viikate, Iiwanajulma
15.3. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Lordi, Sapattivuosi
19.3. Merceedes-iltamat: Racetrack Babies (DK),  Limonadi Elohopea, Maryland
20.3. WessMania: Mike Keneally (USA) & Friends, Women With Powertools (feat. Toni Wirtanen)
21.3. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Stratovarius, Symphony X (USA)
22.3. Faces esittää - YK:n rasismin vastainen ilta: Bay-Fall Rythme (Senegal), Santtu Karhu & Talvisovat (Petroskoi), Kuusumun Profeetta, Wabanag
26.3. Pojat (levynjulkaisu), Rehtorit, Häiriköt
27.3. Lovely esittää DeepHop - murmurecordings LIVE: serkkupojat (pijall & roope k), iwere, indievidual, matti p - king, Lovely dj's
28.3. Todistaja-kiertue: Pelle Miljoona & Ylivoima, dj:t Bommitommi, Ässämix, Nopsajalka & Henrik
29.3. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Yö, Oikosulku

huhtikuu

2.4. Disco Ensemble, Jumpin China, L-60°
3.4. Flannelmouth, Treeball, Ultramariini
4.4. Easter Master (Pakkahuone ja Klubi): Children Of Bodom, Norther, Moonsorrow
5.4. Easter Master (Pakkahuone ja Klubi): Hammerfall (Swe), Poisonblack, Twilightning, Dreamtale
8.4. Pirkanmaan Musiikkiopisto esittää klo 19 alkaen: Jazz Night
9.4. Pauli Hanhiniemen Perunateatteri, Kaupunginorkesteri
10.4. TreSETA esittää: Charles Buschin näytelmä Sodoman vampyyrilesbot, ohj. Sarianne Paasonen. Klubi goes int'l Taide - musiikkia ja performanssia by Keuhkot, Jim Avignon (Ger), Felix Kubin (Ger) & Angie Reed (Ger)
11.4. Justin Sullivan & Friends (feat. New Model Army members, UK), Ville Leinonen Duo
12.4.  Velcra, Pornorphans
14.4. TreSETA esittää: Kello 19 Sodoman vampyyrilesbot
15.4. TreSETA esittää: Kello 19 Sodoman vampyyrilesbot
16.4. Egotrippi, Tuure Kilpeläinen
17.4. Garageland (Klubi): Flaming sideburns, The Grammers, Mannhai Flaming Sideburns
18.4. Kotiteollisuus, Haarakiila
19.4. Fucking Freaks MC Party: Sugar Shaker, Ultimate Fucking Freaks Band
23.4. Alamaailman Vasarat, Chainsmoker
24.4. code016 vs. Tku10: Ritarikunta, Dxxxa, Herra Soppa, Jopolokki,  Moon Freeze feat. Tre Allstars - b-boy:t, dj:t Kilauttaja, Ram-eye, BoomboxingBeats & der schmaur
25.4. Sonata Arctica, Elias "E.vil" Viljanen
26.4. Nasum (Swe), Rotten Sound, Cause For Effect
29.4. TreSETA esittää: Kello 19 Sodoman vampyyrilesbot
30.4. Klubin vappu

toukokuu

1.5. Klubin vappu
2.5. Mikko Huuhtanen & Köyhät, Kikka, dj Mike
3.5. Maj Karman Kauniit Kuvat, Mokoma
7.5. Amoral, Before The Dawn, Omnium Gatherum
8.5. Dozer (Swe), Sunride
9.5. THee Ultra Bimboos, Pollyvox
10.5. TreSETA esittää: Kello 14 Sodoman vampyyrilesbot, Lapinlahden Linnut
13.5. Latin Jazz Night: Neff Irizarry (USA) & Nepenthe
14.5. Lullacry, Denigrate
15.5. 70-luvun ilta (Pakkahuone ja Klubi): Kaseva, Klubilla 70's dj
16.5. Sara, Nicole
17.5. 500 Kg Lihaa, Jukka Orma Trio
21.5. Sabot (USA/Cze), Deep Turtle, Kometa
22.5. Lemonator, Kerho
23.5. miau!-klubi: dj:t Kim, Samuli & Uke
24.5. CAF & Kongo esittävät: Sytytys 2.0 - drum'n'bass Suomi Finland - dj:t Askeetti, Beyond, Dak, Delete, Fanu, Item, Kongo, Muffler, Pasmando & Pistolero
28.5. Liekki, Sadetanssi
29.5. Luomakunta, Ratas, Replika
30.5. Kompostiklubi: Izai-zai (voc), Nopsajalka (voc), Paarma (voc) - Junior Rhino (perc) - Baabelin Torvet - selektorit Bommitommi, Grizzle & Henkirikos
31.5. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): CMX, Rautakello, Dragon Sun, Essentia

kesäkuu

4.6. Tampereen sävel 2003: Bara Vox (Swe), Club 45
5.6. Kello 21-22 Radiohead: Hail to The Thief -levyn ennakkokuuntelu, free - kello 22 alkaen Kesäilta: Destination-X, Excit, Outcold, Private Line
6.6. Pohjannaula (world music dj)
7.6. Rythmikuninkaat dj:t  Bunuel & Slow
8.6. Fishbone (USA), Astro Can Caravan
11.6. Kesäklubi: Lovely dj:t
12.6. Kesäklubi: dj:t Rufus & Venkari
13.6. Catskills Records (Brighton, UK) presents: dj's Mex (Black Grass), Jonny Reggae & Jack Thunder
14.6. Funky Amigos esittää Summer Soul Experience: Butterfly, Dirty Harry Sextet, dj:t Magic Sam & Miss E
18.6. Kesäklubi: Lovely dj:t
19.6. Kesäklubi: dj:t Rufus & Venkari
20.6. Juhannusterassi
21.6. Juhannusterassi
24.6. Wayne Kramer (USA), Los Fabulous Sideburnos
25.6. Tammerkosken sillalla: Renegades (UK), Five Comets
26.6. Tammerkosken sillalla: Myllärit (RUS), Slobo Horo
27.6. Tammerkosken sillalla: Kaseva
28.6. Tammerkosken sillalla: Mari Rantasila Trio, Olavi Uusivirta

heinäkuu

2.7. Kesäklubi: Lovely dj:t
3.7. Kesäklubi: dj:t Rufus & Venkari
4.7. Rythmikuninkaat dj:t  Bunuel & Slow
5.7. Lumous Gothic Festival - Dusk V: Sepulcrum mentis (Ger), EXP (USA), NYX, dj:t Anssi & Jyrki Witch
9.7. Kesäklubi: Lovely dj:t
10.7. Jane's Addiction: Strays-levyn ennakkokuuntelu, Kesäklubi: SamiS & Sterling
11.7. Nuspirit Helsinki, Lovely dj:t
12.7. Global Flame: Tulikollektiivi Flamma, dj Karri K
16.7. Tammerfest 2003: Mokoma, Blake
17.7. Tammerfest 2003: LIekki, Aine
18.7. Tammerfest 2003: Tarot, Downfall, Destination X
19.7. Tammerfest 2003: Maija VilkkumaA, Kauko Röyhkä, Eve (Pakkahuone ja Klubi - K18)
23.7. Kesäklubi: Lovely dj:t
24.7. Puntala warm up: TV Smith soolo (UK), Dread 101 (Cze), Painajainen, Abnormi, Lo Cast Style, Legioonateatterin Rumpuryhmä
25.7. Ska Park: The Blaster Master, Voimaryhmä, The Valkyrians, Goon, dj:t Billy & Venkari
26.7. Mavericks esittää Club Sin pt 3: Milwaukee Wildmen (Hol), Spinballs (Swe), Deep Six, Toxocaras, The Butchers
30.7. Kesäklubi: Lovely dj:t
31.7. Tampereen IX flamencoviikko: Otra Cosa –flamencoryhmä

elokuu

1.8. Leimarit by TreSeta
2.8. Tampereen IX flamencoviikko: Juerga - loppujuhlat
5.8. Teatterikesän Off-sarja: Silmänkääntäjä esittää Huussi, TreSeta esittää Sodoman vampyyrilesbot
6.8. Teatterikesän Off-sarja: Namibialainen monologi, Teatterikesän Encorebaana: Mitä aikaa on tämä?
7.8. Tapahtumien yö: Paprika Korps (Pol)
8.8. Teatterikesän Off-sarja: Namibialainen monologi, Silmankääntäjä esittää Huussi, Pälkäneen teatteri esittää Naisten sauna
9.8. Teatterikesän Encorebaana:  Kapakkakabaree
13.8. Kesäklubi
14.8. Solar Illogik: dj:t drS, Tremont, DFG/029, lumo & Orion
15.8. Rythmikuninkaat dj:t  Bunuel & Slow
16.8. Tampere Fetish Factory 2003 - dresscode erotic/ fantasy/ fetish/ kinky
20.8. Kesäklubi
21.8. Kesäklubi
22.8. Groovy Eyes - kymmenvuotiskonsertti
23.8. miau!-klubi: dj:t Kim, Samuli & Uke
27.8. Työmaaklubi: Performansseja, videotaidetta, varjoteatteria, Aavikko, Suurin Onni
28.8. Aistifestivaali: Imatran Voima, Mummypowder, Tigerbombs, Soapafest, dj:t Antti & Teemu
29.8. Aistifestivaali: Circle, TV-Resistori, Cessna, Polytron, dj:t Antti & Teemu
30.8. Aistifestivaali: Giant Robot, Romantic Vision, Sergio, Red Carpet, dj:t Antti & Teemu
31.8. Aistifestivaali: Teemu Elo plays The Velvet Underground, Ville Härkönen plays rakkaimmat iskelmät, Ville Särmä plays 60's French pop, Bruce plays Bruce, Jansku plays Hector, dj:t Antti & Teemu

syyskuu

3.9. Check out: Feiled, Järjestyshäiriö, Yes Ma'am
4.9. Kotiteollisuus "Helvetistä itään" -levyn ennakkokuuntelu, Äänilevyhelvetti: dj:t Leka & Liekki + erikoisvieraana dj Hynynen (KT)
5.9. Dashing Waves, Mellow Mood All Stars
6.9. Don Johnson Big Band
10.9. Cosmo Jones Beat Machine, Micragirls, Kometa
11.9. Negative, Private Line
12.9. Aki Sirkesalo & Lemmen Jättiläiset
13.9. Killer, Deep Insight
16.9. Syysinferno: Entombed (Swe), Total Devastation, Cause For Effect, Callisto
17.9. Aisti-klubi: Kevin, The Prisondream, Magyar Posse
18.9. Mental Alaska: Ovil Bianca (Bel), Kiila, Avarus, dj:t Jan Andersen & Artsy
19.9. Maritta Kuula Ja Karvanopat, Kauko Röyhkä
20.9. Adam West (USA), Mean Idols, Trassels
24.9. Wessmania: XL, Jaan WEssman's Aural Disturbation
25.9. Ylivoima feat. Molara (Zion Train, UK), Momo Cat, Nopsajalka, MC Paarma & Papa Zai
26.9. Viikate, Tarmo, Tuvalu
27.9. G-A-Y Manifest: The Battle of Kylie vs. Madonna, dj:t by Gay Tampere
30.9. Irlanti-festivaali kello 20 alkaen: Seamus Begley & Jim Murray (IRL), Kati Pellinen

lokakuu

1.10. RRRock: Spiha, Steep, Fume
2.10. datainfo/ tap.tekijät jyrki litmanen
3.10. M. A. Numminen Greatest Hits - M.A.Nummisen 40-vuotis- taiteilijajuhlakonsertti, Kari Peitsamo soolo
M. A. Numminen
4.10. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Zen Café, Sadetanssi
7.10. Tampereen yliopiston yhteislauluilta
8.10. Jukka Poika & Kompostibändi
9.10. Heikki Silvennoinen, Dave Lindholm, Jake's Blues Band
10.10. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Kotiteollisuus, Mokoma, Disco Ensemble, Stigma
11.10. Corona MC 40 vuotta: Sorrowind, Roadracers, Tres Hombres, Powerglide
14.10. Akustinen baari: Pelle Miljoona
15.10. Aisti-klubi: The Mutants, Kuusumun Profeetta, Lodger
16.10. Santalahden sauna: Opeth (Swe), Extol (Nor)
17.10. Musiikki ja media 2003: Trio Töykeät
18.10. Musiikki ja media 2003: Love Motor Corporation, Paleface, Nerdee, Daisy
22.10. Absoluuttinen Nollapiste
24.10. Santalahden sauna (Pakkahuone ja Klubi): Dimmu Borgir (Nor), Hypocrisy (Swe), Norther
25.10. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi): Jorma Kääriäinen & Agents, The Skylarks
29.10. Popcity 2003  -kiertue: Kayah, Trigon, Velvetcut
30.10. Tilsan jatspotretti- näyttelyn avajaiset, Jahnukaiset
31.10. Tampere Jazz Happening 2003

marraskuu

1.11. Tampere Jazz Happening 2003
2.11. Tampere Jazz Happening 2003
4.11. The Crown (Swe), Funeris Nocturnum, Mors Pricitium Est
5.11. The Fabulous Thunderbirds (USA), Groovy Eyes
6.11. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit
7.11. Club Ground Zero: Death In June (UK), dj:t  Carri, jo-uni, Mac Hine, Xavier
8.11. Martti Servo Ja Napander
11.11. Akustinen baari kello 19-24: Juice Leskinen & Ari Kankaanpää
12.11. Sekoilun ytimessä: Eläkeläiset-dvd:n esikatselu, pöytärummutuksen SM 2004 -esikarsinta, Eläkeläiset-look-a-like-kisa yms., hyvät palkinnot
13.11. Vastavirta-klubi: Punk Lurex Ok 10-vuotispippalot, Kadotetut, Verzillos
14.11. Valtakunnalliset jazzpäivät: Ewa Kaarela Swing Band, Oiling Boiling R'n'B Band feat. Blues Mama Brown Sugar Dixon
15.11. Melrose, The Butchers, 20 Minuters
19.11. Sara, Flylow Organization, Lapko
20.11. Mental Alaska ja If Society esittävät: Love Of Diagrams (Aus), Baseball (Aus)
21.11. FestServ esittää (Pakkahuone ja Klubi):  CMX, Radiopuhelimet, Takiainen
22.11. Liekki
26.11. Maj Karman Kauniit Kuvat, Herra Piruetti
27.11. MArkku Peltola Buster Keatonin Ratsutilalla, Hepa Halme Prospekt
28.11. miau!-klubi: dj:t Kimik, SuperSamuli & Uke
29.11. Boogie Nights 1.0: Boogie Nights houseband plays Jamiroquai, dj:t Aleks, Dali & Leep

joulukuu

2.12. Pirkanmaan taidetoimikunta esittää Tampere Klezmer Evening: Doina Klezmer, Huutava Kivi
3.12. XXXmas Riddim Garden 2003: Jazzgangsters, Riddim Soundsystem
4.12. Creamstar, Killi
5.12. Leimarit by TreSeta: Anita Hirvonen, dj Bege
6.12. Tulenkantajat, Rauhanorkesteri
9.12. Akustinen baari kello 19-24: Tuomari Nurmio
10.12. Vastavirta-klubi: Rickshaw (Swe), Bad Machine, Mean Idols
11.12. NINE (Swe), Rotten Sound, Endstand
12.12. Suomen Jazzliitto esittää: Jarmo Saari Filmtet, Jarmo Saari Solu
13.12. Fragile Art Of Existence II - A Tribute To Chuck Schuldiner (Klubi ja Pakkahuone): Charon, Diablo, Impaled Nazarene, Viikate, Wherevictimslie
17.12. Power X-mas Night: Dreamtale, Masterstroke, Frostborn
18.12. TTVO Rock Show: bändejä ja muuta mukavaa
19.12. Amnesty-klubi: Pornorphans, Plain Fade, Fume
26.12. Joulupunkin paluu: Pojat, Control plays Clash
27.12. Slavic Walkmen kello 15-04, vieraana WessMania goes Dub-like: Deeper Inna Style feat. dj Sane with friends
31.12. miau!-klubi: Uuden vuoden seisova pöytä, dj:t Kimik, SuperSamuli & Uke

2003

Pakkahuone

tammikuu

7.1. Päivähypyt: Saku Backmanin orkesteri
14.1. Päivähypyt: Raimo Ollinkankaan orkesteri
16.1. Tummien oluiden tori: Freud, Engels, marx & Jung
17.1. Tummien oluiden tori: Mustat enkelit plays Popeda
18.1. Tummien oluiden tori: Kaseva ja Remington
21.1. Päivähypyt: Tasaraha orkesteri
24.1. Crown (SWE), Diablo
25.1. Gimmel
28.1. Päivähypyt: Jermut
30.1. Hanoi Rocks

helmikuu

1.2. Musiikkiluokkien tuki ry, Talvirieha
4.2. TyttiPelkosen orkesteri,
11.2. Päivähypyt: Unto Satorannan yhtye
12-13.2. Tampereen kaupungin nuorisopalvelut ja kulttuuritoimi: Nuori kulttuuri -bändikatselmus
18.2. Päivähypyt: Voitto Takasen
20.2. Lasse Heikkilän konsertti
25.2. Päivähypyt: Sinikka yhtyeineen

maallskuu

5.3. Tampereen kansainväliset Iyhytelokuvajuhlat: Tähdenlentoja - kehitysvammaisten Iyhytelokuvia avajaiset: festivaalipotpuri, Standing in shadows
6.3. Tampereen kansainväliset Iyhytelokuvajuhlat: Aelita kenraali, Cinema Africa 1, Pietari 2: Pietari studio 70 v, Aelita; säestys Cleaning woman, Intian naiset kertovat 1, Animaatiokapina
7.3. Tampereen kansainväliset Iyhytelokuvajuhlat:
Pietari 3.
Kossakovski, Intian naiset kertovat 2, Rake special: Risto Jarva, Animaatiokapina 2, Ruotsi 2, Gay & Lesbian, 69 eyes special
8.3. Tampereen kansainväliset Iyhytelokuvajuhlat:
Heikki Prepula 1, Ruotsi 3 Jens Johnson, War & Peace, ELO, Animaatiokapina 3, Musiikkivideot, Iskelmien yö
9.3. Tampereen kansainväliset Iyhytelokuvajuhlat: Heikki Preputa 2,Pietari 5, Helke & Suutari, Blindspot: Hitlers secretary
11.3. Päivähypyt: Tiikerihai
11.3. Kun ilta ehtii -tanssikurssi, foxi
12.3. Kansanedustajaehdokas Katervo Kummolan vaalikonsertti
15.3. Lordi
18.3. Päivähypyt: Odessa
18.3. Kun ilta ehtii tanssikurssi, valssi
21.3. Stratovarius
25.3. Päivähypyt: Ceres yhtye
25.3. Kun ilta ehtii -tanssikurssi, humppa, jenkka
29.3. Yö, Oikosulku

huhtikuu

1.4. Päivähypyt: Tasaraha
1.4. Kun ilta ehtii -tanssikurssi, humppa ja tango
4.4. Easter master rock-konsertit: Children of Bodom, Norther
5.4. Easter master rock-konsertit: Hammerfall, Poisonblack
8.4. Päivähypyt: Jermut
8.4. Kun ilta ehtii -tanssikurssi
9.4. TTKY, Teekkarispeksi.
10.4. TTKY Teekkarispeksi
11.4. Popeda, Nolo & Rähjä
13.4. Youth against drugs rock-konsertti. Nylon Beat, Tommi Läntinen
15.4. Päivähypyt: Tuula Heikkilä ja M. Harjunpään yhtye
22.4. Päivähypyt: Viikinsaari trio
26.4. Kv tanssinpäivän näytös
27.4. Kansallisen veteraanipäivän juhla
29.4. Päivähypyt: Unto Satoranta ja Tapani Luojus
30.4. The Rasmus, Negative

toukokuu

1.5. Vapunpäivän tanssit: Tasaraha
3.5. Tampereen ev.lut. srk:ien gospelkonsertti: Bass'n'Helen
6.5. Päivähypyt: Jermut
13.5. Harmoniekat
15.5. Paasikivi-opisto, Kasevan konsertoi
20.5. Päivähypyt: Odessa
21.5. TYK Valotykki gospelkonsertti
22.5. TYK valotykki gospelkonsertti
23.5. Kulttuuritoimi & PEK Filmiväkkärä I
24.5. Filmiväkkärå II
25.5. Päivähypyt: Vote Takanen yhtye
31.5. CMX, Rautakello Rautakello

kesäkuu

6.6. Vijaylalakshmy Subramariam yhtyeineen (IND) ja Tartit-yhtye (MLI)
7.6. Anuna yhtye (IRL)
16.6.-30.6. Pakkahuoneen lattian kunnostus ja lakkaus

heinäkuu

1.-8.7. Pakkahuoneen lattian kunnostus & lakkaus
16.7. Tammerfesti: Klamydia, Oikosulku ja Ripsipiirakka Klamydia
17.7. Tammerfesti: Rollins (USA), Kohu63, Burning pipe harmony
18.7.  Tammerfesti: Destination X, Amorphis, The 69 eyes
19.7. Tammerfesti: Kauko Röyhkä, Eve, Maija Vilkkumaa

elokuu

1.8. Valtakunnalliset kotiseutupäivät: Pispan koulun musikaali Harri Puttonen, ihmelapsi
1.8. Valtakunnalliset kotiseutupäivät, Special Line -disco
7.-10.8. Tampereen kansainvälinen Teatterikesä
23.8. Ristirock
26.8. Päivähypyt: Jermut

syyskuu

1.9. Pirkanmaan Liitto, Pirkan päivän vastaanotto
2.9. Päivähypyt: Voitto Takanen
9.9. Päivähypyt: Odessa
12.9. Amorphis, 51 koodia
16.9. Päivähypyt: Unto Satoranta, ja Tapani Luojus
19.9. Super Line: Päihteetön konsertti alle 18-vuotiaille
23.9. Päivähypyt: Tasaraha
25.-30.9. Tanssimania: Pispalan Sottiisi

lokakuu

3.10. Klamydia
4.10. Zen Cafen jäähyväiskiertueen keikka
7.10. Päivähypyt: Kalevi Suntilan yhtye
9.10. Tampereen ev.lut srk:ien 10-synttärit –Iastenjuhla: Kolmen kopla, taikuri Jokeri Pokeri Poks
10.10. Kotiteollisuus, Mokoma,
11.10. Pikku G ja rockin' da north
14.10. Päivähypyt: Sinikka yhtyeineen
16.10. Opeth (SWE) Extol (NOR)
17.10. Musiikki & Media gaalajuhla: Trio Töykeät
18.10. Musiikki & Media: Killer, Negative, Redrama, Technicolor
21.10. Päivähypyt: Jermut
24.10. Dimmu Borgir, Hypocrisy
25.10. Agents, Skylarks
26.10. Cardigans (SWE)
28.10. Päivähypyt: Tasaraha

marraskuu

1.11. Tampere Jazz Happening: Scorch trio, Kornstad trio, The Electrics, William Parker, Billy Bang, Uri Caine
2.11. Tampere Jazz Happening: Chicago tenent, Sclavis
4.11. Päivähypyt: Unto Satorannan yhtye
7.11. Negative, Apulanta
8.11. The 69 Eyes, Hypocrisy
11.11. Päivähypyt: Pyhäjärvi humppa
14.11. Valtakunnallisten jazzpäivien konsertti: Pirkanmaan musiikkiopiston yhtye, Esa Pethman sekstetti, Matti Puurtinen Ensemble, Severi Pyysalo Trio
15.11. Vinylmania
18.11. Päivähypyt: Vote Takasen trio
19-20.11. Tampereen teknillisen yliopiston ylioppilaskunta, Nääspeksi: “Tsaarin kuriiri"
21.11. CMX
25.11. Päivähypyt: Antti Katjala ja T. Luojus
26-27.11. Nääspeksin esitykset
28.11. Puolutusvoimat, Matle: Perinnepäivän juhla

joulukuu

6.12. Lasten Itsenäisyyspäivajuhla
13.12. Impaled Nazarene, Viikate
20.12. Nylon Beat'in jäähyväiskiertueen konsertti
23.12. Päivähypyt: Raija Törmälän yhtye
30.12. Päivähypyt: Tasaraha