Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

1990

Tullikamarin klubi

tammikuu

13.1. Freud, Marx, Engels & Jung
18.1. Pekka Luukka Presents Ne Luumäet
19.1. Ne Luumäet
20.1. Tommi Läntinen & Hombre

helmikuu

4.2. Disorder (UK), Junkfood Society
8.2. Two Witches, Capital Crime
9.2. Radiopuhelimet
10.2. The Boots, Penniless People of Bulgaria
11.2. Blue Roots, Debute Brown
16.2. Maukka Perusjätkä
17.2. 22 Pistepirkko, Motelli Skronkle
18.2. Duty Free Club
20.2. Krakatau
22.2. Itä-Euroopan tukibileet: Slobo Horo, Havel –näytelmä (Ylioppilasteatteri)
21.2. Klubiblues –tapahtuma: Katariina ja Kypsä Luumu, Hojas Blues Band, Tortilla Flat
22.2. Klubiblues: Balls, One’O’Clock Humph, Houserocking Fenders
23.2. Klubiblues: Doobie Twisters, Road Crew

maaliskuu

2.3. Dreadline
3.3. Nelson Mandelan vapautumisbileet
7.-11.3. Tampereen lyhytfilmifestivaalit
17.3. Noitalinna Huraa, Julkiset Menot
21.3. Amnesty Internationalin bileet: M.A. Numminen, Werner Brothers
22.3. Mongolialaista kurkkulaulua
24.3. Kumma Heppu ja Lopunajan Voidellut
27.3. 500 Kg Lihaa, 22 Pistepirkko
31.3. Motelli Skronkle

huhtikuu

1.4. Dubliners
5.4. Avia (Leningrad) + Mieskuoro Huutajat
6.4. Tampereen Folk 90
7.4. Tampereen Folk 90: Erkki ja Orpolapset, Ohilyöntiorkesteri, Nakhit Silmillah, Gregor Sams
8.4. Tampereen Folk 90: Ruby Tuesday, Ewider’s Gym, Slobo Horo, Smyrna
9.4. Duty Free Club: Them Heavy People, Siberian Express, Pasi Ja Pantterit
12.4. Poems For Laila
13.4. Päät, Two Witches
15.4. Pimpline & Definites
19.4. Biennale Club: Jukka Mikkola
20.4. Biennale Club: Tamia & Pierre Havre
21.4. Biennale Club: Risberg-Salmela-Siiskonen, Rechberg, Hot Club Trio
22.4. Juhani Aaltonen, huilu
23.4. Duty Free Club
27.4. Kolmas Nainen, Greedy Pig
28.4. Psychoplasma, Mana Mana, 69 Eyes
30.4. Hearthill

toukokuu

5.5. Turun Ylioppilasteatterin kabaree
6.5. Canned Heat (USA)
7.5. Duty Free Club
8.5. Jazztrio: Tim Berne, Hank Roberts, Joey Baron
12.5. Reggaesplash
15.5. Death Angel (USA), Forbidden
17.5. Folk-ilta
18.5. Psychoplasma, 69 Eyes, Mana Mana
19.5. Doobie Twisaters, Houserocking Fenders
24.5.  Nicepappi
26.5.  Dave Lindholm & White Midnight
28.5.  Duty Free Club
30.5.  CMX, Melutrio, Radiopuhelimet

kesäkuu

1.6. Gidyups
2.6. Mannermainen warehouseparty: Raptori (Pakkahuone&Klubi)
4.6. Duty Free Club: T.J. Saarinen, Liimanarina, Sad Circles
6.6. Shitter Limited

heinäkuu

2.7. Duty Free Club: T.J. Saarinen, Katalepsi
9.7. Duty Free Club
11.7. Jalla Jalla Jalla Jalla
13.7. Motelli Skronkle
14.7. Alivaltiosihteeri Alivaltiosihteeri
16.7. Duty Free Club
20.7. Piirpauke
21.7. Dave Lindholm & White Midnight
23.7. Nerious Joseph (JAM)

elokuu

1.8. Coupe De Ville & Albert Järvinen
3.8. Fläskvartetten(SWE)
4.8. Honey B. & the T-Bones
6.8. Duty Free Club
8.8. Harjateräs
10.8. Moraalia? musiikkikabaree
11.8. Moraalia? musiikkikabaree
14.-19.8. Teatterikesä
20.8. Duty Free Club
22.8. AIDS-tukikeskuksen tukikonsertti: mm. Werner Brothers
25.8. Juliet Jonesin Sydän
27.8. Duty Free Club
28.8. Dynamite Reggae Sound System
31.8. Massive Reggae Room –tapahtuma

syyskuu

1.9. Inkinen
3.9. Duty Free Club
5.9. Massive Reggae Room –tapahtuma
6.9. Rinneradio
8.9. Voude, Heinäsirkka
10.9. Duty Free Club/ Pretoria, Miguel Co.
12.9. R.I.O.T.  Club
13.9. Jean D’Arc -levyjulkkarit
14.9. Noitalinna Huraa!
15.9. Honey B. & the T-Bones, Teenage Kicks
17.9. Duty Free Club: Kusti Makelle Kosti, Sad Circles, Taikapilleri
19.9. R.I.O.T. Club
20.9. 69 Eyes, Kohu -63, Mana Mana
21.9. Irkkufestarit
22.9. Irkkufestarit: Poca Fullamh(Irl.), Korkkijalka, Boolabus
24.9. 22-pistepirkko
26.9. R.I.O.T. Club
27.9. Two Witches, Advanced Art Jyrki Witch
29.9. Art of Rock: Kauko Röyhkä & Combo, Motelli Skronkle, Jay and the Miracles, Little Mary Mixup
30.9 Spirit of -79: Klamydia, Jalla Jalla, Ne Luumäet, Pelle Miljoona & Peacemakers

lokakuu

1.10. Duty Free Club: mm. Stagg
2.10 Q-Stone
3.10 R.I.O.T. Club
4.10. Troy Turner & Third Gear(USA)
6.10. Waltari, Greenhouse
8.10. Duty Free Club
9.10 Piirpauke
10.10 R.I.O.T. Club
13.10. Ray Anderson Quartet
15.10 Flasbacksliders
17.10. R.I.O.T. Club
18.10 Chuck Berryn synttärit: Berry Pickers, Kari Peitsamon Skootteri
20.10. Apontelava: Balls, Avo Heyskanen, Eskot
22.10 Duty Free Club: Variance, Feedback, Mjölk
24.10. R.I.O.T. Club
25.10. The Meteors (GBR)
26.10. Levitators
27.10. Fucking World, Room One Hundred
29.10. Duty Free Club: Tetracon, Nuclear Damage
31.10. R.I.O.T. Club

marraskuu

1.11. Santa Lucia
2.11. Fläskvartetten(SWE)
10.11. Poverty Stinks, Jivetones
12.11. Duty Free Club: Backtrack, Pasi & Pantterit, Apinaparvi
13.11. William Clarke Band
15.11. Gasoline Girls & Petrol Boys, Morgetmoogs, Yökerho
16.11. Faff-Bey, Bye Bye Brothers, Russian Love

joulukuu

1.12. Sielun Veljet
7.12. Dj:t Daddy Freddy ja Tenor Fly (GBR)
8.12. Karanteeni, Moog & Moogs
10.12. Duty Free Club: Rozewater
12.12. Boycott
13.12. Innerspacemen
14.12. Dreadline
15.12. Collection Blues, Easy Meat
17.12. Duty Free Club: Breakin’ Strain, Horny Hogs, Little Rock City
20.12. Kra (SWE)
21.12. Wanna-Bees, Public Reaction
22.12. Two Witches, Russian Love, Sad Parade
25.12. Banquet’n’Vomit Celebration –tilaisuus: Vomit
28.12. Liberators
29.12. Giddyups, Kari Peitsamon Skootteri, Room 101

1990

Pakkahuone

tammikuu

21.01.  Lasse Heikkilä, JJ Plique
31.01.  Eero ja Jussi and the Boys

helmikuu

10.02.  Boss-orkesteri
11.02.  Harri Antila Band, The Road
26.02.  Juice Leskinen
28.02.  Sleepy Sleepers

maaliskuu

20.03.  TTY:n soittokunta
23.03.  Ramones (USA)
28.03.  Popeda
31.03.  Motelli Skronkle

huhtikuu

01.04.  Dubliners (IRL)
06.04.  Niekku
09.04.  Topi Honkosen harmonikkakvartetti, Rientolan kaksiriviset
22.04.  Tampereen ev.lut seurakuntien puhallinorkesteri
25.04.  Zero Nine
26.04.  Nazareth (UK)

toukokuu

14.05.  K & K Enterprise
15.05.  Death Angel
23.05.  Pääkköset, Topi Sorsakoski, Neljä Ruusua
24.05.  Young Ambassadors

kesäkuu

09.06.  Ohilyönti

elokuu

28.08.  Mighty Diamonds

syyskuu

22.09.  Mary Black Band (IRL), Sharon Shannon (IRL)
23.09.  Burning Spear (JAM)
30.09.  Horsepower

lokakuu

02.10.  Taneli Mäkelä
08.10,  Kalàka (HUN)
12.10.  Sielun Veljet
21.10.  Poverty Stinks, Wanna Bees

marraskuu

31.11.  Uli Hermann (BRD=Länsi-Saksa)
2-4.11. Tampere Jazz Happening
05.11.  Tampereen Kotkien Veteraanisoittajat
08.11.  Nääsboys
15.11.  Werner Bros.
21.11.  Hector
23.11.  Raptori
27.11.  Death (USA), Kreator (BRD)

joulukuu

08.12.  Mary Coughlan (IRL)