Yksityistilaisuuksia ei ole mainittu

1988

Tullikamarin klubi

elokuu

12.8. Tullikamarin karnevaali: Slobo Horo (Klubi), Werner Bros, Ohilyönti, Maantiekiitäjät, Kumma Heppu & Lopunajan Voidellut (Teltta)
13.8. Tullikamarin karnevaali: Freud, Marx, Engels ja Jung (Klubi), Kolibri, Eastern red Beat, Uni, Teurastamo 5, Italo, Paska -yhtye, Teenage Kicks (Teltta) Rosebud
14.8. Tullikamarin karnevaali: Henry Ojutkangas & Pepe Ahlqvist, Rosebud, Nite Time Jumpers, Säppi, Doobie Twisters (Teltta) Karnevaalin juontavat Simo Frangén ja Pasi Heikura
19.8. Tampereen teatterikesä: Juice Leskinen & kumpp. -Harald Hirmuinen
20.8. Tampereen teatterikesä: Vanhanaikainen Komedia

syyskuu

5.9. Jussi Tuurna trio
8.9. Marie Alfonse Liwata & Tobina
9­.9.- 15.9 Irish music festival: mm. Lee  Brilleaux, Carolan's Cap, Frank Boyle, Fir Bolg, Something Happens (IRL), The Johnssons Family (EST)
21.9. Alivaltiosihteeri -levyjulkistustilaisuus, Hojot, Tampereen Poliisilaulajat ry:n kuoro
22.9. Slobo Horo, Gregor Samsa
23.9. Laika & the Cosmonauts
25.-26.9. Brel-musikaali
27.9. Juliet Jonesin Sydän
28.9. Motelli Skronkle
29.9. Remu & All Stars

lokakuu

1.10. Hans Blues & Boogie
2.10. Brel-musikaali
3.10. Rinneradio
4.10. Satori(SWE)
6.10. Ahaa teatteri/ Retless(GBR)
12.10. Yölinja: 22-pistepirkko, Kumikameli, Noitalinna Huraa
13.10. Pepe Ahlqvistin Jämsenin Kalle
15.10 Focal Point, Miljoonasade
16.10 Brel -musikaali
17.10. Severi Pyysalo & No Hope kvintetti
19.10 Kaarilan lukion bileet: 7 bändiä
20.10 Mikko Perkoila & Leppävirran soitinverstaan orkesteri
21.10 Maarit Niiniluoto: Miksi rillumarei elää? -esitelmä / Rotesti ja rienauskonsertti: Mikko Perkoila, Jope Ruonansuu, Kullervo Pellinen & Pentti Anis duo, Irwin Goodman
22.10 "Kuplettikapinetti", Pikkupena, Jaakko Teppo, Veikko Lavi
24.10 Brel -musikaali
25.10 Afrikkalainen ilta
26.10. Kiti Neuvonen, Pate Mustajärvi, Juice, Marstio
27.10 Folk ilta
28.10. Smack
29.10. Honey B & T Bones
31.10. Jussi Tuurna Band

marraskuu

1.11. Tanssiryhmä Taasnoi, soitinyhtye Keijot
7.11. Brel elää -musikaali
8.11. Avo Heyskanen
9.11. Yölinja: Zetor, Luonteri Surf, Dixie Fried, Reinin Myrkky
10.11. 42 Bluesband, Kypsä Luumu / Ikaalisten soitinverstas
17.11. Ikaalisten soitinverstas
18.11. Pepe Ahlqvist & Sunset Bulevard
19.11. Los Novels
26.11. Sielunveljet, Leputation of Slaves, Pimpline & The Defenites, Kullervo Kivi & Gehenna
28.11. Jazzkerho Break
30.11. Avo Heyskanen

joulukuu

1.12. AIDS tukikonsertti: Sik Sak Singers, Kati Neuvonen, Harri Marstio, El Rike & His Erotico-tico Boys
2.12. Good Evening Manchester
3.12. Härmärock: Hector, Tuomari Nurmio ja Kylmät Todistajat, Kari Peitsamon Skootteri, Airdash
7.12. Lapinlahden Linnut
8.12. Korkkijalka
10.12. Alice in Wasteland -levyjulkkarit
12.12. Jouni Kestin Tupla Trio
15.12. Pepe Ahlqvist & Kalle Jämsen
16.12. Gringos Locos
19.-23.12. Ilmainen joululahjaviikko
27.12. Two Witches, Garbagemen, Mafia
30.12. Mamba

1988

Pakkahuone

elokuu

12.08. Tullikamarin karnevaali: Fucking World, Smack, Stone
13.08. Tullikamarin karnevaali: Jivestones, Neljä Ruusua, Havana Blacks, Dixie Fried, Hearthill, Honey B. And The T-Bones
14.08. Tullikamarin karnevaali: Hank And His Milkmen, Gasoline Girls And Petrol Boys, Mur Murr, Giddyuos, Eppu Normaali
25.08. Tampereen Kaupunginorkesteri

syyskuu

09.09. Viihdekonsertti / Tamara Lund, kapellimestarina Seppo Hovi.
10.09. Doctor Feelgood (UK)
15.09. Dubliners (IRE)
17.09. Nautilus Pompilus (SU=Soviet Union)

lokakuu

20.10. Tampereen Musiikkiteatteri: Kreivitär Mariza

marraskuu

03.11. Alpaka Yhtye (PERU)
04.11. J. Karjalainen ja Mustat Lasit
05.11. Tampere Jazz Happening
06.11. Tampere Jazz Happening
19.11. Black Angel
25.11. Topi Sorsakoski ja Agents
28.11. Horsepower

joulukuu

02.12. Anssi Tikanmäki Film Orchestra / Panssarilaiva Potemkin Stone
29.12. Stone, Airdash
31.12. Hank and his Milkmen, Nuket, Santa Lucia