Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

1989

Tullikamarin klubi

tammikuu

14.1. Zero Nine
18.1. Yölinja-konsertti: Marco & Missing Parts, Playmate
19.1. Kapteeni Nemo
21.1. Joe’s Garage –ilta: Joe Vestich
26.1. Irlantiklubi: Weider’s Gym
28.1. Joe’s Garage –ilta: Joe Vestich
30.1. Omar Portuondo & Martin Roja

helmikuu

1.2. Gusano
2.2. Idiot Waves
4.2. Mieskuoro Huutajat, Irene Jyrkkäkallio
7.2. Maantiekiitäjät
8.2. Garagefestivaali: 22 Pistepirkko, She And The A Men, Garagemen
9.2. Garagefestivaali: Deja Voodoo (CAN), God’s Lonely Men, Primitive Roadrunners
11.2. Garagefestivaali: Radiopuhelimet, Jolly Jumpers, Banaanimiehet

maaliskuu

4.3. Dog Eat Dog, She And The A-Man
5.3. Joe’s Garage –ilta
6.3. Krakatau
7.3. Folk-ilta
8.-12.3. Lyhytfilmijuhlat
14.3. Folk-ilta
16.3. Amnesty-ilta: Juliet Jonesin Sydän, Dave Lindholm & White Midnight, Kari Peitsamon Skootteri, Rudi, Kumma heppu, Lopunajan voidellut, Fucking World, Tres Coyotes
19.3. Rock & Rajuilma
21.3. Ash Plant
22.3. Yölinja –konsertti: Albert Järvinen Band, Kolmas Nainen
24.3. Dynamo – electric ballroom
26.3. Joe’s Garage
28.3. Folk-ilta: Kurtz & The Conventionals
29.3. Crazy Train, California Split
30.3. Iso Saara, Ylioppilasteatteri, ensi-ilta
31.3. Moog&The Moogs, Anoraks

huhtikuu

2.4. Joe’s Garage –ilta
3.4. Jazz-jamit
4.4. Tampereen Folk: The Four Brothers
5.4. Tampereen Folk: Konstantis Ilias yhtyeineen
6.4. Tampereen Folk: Anglo-amerikkalaista kansanmusiikkia
7.4. Tampereen Folk: Karjalaisia laulajia, joikaajia Saamenmaasta, tataarilais- ja mustalaismusiikkia
8.4. Tampereen Folk: Stures Drömmar
9.4. Tampereen Folk: Balkana, Slobo Horo
13.4. Dynamo Electric Ballroom –ilta: Les Visiteurs, Balls
17.4. Esko Rosnell & Kristian Anderson Quartet
18.4. Tulenkantajat
19.4. Werner Brothers
20.4. Dynamo-klubi: Clifters, Living Drops
26.4. Easern Red Beat
28.4. Railway Road Rock
29.4. Motelli Skronkle
30.4. Marstio

toukokuu

3.5. Dynamoklubi
6.5. Rauhanpuolustajat
11.5. Dynamoklubi: Autobiographical Daners
12.5. Moog & Moogs
15.5. Kari Siukkonen Band
17.5. Hank&His, Milkmen, Capital Crime
18.5. Ne Luumäet
20.5. The Balls
27.5. Kumma Heppu & Lopun ajan Voidellut

kesäkuu

1.6. Radiopuhelimet, Faff Bey
8.6. Gerardo Nunez
10.6. Banaanimiehet
15.6. I Jahman Levi (JAM)
19.6. Dash Rip Rock
26.6. Misguided (USA)

heinäkuu

14.7. Rainmakers (USA)
17.7. Honey B. & The T-Bones
19.7. Dave Lindholm & White Midnight, Erik Hokkanen (USA)
21.7. Rosta Aaknat (Est), Villu & J.M.K.E. (Est)
22.7. Honey B. & The T-Bones
31.7. Hearthill

elokuu

12.-20.8. Tampereen teatterikesän klubi
21.8. J. Karjalainen & Mustat Lasit
24.8. Crazy Cava
25.8. Hank & His Milkmen
26.8. Kari Peitsamo, Radiopuhelimet
30.8. Yölinja: Melrose, Pääkköset

syyskuu

5.9. Two Witches, Ruby Tuesday, Mafia
6.9. Ilona
9.9. Jolly Jumpers & Undertakes
13.9. Äimä
14.9. Jimi Tenor & His Shamans
15.9. Yari & Onnen Soturit
16.9. Werner Bros
18.9. Luigi Milano, Yön Tähdet
20.9. Northwind
21.9. Christy Moore
22.9. Vavy Spillane Band
23.9. Méristem, Johansson Brothers, O’Freukkarit, O’Marx, O’Engels, McJung
24.9. Sielun Veljet
25.9. The New Christs (Aus)
25.9. Electric Blue Beggy Sue And The Revolutionists From Mars, P.A.S.K.A., Garbagement
29.9. Musiikki & Media: Wanna-Bees, Bohemia, 22-Pistepirkko
30.9. Musiikki & Media: Kelpo Pojat, Alivaltiosihteeri, Pääkköset, Kumikameli
2.10 Trio Töykeät
4.10 Kumma Heppu & Lopunajan Voidellut
5.10. Ne Luumäet
6.10. Peer Gynt

lokakuu

7.10  Lapinlahden linnut (Pakkahuone&Klubi)
8.10  Duty Free Club
9.10. More Fiends (USA), Kohu -63
10.10 Duty Free Club
11.10  Rockote-jazz: Severi Pyysalo, Sakari Kuosmanen, Mari Rantasila, nti Soisalo
13.10  Prestige, Xysma, Leprocy, Blitzkrieg Boys, Azma
14.10. Turos Hevi Gee
16.10  Alligaattorit
18.10  Yölinja: Miljoonasade
19.10  Deja Voodoo (CAN)
20.10. Badu & Afrodjambo
21.10. Kauko Röyhkä & Narttu
22.10  Ash Plant (IRL/DK)
24.10. Kari Peitsamon Skootteri
25.10. J.M.K.E., Kumikameli
27.10  Andrew Tosh & Tosh Band
28.10. Mystery My Sister, Noice In Dirt
30.10  Lady B
31.10.

marraskuu

1.11. Nomads(SWE)
2.11. Kari Peitsamo Skootteri, The Original Slow Fox and Tango Orch.
5.11. Ray Andreson Quartet
7.11. Garbagemen
8.11. Frenzy(GBR), Banaanimiehet
9.11. Pääkköset
10.11. The Balls, Vihreät Auringot
11.11. Rock SM-89 mestarit
14.11. Stop Making Sense, Dog Eat Dog
15.11. Rosanna & Zelia(BRA)
16.11. Popeda
17.11. Union Carbide Productions(SWE)
18.11. Gasoline Girls & Petrol Boys
19.11. Duty Free Club: Pincer, Havoc, Stravinski
20.11. Duty Free Club: Capital Crime, Baby Creed
21.11. Duty Free Club: Tsugubach, Creetings, Katalysaattori
22.11. Alligators, Sikako duo
23.11. Prat’s the Whoblem
24.11. Aistin Hurmaa –happening
25.11. Dave Lindholm & White Midnight
26.11. Rautatienkadun rock: Alien & Spacecraft, Massey Ferguson,
Porttikielto, Dead Line
27.11. Rinneradio
28.11. Kypsä Luumu

joulukuu

1.12. Goottirock: Levä, Happy Ever After, Garbagemen
2.12. Goottirock: Pyhä Tauti, Infektio, Russian Love, Two Witches
3.12. Joe’s Garage jamitilaisuus
7.12. Hiljaiset Festivaalit: God’s Lonely Men, Garbagemen, Alivaltiosihteeri
8.12. Hiljaiset Festivaalit: Jalla Jalla, Ravin’ Seeds, Maaseudun Tulevaisuus
9.12. 22-pistepirkko, Space Ducks
10.12. Topi Sorsakoski & Agents
11.12. M.A.Nummisen Underground
12.12. Ylioppilasteatterin Joulukabaree
16.-23.12. Los Carnevalo del Musicee –tapahtuma
26.12. Kauko Röyhkä & Narttu

1989

Pakkahuone

helmikuu

01.02. Stone
14.02. Capital Crime, No Name (SWE)
19.02. Haris Alexiou (GR)
22.02. Popeda
26.02. Puhallinorkesteri Mansetti

maaliskuu

18.03. Nits (HOL)
31.03. Tampereen Poliisilaulajat

huhtikuu

09.04. Trio Bulgarga (BUL)
09.04. AVIA (SU)
16.04. Tampereen ev.lut.seurakuntien puhallinorkesteri
17.04. Topi Honkonen
21.04. Eva Dahlgren (SWE)

toukokuu

2.-4.5. Tampereen Sävel

kesäkuu

15.06.  Ijah Man (JAM)

heinäkuu

16.07. Rainmaker

elokuu

21.08. J. Karjalainen

syyskuu

07.09. Samuelssons
14.09. Oneida
24.09. Sielun Veljet

lokakuu

05.10. UMO
07.10. Lapinlahden Linnut
11.10. Saku Kuosmanen, Mari Rantasila
18.10. Miljoonasade, Horsepower
20.10. Sylvi Salonen, Pasi Kaunisto, Ami Aspelund, Pepe Ahlqvist, Marjo-Riitta kervinen, Kiti Neuvonen, M.A. Numminen M.A. Numminen
21.10. Laulusiskot, Tekniikan Laulajat, Usko Rasilainen
31.10. Sergei Nikolajev gospel-ryhmä (SU)

marraskuu

01.11. Horsepower
3.-5.11. Jazzhappening
20.11. Tampereen lapsikuoro
22.11. Horsepower Horsepower

joulukuu

06.12. Paska, Alivaltiosihteeri, Kauko Röyhkä
08.12. Sam Brown (UK)
31.12. Popeda, Miljoonasade, Hank and his Milkmen, Horsepower