Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

2001

Klubi

tammikuu

13.1. Flashpoint

helmikuu

maaliskuu

3.3. Control plays Clash
31.3. Trio Töykeät

huhtikuu

11.4. Finntroll, Fultrack, Blackbay

toukokuu

25.5. Jack of All Trades, Jumpin China, Dust Eater Dogs

kesä-heinäkuu

  Remontti

elokuu

10.8. Teatteri Eurooppa Neljä: “Sokeria, sokeria”, illalla Tapahtumien yö
11.8. Teatterikesän Encore-baana
17.8. Stevie Ray Vaughan 11th Anniversary Tribute Concert
18.8. Rude Boy Party I: Control plays Clash, Voimaryhmä Control plays Clash
24.8. 8-pallokerho: The Bonkers, The Butchers, Gazoo Bill, dj:t Billy & Otnev
25.8. Don Johnson Big Band, Wee People
29.8. Dub Club: Vibronics (UK), Komposti Ääni (DJ Tom-i, Mc Nopsajalka &  Mc Iwere)

syyskuu

1.9. Bubblin’: “Club hiphop & R’n’B” – DJ’s K2 (Hki) & Dream, Nuera guest appearance
6.9. Klubin avajaiset: Jazzgangsters, Friendly NBH X-Perience
8.9. Eternal Erection, dj Willy
9.9. Lovely: Opening special – Afternoon/evening club with bossanova, dub, soul, ambient and more hosted by dj’s SANE & BAKH
12.9. Jääkiakkoilta: Live Kiekkomiehet
13.9. Trouble Bound Gospel, Sweatmaster
14.9. Depeche Mode Night
15.9. Flaming Sideburns, Thee Ultra Bimboos
16.9. Lovely: Afternoon/evening club with bossanova, dub, soul, ambient & more, dj’s SANE & BAKH + special guest 3.14SAMI
19.9. Arto Muna & Millenium
22.9. miau!-Klubi: dj’s Kim, Uke & Samuli
26.9. Kauko Röyhkä
28.9. Soul Captain Band (levynjulkaisukeikka), Tulenkantajat
29.9. Latin salsa and more: Tri Cohiba + dj’s
30.9.

lokakuu

3.10. treUnion esittää: Purity, Dewlap, Furiant, dj Pistis
4.10. Tampere Oak Leaf Soundsystem
5.10. Niko Ahvonen & Cortina Jets
6.10. Liekki-klubi: dj Samuli & special guest Bill Brewster (UK)
7.10. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
8.10. Electric Frankenstein (USA), Pushrods, Lambs
10.10. Remu & Hurriganes 30TH Anniversary
11.10. GIANT Night – History of good music, vol. I: ROBOT-dj:t Aleksi, Arttu & Petro
12.10. XL feat. dj BUNUEL, AVANTO (Klubi)
13.10. Ultra Bra (Klubi & Pakkahuone)
14.10. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
17.10. So-So Band
18.10. Liekki, Noitatohtori (videon julkaisu)
19.10. K. Juva & Haavekuva
20.10. Tampere Jazz Happening WarmUp: Cool Sheiks, Jorma TAPIO Kvartetti, dj Sane
21.10. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
24.10. Rajataide ry esittää: Rajakiviklubi5 - poikkitaiteellinen musiikki- ja performanssitapahtuma
25.10. Musiikki & Media
26.10. Musiikki & Media: Rajaton, Sakari Kukko, Tiny Tones
28.10. Tampere Raw, Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
31.10. Penniless, Bear Quartet (Swe), Negative

marraskuu

1.11. Vastavirtaklubi: Kohu –63, Juggling Jugulars, Aivolävistys, dj Venkari
2.-4.11. Tampere Jazz Happening
7.11. Ruins (J), Circle, dj:t Antti & SamiS
8.11. Noise.fm esittää: Noise-klubi – Myyt, Turun romantiikka, Personal aspect, dj Noise
9.11. Hola Hulabalooba: Kinos, Karri tofu, dj:t Dcom, Seb & Toffo
10.11. Bubblin: club hip hop & r’n’b – dj:t K2 & Dream, livevierailijana Avain
11.11. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
13.11. Suomen Jazzliitto esittää: 32 Janvier (Ranska), Lieka, dj Rufus
14.11. Suburban Tribe, No Big Silence (EST), Disco Ensemble, dj Carri
15.11. Balls, Melrose, dj Billy
16.11. The Blaster Master, Voimaryhmä, Tampere Oak Leaf Soundsystem
17.11. Agents & Jorma Kääriäinen, Ville Leinonen & Valumo, dj Billy, (Klubi  ja Pakkahuone) Agents
18.11. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
21.11. Gothic Feast: Danse macabre (Hollanti), Medieval art, Merlot, dj Jyrki Witch
22.11. Tumppi Varonen & Problems, dj:t Billy & Venkari
23.11. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit, dj SamiS
24.11. Maj Karman Kauniit Kuvat, Myyt, dj:t Antti & SamiS
25.11. klo 15-18 tanssikonsertti: Nokia big band, Sauriat
klo 20 alkaen Lovely Reggae Party: Jazzgangsters, Mellow Mood Allstars, dj:t: Ram, Tampere Oak Leaf Soundsystem, Keylo, Sane Jazzgangsters
28.11. Jukka Gustavson Hot Toe, dj Rufus
29.11. Avain, Nuera, dj Leijonamieli
30.11. Kotiteollisuus, Viikate, dj Antti

joulukuu

1.12. Night of the Living Groove: FRIENDLY NEIGHBOURHOOD X-PERIENCE (live), dj:t Mr. Willy & Sam Boogie
2.12. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
4.12. Tamjazz ry esittää: Eppi Raivio Group, Jazz Von Frenckell, Laila Halme ja Paavo Raninen
5.12. TV Smith (UK), Nollaseiska, Wasted, dj:t Skari & Venkari
6.12. Rakettikahvit: kakkutarjoilu, klo 21-04 Suomi 84 vuotta: dj:t Mikko & SamiS
7.12. miau!-klubi: Miaumi Vice, part 2, dj:t Kim, Uke &  Samuli
9.12. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
12.12. Tuomari Nurmio & Korkein Oikeus, dj SamiS
13.12. Aisti-klubi: Kevin, Harry Hunks, Graceskull, dj:t Antti & Teemu
14.12. code016 esittää: Catskills dj's Johnny Reggae & Bushy (UK), Anno Fallo (live rap), Midpoint Rockers (breakdance), dj Key-Lo
16.12. Lovely: lempeää sunnuntaifiilistelyä, dj:t Sane ja Make ystävineen
19.12. treUnionin pikkujoulu: Soapafest, Cabal, Point, dj Pistis
20.12. Knucklebone Oscar, dj Billy plays jump blues - the best of honkers and shouters
21.12. Pelle Miljoona & Rockers, dj:t Skari & Venkari
22.12. Tampere Oak Leaf Soundsystem esittää: Kaksi vanhaa dubbi-jätkää & Instant Dub (live)
26.12. Joulupunkin paluu: Pojat, Control, dj Skari
29.12. Children Of Bodom, Rotten Sound + support (Pakkahuone & Klubi)
31.12. Leewings, uusi vuosi – uudet kujeet, dj Billy

2001

Pakkahuone

tammikuu

2.1. Päivähypyt: Urakkasahurit
9.1. Päivähypyt: Unto Satoranta. 
13.1. Sami Haapajoki, Flashpoint-teknodisco, 
16.1. Päivähypyt: Soile & Harmoniekat
18.-20.1. Tummien oluiden yö
18.1. Neumann duo, hanaolutkilpailu
19.1. Ants the Pants Lee Wings
20.1. Marko Haavisto ja Poutahaukat
23.1. Päivähypyt: Markku Tuominen
26.1. Children of Bodom, Diablo
27.1. Ville Kopra, Pinocchio, Teknodisko
28.1.  Welldone/Hesburger lastenkonsertti
30.1. Päivähypyt: Voitto Takasen yhtye
31.1. Bluestone

helmikuu

1.2. IYK. Elokuvamusiikkikonsertti
2.2. Mikko Lipponen HIP HOP disco
3.2. Musiikkiluokkien tuki ry, talvirieha
4.2. Suomen luterilainen evankelioimisyhdistys (SLEY) ry: Liekit musikaali
6.2. Päivähypyt: Jermut
13.2. Päivähypyt: Jyrki Mäkelä yhtye
14.2. Tampereen kaupungin kulttuuritoimi: Eläkeläisten ystävänpäiväkonsertti
16.2. Apulanta ja 69 eyes Jyrki 69 - 69 Eyes
17.2. Next Level-disco
20.2. Päivätanssit: Erkki Junkkarinen
21.2. Tampereen kaupunki/ Nuorisopalvelu nuorisontaidetapahtuma/ tanssikarsinnat
24.2. Hellacopters (SWE) ja Ultra Bimboos
27.2. Päivähypyt: Tasaraha

maaliskuu

7.- 10.3.  Tampere Film Festival
13.3. Päivähypyt: Sinikka yhtyeineen
.
16.3.  Ultra Bra
17.3. Tuomas Rio; teknodisco
20.3.  Päivähypyt: Reijo Rajalan yhtye
23.3.  Guano Apes (GER) & Vectra
24.3.  Zen Cafe
27.3.  Päivähypyt: Urakkasahurit
27.3.  Kun ilta ebtii...humpanjajenkan opetus
29.3.  Teekkarispeksi
30.3.  TTKY, Teekkarispeksi
31.3.  Mieskuoro Laulajat, juhlakonsertti

huhtikuu

5.4. TYK, Tubular bells
6.4. TYK, Tubular bells
7.4. Sami Haapajoki, teknodisco
8.4. Ahjolan kansalaisopisto: muskarien jättikonsertti
10.4. Päivähypyt: Unto Satorannan yhtye
10.4. Kun ilta ehtii.. tanssikurssi& tanssit: Petri Ritari & Saflr,
11.4. To/die/for, Entwine
14.4. Tre ev.lut srk, Nuorten ekumeenisen tapahtuma: Totuuksien totuus rock-ooppera
24.4. Päivähypyt: Tiikerhai
25.4. Tampereen naisvoimistelijat ry, Kevätnäytös
27.4. Tampereen kaupunki, kulttuuritoimi: Kansallisen veteraanipäivänjuhla
28.4. Trio Niskalaukaus
29.4. Kv. tanssin päivänäytös

toukokuu

1.5. Päivähypyt: Tasaraha
6.5. Treen ev.lut. srk, Treen ev.lut srk:ien nuorisopuhallinorkesterin kevätkonsertti
8.5. Päivähypyt: Kimara
2.-4.5. ja 9.-13.5. Teatteri Halla: Kullervo, joka perui sopimuksensa 26.4.2001
15.5. Päivähypyt: Jermut,
17.5. TYK, Valotykki gospelkonsertti
20.5. Pirkamnaan musiikkiopisto, kevätkonsertti
22.5. Päivähypyt: Soile ja harmoniekat
23.5. YUP, Manboy
24.5. Tre ev.lut. srk, Kymppisynttärit
26.5. Karri Korpi, Teknodisco
29.5. Päivähypyt Vote Takasen yhtye
30.5. Paradise Lost (UK)

kesäkuu

4-10.6. Tampereen Sävel

heinäkuu

1.7. Suomen Työväenmusiikkiliitto, puhallinkonsertti
11.7. Tammerfest: Riddim Garden culture (Jamaika)
12.7. Tammerfest: Kool & The Gang (USA)
13.7. Tammerfest: Trio Niskalaukaus & Kauko Röyhkä, Viikate
14.7. Tammerfest: Popeda, Peer Gynt,
27.7. Niko Runnila & Bändi
29.7. Tarnpereen flamencoviikot: avajaiset, Sevillanas

elokuu

2.8. Tampeereen flamencoviikko: iAqua (Espanja)
3.8. Tampeereen flamencoviikko: Duquende
4.8. Tampeereen flamencoviikko: Israel Galvan
8.8. Tampereen Teatterikesä: Lahden kaupunginteatteri: Anna-Liisa
9.8. Tampereen Teatterikesä: Lahden kaupunginteatteri: Anna-Liisa, Avner: The Eccentric
10.8. Tampereen Teatterikesä: AvnerThe Eccentric
11.8. Tampereen Teatterikesä: Zodiak ja rajat on: Olotila
12.8. Tampereen Teatterikesä: Zodiakja Rajat on: Olotila
15.8. Tuomas Kylänpää, Australian aboriginaalien tanssiryhmä
28.8. Päivähypyt: Reijo Rajalan yhtye
29.8. Manolito y su trabuco (CUB)
31.8. Kwan, PMMP

syyskuu

2.9. Päivähypyt: Tasaraha
4.9.  Nightwish, To/Die/for
6.9.  Klubin avajaiset: Yö, Stemma
7.9.  Urakkasahurit
8.9.  Hanoi revisited, Satellite kids
14.9. Hanoi Rocks
20.9. Päivähypyt: Unto Satoranta
28.9. Tanssimania/Pispalan Sottiisi: Alakanta, Motora, Matitja Maijat Tsuumi,
28.9. Tanssimania/Pispalan Sottiisi: Katrillitanssi
29.9. Tanssimania/Pispalan Sottiisi: Tanssiteatteri Ulpu, Tsuumi, Koppa
29.9. Tanssimania/Pispalan Sottiisi: Tanssit
30.9. Tanssimania/Pispalan Sottiisi: Sottiisi soikoon, tanssiesityksiä

lokakuu

2.10. Päivähypyt: Tiikerhai
9.10. Päivähypyt: Jermut
12.10. Rasmus, Killer
13.10. Ultra Bran jäähyväiskonsertti
16.10. Päivähypyt: Sinikka yhtyeineen
19.10. Yö-yhtyeen 20-vuotisjuhlakonsertti
20.10. Teknodisco
23.10. Päivähypyt: Markku Tuomisen yhtye
25.10. ÄKT ja YLE/RadioMafia : Musiikki & Media rock-konsertti: TikTak, Kela, Killer ym.
26.10. Musiikki & Media: Video Award -gaalajuhla
27.10. Musiikki & Media: Rock-konsertti, Maija Vilkkumaa, Jonna Tervomaa
30.10. Päivähypyt: Vote Takasen yhtye

marraskuu

2.11. Tampere Jazz Happening: Ori Kaplan Quartet, The Sam Rivers trio
3.11. Tampere Jazz Happening: Les emboutissiers, The necks, John Lindberg ensemble
4.11. Tampere Jazz Happening: The exiles, Milford Graves Solo, Barry Guy New Orchestra
6.11. Päivähypyt: Tanssiyhtye Kimara
7.11. Mindtrek palkintojenjakogaalajuhla
9.11. Rinneradio, Fu-Touristja Dj:t
10.11. Harri Sampakoski, gospel konsertti
11.11. Pirkanmaan musiikkiopisto , Puhallinkonsertti
13.11. Päivähypyt: Pertti Niemi & Odessa
16.11. Torvikopla ry 10-vuotisjuhlakonsertti
17.11. Vinylmania levymessut ja Flegmaatikkojen konsertti, illalla Agentsien ja Jorma Kääriäisen konsertti
19.11. Nääspeksi
20.11.  Päivähypyt: Jermut
21.11.  Nääspeksi
22.11.  Nääspeksi
23.11.  Apulanta, Lehtivihreät
24.11.  Teknodisco

joulukuu

2.12. InTime Quintet
4.12. Päivätanssit: Tiikerhai
6.12. Tampereen kaupunki/Kulttuuritoimi: Lasten itsenäisyyspäivänjuhla
11.12. Päivätanssit Tasaraha
18.12. Päivähypyt: Unto Satoranta yhtyeineen
27.12. Päivähypyt: Jermut
28.12. 4 Ruusua, Lumo
29.12. Children of Bodom