Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

1993

Tullikamarin klubi

tammikuu

1.1. Juliet Jonesin Sydän
2.1. Slobo Horo
5.1. Puoliklubi: Lowdown Shakin’ Chills
7.1. Dynamo: Rospuutto, Hutsu & Luu
8.1. Waltari
9.1. Pretoria, Electric Landlady
12.1. Aku Ankkuli plays Kari Peitsamo
13.1. Radioflies, Sunday Prize
14.1. Dynamo: Sirkus
15.1.
16.1. Jalla Jalla, Greenhouse AC, Nightingales
18.1. Advanced Art –levyjulkkarit
19.1. Puoliklubi: Savijalat
20.1. Heikki Silvennoinen & The Rest
21.1. Dynamo: Slungan(SWE)
22.1. Klubiblues: Doobie Twisters, J.Leino & The Blues Guys, Rave On
23.1. Klubiblues: V-M Järvenpää & TexMex Quintet, Keystone Cops, House Rockin’ Fenders
26.1. Puoliklubi: Hersham Boys plays Sham 69
27.1. Moogetmoogs
28.1. Dynamo: Morning Facelift, Kukkia & Sidontaa
29.1. Angelin Tytöt
30.1. Peer Günt

helmikuu

1.2. Frantic
2.2. Puoliklubi: Vandaalit
3.2. Blue Yodle
4.2. Dynamo: Catalepsy
5.2. Beatcream(NLD)
6.2. The Bugs(SWE), Luonter Surf
9.2. Puoliklubi: Electric Landlady
10.2. Ruby Tuesday
11.2. T.C.Travis(USA), Skin & Bones
12.2. Veeti Velvet & Elastic Family
13.2. The 69 Eyes, Moogetfreaks, Bullfrogs
16.2. Puoliklubi: The Penniless People of Bulgaria
17.2. Frenzy(GBR)
18.2. Dynamo: Vanhat Herrat, Uljas Gonna
19.2. Yhden Joukon Yhtye, Sami & Lautamiehet, Wanna Bees, Houk(POL)
20.2. Remu & His Allstars, Napolin Paroonit
23.2. Puoliklubi: Noitarepo Roots
24.2. Huggin’ Wayne, Russian Love
25.2. Dynamo: Mama & Darkbreakers, Slice
26.2. Dreadline
27.2. Alivaltiosihteeri, Room 100, Wolfmen, Juggling Jugulars

maaliskuu

2.3. Let’s Eppelin
3.3. Hedningarna(SWE)
4.3. Dynamo-klubi
5.3. Santtu Karhu & Talvisovat, Smilers
6.3. Kauko Röyhkä, 5.15.
8.3. King Lion
9.3. Alivaltiosihteeri, Electric Landlady
10.-14.3. Tampereen kansainväliset elokuvajuhlat
16.3. Puoliklubi: Yhden Joukon Yhtye
17.3. Antiseen(USA), Circle
18.3. Dynamo: Näppärä Kone
19.3. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit
20.3. The Nightingales, CMX
23.3. Rale Koivisto Street Band
25.3. Anglaspel(SWE)
26.3. Travelin’ Band, Jamie & Mie
27.3. Cordoba Mora
31.3. Electric Blue Peggy Sue And The Revolutionists From Mars, Sweetheart

huhtikuu

1.4. Itals(JAM)
2.4. Lapinlahden linnut
3.4. Pepe Ahlqvist & H.A.R.P.
6.4. Usher Boys
7.4. Kelpo Pojat, Kumikameli, H.C.Andersen
8.4. Miljoonasade
9.4. Wigwam, Electric Landlady
10.4. Veeti & The Velvets
13.4. Puoliklubi: Niilin Jalokivi
14.4. Lets Eppelin, Feedback plays Deep Purple
15.4. Dynamo: One Blood, Nuera
21.4. Greedy Pig, Tortilla Flat
22.4. Dynamo: The Most Wanted Men, Faux Pas
23.4. Slobo Horo, Kudos, Sulukule
24.4. V-M Järvenpää & Tex Mex Quintet, Brasilia projekti, Fino Flamenca
27.4. Electric Landlady, One Blood
28.4. Hearthill
29.4. Ziggy’s Pump, Resistance
30.4. Generators, Dreadline

toukokuu

1.5. Samba Bahia, The Balls,  Brasilia-projekti
5.5. Leatherface(GBR), BOB!, Screamer
6.5. Dynamo: Hyvät Pyhät, Toinen Symposium
7.5. Ne Luumäet, Sick Things International
8.5. Don Huonot Don Huonot
12.5. Melrose, Lowdown Shakin’ Chills
13.5. Lama
14.5. Waltari
15.5. Freak Show: The Blue Yodle, Poppa Joe’s Magic Band
18.5. H.C.Andersen, Circle
19.5. Popeda Popeda
20.5. J.Karjalainen
21.5. Alivaltiosihteeri, Remu & His Allstars
22.5. 22-Pistepirkko, Lunatunes
25.5. Room 100, Kamikaze Pilots, Freak Magnet
26.5. Rubliners
27.5. Noitarepo Roots
28.5. M.A.Numminen & Underground Rock Orchestra
29.5. Freud, Marx, Engels & Jung

kesäkuu

2.6. Pekka Ruuska
4.6. Super Trouper
5.6. Le Mystere Des Voix Bulgares – Bulgarian radion naiskuoro (BUL)
9.6. Janita, Swellheads
11.6. Kauko Röyhkä, Barefoot Brothers, Swellheads
12.6. John King’s Electric World(USA), Krakatau
16.6. Vapaat kielet, Vierto, New Mekons, Heyday
18.6. Kari Peitsamon Skootteri, Poppa Joe’s Magic Band
19.6. Backsliders
22.6. Maroon Town (GBR)

heinäkuu

2.7. Pojat, Näppärä kone
3.7. Ismo Alanko & Tuonelan Lukio (Klubi&Pakkahuone)
7.7. Massive Reggae Attack
9.7. New Duncan Imperials (USA)
10.7. Kingston Wall
13.7. Afterimage (USA)
14.7. Moog & Moog, Jack Meatbeat & Underground Society
16.7. Transsitanssifestivaali: Beatcream (NED), Jim’s Gym
17.7. Transsitanssifestivaali: The Lost T-Shirts of Atlantis(GBR), Brazil, Sputum
21.7. Kaimaaniorkesteri, Trova(USA)
23.7. Motelli Skronkle
24.7. Electric Landlady, Ila’s Band
27.7. Third World(JAM)
28.7. Kolmas Nainen
30.7. Juliet Jonesin Sydän, Utsuri Horror Show
31.7. Pekka Pohjola orkestereineen

elokuu

5.8. Jose Luis Monton
6.8. Manserock: Screamin’ Thunders, Travelin’ Band
7.8. Manserock: E.S.T
8.8. Manserock: Lättäjoonas & Anoraks
9.-14.8. Teatterikesä
15.8. Aku Ankkuli
18.8. Two Witches, Dancing Golem
20.8. Jim’s Gym, Movementals
21.8. Pelle & Rockers
25.8. Duke Robillard Band(USA)
27.8. Pretoria
28.8. Road Crew

syyskuu

1.9. Electric Landlady
3.9. Atomic Swing(SWE)
4.9. Kelpo Pojat
8.9. Dreadline, Dj. Francis
9.9. Dynamoklubi
10.9. Pojat, Penniless People of Bulgaria
11.9. Toni Rossi ja Sinitaivas
14.9. Dingo
15.9. Jukka Tolonen Band
16.9. Dynamo klubi
17.9. Eläkeläiset, Lossimiehet, Paha Uskonto
18.9. Tarharyhmä, Generators
21.9. Puoliklubi: Punk Lurex OK
22.9. Kari Peitsamon Skootteri
23.9. Rockin SM-kisat
24.-25.9. Irkkufestarit: mm. Speranza, Scares

lokakuu

1.10.
2.10. Veeti & The Elastic Family
6.10. Ijahman Levi (JAM)
8.10. Tom Principato & Powerhouse(USA)
9.10. Tome XX(GER)
13.10. Radiopuhelimet
14.10. Greenhouse AC, GND
15.10. Rock SM-finaali
17.10. Veeti & The Elastic Family
20.10. Dj. Francis, Dingdon Papa Tony
21.10. Buzzcocks(GBR)
22.10. Remu
Remu
23.10. Dave Lindholm
27.10. Yari
29.10. Angelin Tytöt
30.10. Havana Black
4.11. Trio Three
6.11. Tampere Jazz Happening: Ensemble D’El Hans, Marc Ribot & Shrek
7.11. The Last Poets
10.11. Stringbeans, Groovy Eyes
11.11. Supperheads, The Bee Meeting, Chickweed Wintergreen
12.11. Sir Elwoodin Hiljaiset Värit, Toinen Symposium
13.11. Shadowplay, Kuudennesmiehet
17.11. Eppu Normaali
18.11. Freud, Marx, Engels & Jung, Alli & Gators
19.11. Problems?, Pojat
20.11. Pääesiintyjät, Ali
24.11. Mahtavat Lämpöpussit
27.11. Control, L.A.M.F.

joulukuu

3.12. Neljä Ruusua Neljä Ruusua
4.12. Generators
5.12. Alivaltiosihteeri
10.12. Gate 26-rave:t (Klubi&Pakkahuone)
11.12. 22-Pistepirkko
15.12. Costi, Honey B. And the T-Bones
17.12. The Blue Yodle
18.12. Alivaltiosihteeri & Satu Kurvinen
26.12. Electric Landlady
29.12. Slobo Horo
31.12. Pelle Miljoona, James Puhto Ren Pelle Miljoona

1993

Pakkahuone

tammikuu

13.01.  Slobo Horo
21.01.  Ava Numminen, Timo Suominen

helmikuu

09.02.  Pirkanmaan Lausujat
12.02.  Marjaana Keskitalon Tanssiryhmä
19.02.  Neon 2
21.02.  Nääsboys

maaliskuu

17.03.  Samba Roseira, Werner Bros.
18.03.  Veikko Lavi

huhtikuu

03.04.  Esa-Pekka Salonen ja Kaupunginorkesteri
14.04.  Pirkko Mannola, Brita Koivunen, Vieno Kekkonen
15.04.  TTY:n Soittokunta
16.04.  Eppu Normaali, Popeda, Pelle Miljoona
30.04.  Meiju Suvas, Samba Roseira

toukokuu

16.05.  Kantavarvas –kansantanssiryhmä
30.05.  VIA
05.05.  Le Mystére des Voix Bulgares

heinäkuu

03.07.  Ismo Alanko

elokuu

06.08.  CMX, Horsepower, Voltergeist
08.08.  Ahjolan Tanhuajat
10.08.  Q Teatteri
15.08. Toimii-yhtye, Esa-Pekka Salonen, Magnus Lindberg

syyskuu

06.09.  Anssi Tikanmäki Film Orchestra
10.09.  Dansco
17.09.  Klamydia
24.09.  Jackpot
28.09.  Justament (EST)

lokakuu

04.10.  Terapia-Fox
15.10.  Absoluuttinen Nollapiste, Pekka ja Susi
24.10.  Uppo-Nallen Kaikenkarvaiset Ystävät
30.10.  Jope Ruonansuu, Onkalo-yhtye

marraskuu

01.11.  Rantakoivu-kvartetti’
6-7.11.  Tampere Jazz Happening
30.11.  Kummeli

joulukuu

04.12.  Neljä Ruusua
12.12. Sorin Sirkus