Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

1995

Tulliklubi

tammikuu

5.1. Liisa Akimof, Kelpo pojat Liisa Akimoff
6.1. Tarharyhmä
7.1. ”Grunge-ilta” Bone Machine, Butterfly, Liquid Sky
13.1. Peer Gynt
14.1. Somerjoki im Memoriam, Badding –ilta
19.1. “Kuukauden Sankarit”
20.1. ”Techno-dance Phantasy” RMB (GER) Live, DJ Doubell (UK) Elliot Ness, Angel, Njassa, Wee Kid, Magic Sam, Alex
21.1. Control plays Clash
25.1. Klassic Klub
27.1. “New Pop Alive”: Pansies, Super

helmikuu

1.2. Kaija Kärkinen – Ile Kallio & Ystävät
4.2. Ramones –karaoke: Heko-Kaide-Finski-Miika-Jussi.
8.2. ”Perinneklubi”: Essi Wuorela
11.2. Krakatau
16.2. ”Kuukauden Sankarit”, viisi yhtyettä
17.2. Demolition 23 (Pakkahuone&Klubi)
22.2. Juliet Jonesin Sydän
23.2. Jam band
24.2. Sub Urban Tribe + Rock SM 94 kakkonen: Lorettas Problem
25.2. Alternative-ilta: Liquid Sky, Mellow, Nuera
28.2. Flamenco-ilta: Salvador Vega (gtr), Miguel Soto (voc), Fernando Galan, Stephanie Suissa (dance) ESP

maaliskuu

1.3. Greenhouse AC, Silicon Dick Greenhouse AC
3.3. 22-Pistepirkko
4.3. Tribute ti Alivaltiosihteeri + Eläkeläiset, Slobo Horo, Advanced Art, Pojat, Punk Lurex ok ym.
8.-12.3. Elokuvajuhlat
16.3. Kuukauden Sankarit: Stampstations, After Midnight, Bridge, Cucumber Farm, Orkidean Meri
17.3. “Mad Professor’s Roots of Dub (UK)
18.3. Apulanta, Lehtivihreät
22.3. Ben Granfelt Band
24.3. Klubiblues: ”Guitar battle”: Dave Lindholm, Heikki Silvennoinen, Törrö&Sininen Rytmiluu, Smilers
25.3. Poloneesi
29.3. Klassic Klub
31.3. Heads&Bodies, Garuda

huhtikuu

1.4. Bone Machine, Butterfly, Kill Me Gently
6.4. Appendix
7.4. Topi Sorsakoski, Eino Grön
8.4. Rinneradio, Wimme
12.4. CMX, Circle, Sweetheart, Deep Turtle, Elevators (Pakkahuone&Klubi)
15.4. Sakade Muzika (Zaire)
16.4. Backyard Babies (SWE), Wolfmen
21.4. Tarot
22.4. Kuukauden sankarit –finaali: Gas, Zen Cafe, L.R.C., Onnen Kiertolaiset, Fridge, Jakes Blues Band
26.4. Klassik klub
28.4. Ramones, Clash, Stiff Little Fingers, Buzzcocks, UK Subs, Control
29.4. Dub War, OHO
30.4. Jing & Jangsters, Ile Laueranta & Yhe Remotion, Plum
Jing & Jangsters

toukokuu

6.5. Swearfish, Liquid Sky
10.5. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit
18.5. Tuomari Nurmio
20.5. Trio Töykeät, Tab Two (GER)
25.5. The 69 Eyes, Mellow
26.5. Pauli Hanhiniemi & Perunateatteri
27.5. Grazz Ruutz
31.5.

kesäkuu

2.6. Pelle  Miljoona & Rockers, Rock SM 94: Rytke
3.6. “Levynjulkaisukeikka” Jing & The Jangsters
8.6. Flying Pickets (Pakkahuoone&Klubi)
9.6. A la Carte (SWE), Seminaarimäen Mieslaulajat
10.6. Kuorotapahtuma
16.6. ”Matti Inkisen paluu”, Sig
17.6. Absoluuttinen Nollapiste Tommi Liimatta - Absoluuttinen Nollapiste

heinäkuu

12.7. Fugazi, Lehtivihreät, Radiopuhelimet, Hybrid Children
15.7. Piirpauke
20.-23.7. Tammerfest
25.7. Orquestra Cumbre (Cub)
31.7. The Stone Ross (UK)

elokuu

4.8. Garbo
5.8. Loikkarit
9.8. Motelli Skronkle: Villimiehet-show
11.8. Liisa Tavi, Paroni Paakkunainen, Estellen sekakuoro
25.8. Rantamäki & Blue Blonde

syyskuu

1.9. Teknoravit (Pakkahuone&Klubi): Kevin Sounderson (USA): Jaydee (Amsterdam), Choci (UK), Eric Life (SWE), Eliot Ness (Fin) etc.
2.9. Siberia
6.9. Rock SM –karsinta
8.9. Andy McCoy & Live Ammo
9.9. M.A. Numminen & Pedro Hietanen, Tech-No Show
14.9. Supperheads
16.9. The balls
20.9. Dave Lindholm & Ganpaza Gypsys
23.9. Jing & The Jangsters
29.9. Pauli Hanhiniemi & Perunateatteri
30.9. Generators, Mellow

lokakuu

4.10. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit
6.10. Irish Festival: Altan (Irl)
7.10. Tanssimania 95&Irish Festival (Pakkahuone&Klubi)    The Screaming Orphans (IRL), Veli-Matti Järvenpää, Vinha Perä, Clar Bog Deil (IRL), Anna-Kaisa Liedes&Co, Hilavitkutin
12.10. TOP 40 LISTAn kuvaus
13.10. Keba, Rytke
14.10. “Tammerforce” Teosto Rock-Festivaali (Pakkahuone&Klubi) Ismo Alanko, Broadcast, Suburban Tribe, Rinneradio (Haapio), Laika & The Cosmonauts
18.10. Flamenco Vivo: Sonidos Negros, Cordoba Mora & Rafael Sanches & Anna Blanca
19.10. “Kuukauden Sankarit”: K’ellari, Downstroke, Boys’n’ Maria, N.Y.P.H.
20.10. “Ensi-ilta elokuvan musabileet” (Pakkahuone&Klubi) Kummeli-Stories / Toni Lähteenmäki
21.10. Liisa Tavi & Sulat Sovussa ”Ihmeiden Aika”
25.10. Sakade Muzika, Bingo-Lezi
27.10. Slobo Horo, Group Grýmes (HUN)
28.10. Black Sabbath (Pakkahuone&Klubi)

marraskuu

2.11. Brian Robertson & The Clan
3.-5.11. Tampere Jazz Happening
10.11. Vesa-Matti Loiri, Perko-Pyysalo Poppoo
11.11. Tarot, Hundred years
15.11. Galaxy, Grass Ruutz
16.11. Christel Dobat
17.11. Pop eilen ja tänään: Radiopuhelimet, Sweetheart, Liquid Sky
18.11. Alternative: Kill Me Gently, Family Coma Center, Lihasade
22.11. Flamenco –ilta
23.11. Kuukauden sankarit
25.11. Travelin’Band plays CCR
29.11. Absoluuttinen Nollapiste

joulukuu

1.12. Evé
2.12. Sininen Rytmiluu
8.12. Circle
9.12. Hellraisers plays AC/DC
13.12. Eve
14.12. Kuukauden sankarit
15.12. Circus maximus: Liquid Sky, COO, The Building, Brothers, DJ Lotta
16.12. Joulupukin paluu, osa II:    Pojat, Rehtorit, DJ Niilo T
30.12. Vuodentappobileet: Klamydia, Hybrid Children, Loretta Problem, Karkkiautomaatti

1995

Pakkahuone

tammikuu

14.01. Punk Lurex OK, L.A.M.F.
15.01. Antti Sarpila

helmikuu

17.02. Demolition 23

maaliskuu

22.03. Tallari, Troka
29.03.  Aurinkobaletti
30.03.  Kikka Laitinen & co, Cover Up

huhtikuu

06.04.  Pispalan Pelimannit
07.04.  Eino Grön, Topi Sorsakoski
12.04.  CMX, Circle

toukokuu

02.05.  Teatteri Kaiku
05.05.  Jim Rose Circus
16.05.  Tanssiryhmä Syrjähyppy
24.05.  Ressu Redford
25.05.  Sorokoska-tanssiryhmä
29.05.  Joel Hallikainen ja Iltatähti-yhtye

kesäkuu

08.06.  Flying Pickets (AUS)
30.06.  Jing & Jangsters, Movementals, Pretoria

heinäkuu

03.07.  Rexi Innanen
12.07.  Fugazi (US)
21.07.  Movetron
22.07.  Waltari, Angelin Tytöt
31.07.  Stone Roses

elokuu

18.08.  Riksteatern (SWE)

syyskuu

13.09.  Taikapeili
19.09.  Seitsemän Seinähullua
28.09.  Oiling Boiling

lokakuu

10.10.  Aurinkobaletti
14.10.  Waltari, Ismo Alanko, Rinneradio
20.10.  Kummeli Stories
28.10.  Black Sabbath (UK)

marraskuu

04.11.  Ornette Coleman (US)
10.11.  Vesa-Matti Loiri, Severi Pyysalo

joulukuu

05.12. Samba Bahia, Boss-orkesteri
17.12. Fröbelin Palikat
30.12. Klamydia, Hybrid Children, Karkkiautomaatti
31.12. Aulis Tuomisen yhtye