Siirry sisältöön

Lämpimät onnittelut ammattiin valmistuville!

Julkaistu 29.5.2020 9.24

Tampereen seudun ammattiopisto Tredusta valmistuu tänä keväänä 1481 perustutkinnon, 172 ammattitutkinnon ja 80 erikoisammattitutkinnon suorittanutta opiskelijaa. Lisäksi kaksoistutkinnon eli ammatillisen perustutkinnon ja ylioppilastutkinnon suoritti 116 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuville tredulaisille!

Punaisia ruusuja
 

Juhlitaan valmistuvia, kevättä ja kulunutta lukuvuotta Tredun yhteisessä virtuaalisessa kevätjuhlassa tänään perjantaina 29.5.2020 klo 15 alkaen. Pääosin opiskelijavoimin toteutettu juhla esitetään Ulkoinen linkkiTredun YouTube -kanavalla .

Ohessa niiden perustutkinnoista 1.1.–31.5.2020 valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun. Nimet ovat aakkosjärjestyksessä perustutkinnon ja osaamisalan mukaan. Kaksoistutkinnon suorittaneiden opiskelijoiden nimet löytyvät Ulkoinen linkkierillisestä tiedotteesta .

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Minna Janger, Carolina Järvinen, Milla Svanberg, Maaru Tassberg, Jonna Vaittinen

Autoalan perustutkinto, Autokorinkorjauksen osaamisala: Emil Ackeström, Aarne Helin, Severi Järvinen, Joel Kolehmainen, Jesse Rosendahl, Casimir Rönkkö, Juano Vornanen

Autoalan perustutkinto, Automaalauksen osaamisala: Elina Järvinen, Martin Kouhi, Antte Lähdesmäki, Jiri Majavesi, Tia Mattila, Matteus Pajala, Linda Pääsky, Jasper Viita

Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala: Tamim Adeli, Eero Alhamo, Henrik Bremer, Hilla Haapanen, Nico Haapanen, Arttu Haataja, Ville Helminen, Joonas Hovi, Arsi Huovinen, Toivo Itvola, Leevi Johansson, Akseli Jokinen, Tino Karppelin, Eetu Kauppinen, Vili Kemppainen, Tyson Kivilompolo, Ville Kohtamäki, Valde Konttinen, Heimo Koota, Sami Korkiamäki, Aleksi Kosonen, Vili Kuisma, Topi Lahtinen, Niklas Laurunen, Juuso Liljaranta, Riki Lähteenmaa, Taneli Malinen, Iurii Maslivets, Mira Mäkelä, Jaakko Mäkinen, Ilmari Mäntylä, Otto Niemi, Aleksi Niemi-Korpi, Aarne Nieminen, Jesse Nordgren, Ville Paimensalo, Elias Peltomäki, Patrik Perälä, Joona Pirilä, Alpo Rahko, Riku Ravantti, Henrik Roehr, Roope Salmenoja, Eetu Salminen, Marcus Sarapmägi, Rasmus Savolainen, Sebastian Seitsamo, Juha Sihvonen, Jesse Tammi, Tuomas Tikkanen, Henry Toskala, Olavi Turkia, Minja Vainio, Timo Vilppo, Sampsa Virtanen, Joona Väätänen, Jaakko Ylimys, Jesse Önkki

Elintarvikealan perustutkinto, Elintarviketeknologian osaamisala: Kirsi Aaltonen, Océane Ambrose, Anuliisa Holappa, Emma Lehtonen, Nea Mustonen, Jessica Randhawa

Elintarvikealan perustutkinto, Leipomoalan osaamisala: Rosa Dahlberg, Fanny Ekola, Niina Forsell, Iina Haapanen, Eveliina Heikkanen, Annukka Hietamäki, Suheila Husseini, Saara Impola, Minna Jouslahti, Essi Kaarlela, Carita Kaipainen, Kaisu Kallio, Enni Kilpinen, Sanna Koskinen, Sini Kylmäniemi, Anni Köykkä, Eerika Lahtinen, Hanna Leivaara, Heidi Liukkunen, Titima Niamngam, Milka Nuora, Jenny Raikamo, Sanna Raita-aho, Seela Rasinairo, Elina Rauhala, Sini Viitala

Elintarvikealan perustutkinto, Liha-alan osaamisala: Miina Kukkonen

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Ihon hoidon osaamisala: Johanna Helin-Eriksson, Susanna Rinne

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Kampaajatyön osaamisala: Mustafa Alatrakji, Julia Pohjanheimo, Karolina Riskula, Maria Vitikka

Hiusalan perustutkinto: Iida Chen, Pinnapa Cherram, Neea Hemmilä, Juulia Järvinen, Iiris Kalin, Veera Lehtonen, Petra Maja, Elena Mantila, Tomi Mattila, Petnamkang Nak-In, Jenna Ojala, Emma Pasanen, Linda Pekkala, Hanna Pelkonen, Jutta Rautio, Arla Ritala, Kiia Salovaara, Elisabeth Seer, Parisa Shaeri, Elli Siippanen, Viia Suominen, Aurora Teuho, Martta Touru, Camilla Valkola, Safira Virtanen

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala: Tuomas Aarnio, Janina Andersson, Binta Bandeh, Miklas Hapuoja, Julius Huhtinen, Iiris Kaukonen, Jessica Kiuru, Milja Koivisto, Karoliina Larmi, Esko Myllymäki, Pinja Niemi, Suvi Pihlaja, Aaliyah Plym, Roosa Ryttäri, Tinja-Annina Vesa

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Hotellipalvelun osaamisala: Salmo Ahmed, Pimchanok Chockdee, Jenna Hautakoski, Teresia Runtti

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala: Mimmi Ahlqvist, Minttu Ahlqvist, Janne Ahomäki, Leila Al-Hethaf, Tony Anttila, Lauri Aspila, Tomi Evikoski, Hugo Haakana, Anni Hakala, Niko Hakosalmi, Kaisa Halkola, Anette Heikkilä, Sebastian Heleranta, Sofie Häggman, Akseli Hämäläinen, Max Joensuu, Antti Jussila, Aino-Kaisa Jutila, Milla Karima, Rasmus Koski-Homi, Patrik Kutilainen, Veeti Kuusisto, Laura Kähkönen, Jenna Lehtinen, Eemeli Lehto, Kasper Lehto, Mio Lehtoniemi, Johanna Linder, Silja Lindqvist, Tony Lintunen, Sohvi Majanlahti, Jessica Meriläinen, Sofia Mesimäki, Joni Mäkelä, Miikka Mäkelä, Thoa Nguyen, Petra Niemelä, Katarina Nieminen, Sini Nieminen, Jimi Nissilä, Viljami Nurmi, Jenni Nurminen, Pietari Näsi, Jami Oivanen, Kati Peuraniemi, Oona Rantala, Olli Rintamäki, Eetu Ruoko, Vili Salmivuori, Mariia Savolainen, Juuso Seilama, Riia Selin, Samu Seppä, Tia-Maria Silén, Johanna Syväoja, Jussi Viitanen, Sanni Virta, Jimi Virtanen

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Nuoriso- ja yhteisöohjauksen osaamisala: Jenni Aittasalo, Sirpa Hartikainen, Sanna Hilden, Tanja Kaitala, Sari Kananen, Anne Koreila, Milla Kukkonen, Tiina Kuusipalo, Kasperi Lahtela, Anne Lahtinen, Sanniina Nurmi, Malla Rastas, Hannu Valtonen, Riku Vastinesluoma, Oona Väänänen

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Varhaiskasvatuksen ja perhetoiminnan osaamisala: Sofia Amell, Roosa Hautamäki, Henna Helminen, Zubaida Hussain, Veera Jukkara, Laura Kamppila, Kaija Keränen, Silja Koskinen, Marjo Lehmus, Aija Leppänen, Pinja Lindell, Marika Lähteenmäki, Milja Marjamäki, Elina Mäki-Rajala, Susanna Piispa, Saija Päiväniemi, Sarianna Rajasalo, Susanna Rajasalo, Outi Sten, Jenni Tasso, Henna Tuisku, Viivi Tuomaala

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, Ihon erikois- ja laitehoitojen osaamisala: Gemma-Enrica Cotroneo, Petra Korhonen, Roqia Laila, Helena Mäkinen, Laura Määttänen, Josefiina Paasila, Marianne Suutarinen

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala: Lauri Ainiala, Joel Haikonen, Leevi Jokinen, Jaakko Järvinen, Mirko Kopsa, Elias Krook, Antti Nurmi, Joni Puranen, Samuel Rathod, Semen Shvydkyy, Kristian Suoniemi, Eero Välimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, Automaatiotekniikan ja kunnossapidon osaamisala: Antero Santala

Kone- ja metallialan perustutkinto, Valmistustekniikan osaamisala: Sami Seppänen, Oskari Stenholm, Alvar Särg, Tuomas Vainio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Asennuksen ja automaation osaamisala: Petteri Ahonen, Tarek Al Dabou, Sofia Drin, Samuel Frantzi, Akseli Häkli, Aleksi Jokinen, Eemil Jolma, Rohit Karki, Mikko Koivula, Joel Kähkönen, Elmeri Kärkimaa, Ville Lahtinen, Eero Lehtonen, Joel Mansikka, Riku Mattila, Eevert Moilanen, Lasse Mustakoski, Niklas Myllymäki, Sami Nieminen, Ville Nieminen, Margit Pasanen, Mikael Pesonen, Jesse Rassa, Hanna Reini, Miro Riskilä, Jenniina Salminen, Viivi Seppälä, Eetu Siuro, Paavo Teerimäki, Khaled Zabeda

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Tuotantotekniikan osaamisala: Tatu Aalto, Ahmed Al-Raheem, Janne Ananin, Kimi Hakulinen, Abdiwahid Hasan, Pasi Honkaniemi, Parviz Hosseini, Eero Järvinen, Antti Kallio, Serhat Kaplan, Nico Kinnunen, Eero Laitinen, Teemu Leppänen, Osamah Amer Mohammed, Saku Nevalainen, Tuukka Niemelä, Veeti Niemelä, Jukka Niemi, Matias Nousiainen, Arttu Perheentupa, Lauri Raivio, Jaakko Rimppi, Karoliina Siuro, Olli Tiensivu, Artem Tolpa, Tuomas Wahlberg, Jussi Vertanen, Mikael Ylinen

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, Puhdistuspalvelujen osaamisala: Bai Joanna Makakena-Vainionpää

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala: Jonna Heinonen, Sanni Honkanen, Katja Kaikkonen, Nici Mäkipää, Noora Nurminen, Satu Tulla, Riina Virta

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala: Nia-Olivia Lehtonen, Amanda Mäkelä, Eevastiina Paakkala, Pinja Pisto

Laboratorioalan perustutkinto: Kasimir Airio, Tiina Hovikorpi, Suvi Huhtamella, Juho Kaijansinkko, Samuel Kuokkanen, Janette Lehtinen, Maria Matikainen, Ninni Peltonen, Vesa Roukala

Lentokoneasennuksen perustutkinto, Avioniikan osaamisala: Niklas Blom, Matias Haapaniemi, Miko Halkola, Joonas Haveri, Jori Juvela, Jussi Kokkonen, Niko Kujala, Kalle Kulonpää, Antero Laaja, Elmeri Laaja, Tatu Lehti, Miika Lohjansalo, Veeti Mäenpää, Olli Ojanen, Oskar Paju, Eetu Pekkala, Juho Peräinen, Juha Ranta, Emma Riihiviita, Roope Ropanen, Tuukka Salonen, Tomas Sillanpää, Eemeli Sinisalo, Lauri-Julius Viertola, Lotta Wälikangas

Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Neea Ahola, Tiia Ala-Hakuni, Sami Alatörmä, Ahmed Al-Kharsani, Niloofar Amini, Nora Ammor, Tobias Aronen, Taija Autio, Milja Axén, Zaure Azhigali, Hakim Belbachir, Sever Bilgili, Minea Bogdanoff, Arkadij Borodin, Iisak Eerola, Anssi Eromäki, Alisa Garloeva, Niko Haapala, Topi Hannula, Santeri Hautala, Erika Hautalahti, Lotta Haverinen, Patrik Helander, Toni Henriksson, Riikka Hietanen, Veera Hietanen, Veeti Hietanen, Joni Hilliaho, Henna Hirvinen, Niklas Hulkkonen, Suvi Hämäläinen, Valtteri Iso-Hirvelä, Miro Jokela, Outi Jokela, Sini-Tuulia Jokinen, Satu Joronen, Ilona Järvensivu, Antton Järvi, Emilia Jääskeläinen, Julia Kaasalainen, Elsa Kampman, Mikael Kankkonen, Eetu Kaukola, Eerika Kautto, Atte Kemppinen, Nea-Maria Keskinen, Kiia Kettunen, Pami Koivuniemi, Iida Konttinen, Jenna Korpi, Linda Korpi, Jasper Koskinen, Oliver Koskinen, Kiia Kotimäki, Jonniina Kotomäki, Jerry Kotti, Iisa Kultalahti, Santeri Kuusimäki, Jessi Laakso, Mira Lahtinen, Turkka Lahtinen, Pihla Lammasniemi, Pinja Latvala, Juho Lehtinen, Perttu Lehtola, Noora Lehtonen, Ronja Lehtonen, Viljami Leino, Lassi Leppänen, Nicolau Ripoll Leskinen, Tuukka Leskinen, Noora Lindèn, Elina Lintula, Joonatan Lipsanen, Leevi Lonka, Akseli Luomahaara, Lauri Marjamäki, Jade Matilainen, Joona Merviö, Nea Metsä, Minttu Miikki, Juuso Mikkola, Marino Minetti, Santeri Moisander, Erika Murtojärvi, Vilijussi Musakka, Anette Mäkinen, Anselmi Mäkinen, Olli Mäntyniemi, Janita Niemelä, Aino Nieminen, Neea Nieminen, Saana Nieminen, Samu Nieminen, Annika Niinimäki, Arhi Nikkanen, Jenni Nikkilä, Linda Niklas-Salminen, Eero Nokkonen, Julia Nukari, Elisa Nylund, Saku Ojaluoma, Eetu Onikki, Santtu Ouni, Topi Pajula, Elias Papinsaari, Santeri Perälä, Katja Pesonen, Shawn Phillips, Risto Pietarila, Anniina Pirttiaho, Polina Polishchuk, Daria Prusova, Saga Puskala, Oskari Pyydysmäki, Patrik Pääkkönen, Linda Rahko, Aapeli Rantapaju, Roope Romppainen, Niko Ruohonen, Enja Ruokonen, Mikael Räisälä, Emmi Saavalainen, Arttu Sahimäki, Valtteri Saijonkivi, Vilma Sallila, Eevi Salmela, Julia Salonen, Toni Salonen, Onni Santanen, Minttumaria Seppälä, Aada Sihvonen, Sofia Silvas, Iida Sipilä, Alisa Sireni, Tiia Stenman, Hugo Sundstedt, Johanna Suominen, Urszula Szczygiel, Alli Tanttu, Reeti Tapola, Luka Tilus, Anniina Uitto, Venla Uotila, Daniel Wigelius, Sandra Viitanen, Barblyn Villmann, Kimi Väyrynen, Roope Ylönen, Kotryna Žvirblytė

Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Tuula Annola, Kalle Erkko, Aada Halmela, Vili Hautamäki, Sasa Helminen, Jussi Hietaniemi, Niko Joenperä, Agda-Sofia Jylhä, Eetu Kaikuranta, Eero Keinänen, Janette Kemppainen, Jere Keskinen, Jonni Kortteus, Iiro Kujala, Sami Kulokorpi, Lauri Kurki, Annabel Kuuseväli, Roosa Lammi, Ilari Langenoja, Miska Manninen, Onni Moisio, Eerik Myllymäki, Noora Nenonen, Riina Nurmi, Aleksi Partio, Jere Parviainen, Janette Pasanen, Jonne Pietilä, Tiia Pohjola, Miro Pukkila, Ella Remes, Eveliina Riissanen, Jemina Ruuskanen, Leevi Salminen, Eetu Salonen, Roosa Sammi, Pyry Sivula, Meri Strander, Arttu Suvela, Noora Tamminen, Ella Terävä, Jenna Wihlman, Jere Vihottula, Onni Virta, Iines Vänninmaja, Anna Zelenina

Liiketoiminnan perustutkinto: Nina Aavajoki, Azizullah Ahmadzai, Arttu Ahola, Hassan Al-kharsani, Suleiman Alqasem, Angelina Atanasova, Miia Björk, Mari Dahl-Käki, Susanna Di Gaetano, Henna Heiskari, Emilia Hellsten, Riina Himanen, Tanja Hirvenoja, Anu Innala, Kasper Jansson, Georgios Jopasin, Konsta Juvonen, Johanna Järvensivu, Tytti Järvi, Kukkis Järvinen, Sini Kangasmaa, Maija Kangasoja, Severi Keskitalo, Reetta Kivekäs, Tiina Kivilahti, Henna Korvenaho, Nea Kouhia, Enkelejda Koza, Elina Kudriashova, Alena Kuzmitskaya, Satu Latja, Tiina Levonen, Sabina Lundberg, Elina Makkonen, Fazal Mamond, Heidi Mustila, Erkki Mäkelä, Johanna Mäkipää, Virpi Mäkiö, Salla Nieminen, Eero Numminen, Tiina Ohtola-Moisio, Hanna Peuraniemi, Maija Päivinen, Ismo Rajala, Sanna Rutanen, Janni Saarinen, Taija Saastamoinen, Ella Salo, Sanni Saloniemi, Tirja Santavuori, Benita Schwartz, Marina Semenova, Laura Seppänen, Zohal Sharifi, Nea Tamminen, Petra Teppana, Henna Tuominen, Anne Tuori, Jasper Tähkänen, Jaana Urkko, Taina Vienonen, Lotta Viherkari, Maria Virtanen, Jenni Vuohijoki, Pälvi Ylönen

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala: Omar Adil, Jonna Ahokas, Viivi Ahonen, Oskari Anttila, Hunor Bencze, Jere Haapala, Santtu Hakkio, Mohamud Hassan, Elias Heikkilä, Santeri Heino, Ida Hermiö, Jaakko Hietanen, Nuutti Hämäläinen, Kalle Järvenpää, Joni Järvinen, Jere Järviö, Saku Kankainen, Tuomas Karaus, Eetu Karjalainen, Jesse Karo, Ahmad Kazemi, Tiia Kenttämaa, Anssi Kiili, Elli Koivula, Kerttu Koivula, Jussi Kokko, Jere Kurtti, Niko Kuusisto, Balazs Köteleki, Elias Lahdenperä, Pia Lahti, Kiet Le, Janika Lehto, Mikko Lehtonen, Riikka Lepistö, Juhana Lilvanen, Sina Mazouji, Miikka Mäkelä, Niilo Männistö, Erkka Nieminen, Eetu Oksanen, Elias Paavisto, Juho Pirinen, Leevi Pohjanen, Vili Pääsky, Johannes Raulamo, Aku Salminen, Urmas Sarasin, Atte Siiki, Roni Siitonen, Lauri Tapala, Jussi Weiste, Vili Virtanen, Lauri Åman

Logistiikan perustutkinto, Varastopalvelujen osaamisala: Fabrice Habiyakare-Muhire, Lauri Ilvesmäki, Sanna Inkinen, Jarno Jauhiainen, Ville Kaartinen, Janne Koivisto, Jatta Leino, Steven Mandre, Jere Mikkonen, Janvier Mugiraneza, Eero Myllymäki, Toni Riikonen

Matkailualan perustutkinto, Majoituspalvelujen osaamisala: Juliana Capitani da Silva, Driss Elhachad, Sara Heinonsalo, Elias Lehtovaara, Netta Ojanen, Carla Salovaara, Anne Salsoila, Gian Vähäkuopus

Matkailualan perustutkinto, Matkailupalvelujen osaamisala: Toni Härkönen, Alisa Jokinen, Elisa Kianta, Belisia Kivimäki, Nea Pehkonen, Minttu Salonius, Susanne Toivonen, Kathy Yowa, Daniel Zlotko

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala: Vera Finnilä, Milla Hakkarainen, Vilma Jäppinen, Rene Knuuttila, Olavi Köykkä, Pyry Laaksonen, Nea Peltola, Jenni Raitia, Harri Rasimäki, Henri Saloranta, Sami Sivonen, Toivo Taivainen, Olavi Takkula, Jutta Vikeväinen

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Julkaisutuotannon osaamisala: Kati Ahtiainen, Kirill Asov, Mia Hämäläinen, Mikko Jokela, Emmi Kaartti, Katarina Karppinen, Niina Kivimäki, Liisa Kokkola, Sanna Kolehmainen, Milja Käppi, Sonja Kärki, Mirella Mellonmaa, Elina Pynnönen, Salla Rapio, Annika Salo, Titta Siren, Kimmo Torkkola, Jenni Widén, Tomi Viiltola, Iina Vottonen

Media-alan perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala: Lauri Ahlfors, Nea Eurén, Iida Hämäläinen, Aatu Itkonen, Maire Kairavirta, Taika Kiuru, Lassi Kurvinen, Katriina Laitila, Kiia Mansikkaviita, Inka Mantila, Taneli Niemi, Vesa Nieminen, Joonas Nisula, Juho Oksa, Jenina Rautavuori, Aino Sippola, Oona Starast, Mikaela Tanni, Oona Vihantola

Media-alan perustutkinto, Julkaisutuotannon osaamisala: Lila Forsman, Onni-Veikko Haaranen, Salla Hietala, Jarno Hirvonen, Heidi Huuskonen, Marita Järvinen, Sonja Lehmus, Vuokko Lehtola, Aada Lehtonen, Riku Leskinen, Niia Little, Neea Merivirta, Oona Moilanen, Miikka Nieminen, Toni Ruokonen, Julia Taipale, Touko Toivonen, Tommi Vesikko, Jasper Viinamäki, Aino Virtala

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneasennuksen osaamisala: Jani Karjalainen, Mika Roivainen, Arto Vääräkoski

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneenkuljetuksen osaamisala: Jenni Kuusilinna, Nico Kärkelä, Jonna Lahti, Riku Lammi, Joni Lepistö, Joonas Liesijärvi, Elmeri Myllyniemi, Tommi Männistö, Henri Paloneva, Alpi Rainti, Joonas Ristiluoma, Riku Ruohonen, Pyry Suomalainen, Jere Tarpila, Aleksi Törmä, Onni Urrila, Lauri Vehkalahti

Muovi- ja kumitekniikan perustutkinto, Kumitekniikan osaamisala: Santeri Hämäläinen

Painoviestinnän perustutkinto, Ulkoasun toteutuksen osaamisala: Annina Sihvo

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Metallituotteiden pintakäsittelyjen osaamisala: Teea Mäkelä, Mirka Mäkivuo, Tomi Nieminen

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusmaalauksen osaamisala: Kaisa Kallio, Katja Lahtinen, Päivi Markov-Mäenpää, Miia Myyryläinen, Emmi Saksa

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala: Jouni Aalto, Arttu Pyykkö, Aleksis Relander, Julia Sysmälä, Sami Tuominen, Eero Villgren, Petri Väinölä

Prosessiteollisuuden perustutkinto: Katri Niinimäki

Prosessiteollisuuden perustutkinto, Kemiantekniikan osaamisala: Ida Vainio

Prosessiteollisuuden perustutkinto, Kemianteollisuuden osaamisala: Sari Saine

Prosessiteollisuuden perustutkinto, Paperiteollisuuden osaamisala: Salli Annala, Olli Eerio, Severi Hautala, Iida Juulia Hänninen, Vili Järvinen, Henna Kemppainen, Valtteri Laaksonen, Perttu Lamminsivu, Tuuli Sievi-Korte, Petri Simola, Thomas Söderholm

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala: Abdollah Abdollahi, Tia Leppälahti, Markus Reponen, Samuel Saarikoski, Hannu Salmi, Lalo Touray

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Toimitilahuollon osaamisala: Abdio Abdi Ali, Abdiqadar Adullahi Mohamed, Istaahil Aidiid, Anwer Aldulaimi, Hayder Al-Fatlawi, Asaad Al-Khalaf, Saied Alshami, Elena Astrakhantseva, Tito Chalemanga, Zakwan Chawa, Flora Ferdinand, Inkeri Heikkinen, Ghifond Khachador, Wanna Levo, Fahima Rahimi, Hayder Shleghim, Bosco Vangu Matondo

Puualan perustutkinto: Rasmus Aaltonen, Miika Heinonen, Ella Helenius, Risto Hännikäinen, Ville Palmi, Nattapon Pamakama, Kristian Virenius

Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala: Juuso Kakko, Tommi Kantola, Martti Lantta, Ville Seppä, Julius Suominen, Marcus Vuorenmaa

Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala: Lauri Aaltonen, Sakari Auvinen, Arif Basharyar, Aleksi Elkelä, Roope Forss, Niklas Hautala, Antti Hietala, Petteri Ihamäki, Leutrim Isufi, Leevi Jokinen, Samuel Juhola, Niko Järvinen, Mihigo Kabengano, Konsta Kallio, Mikko Kangasniemi, Elias Karttunen, Jami Korkeamäki, Miikka Kortesmaa, Jenna Koskinen, Joonas Kostiainen, Jesse Lankinen, Tuukka Laukkanen, Leevi Lehto, Jere Lähteenmäki, Roni Marttila, Mohamed Mayow, Mohammed Mohammed, Sayed Mosavi, Matias Nurmela, Topias Närvänen, Niko Palonen, Joona Parkkali, Samuli Perälä, Tatu Rantala, Janette Rask, Teemu Räntilä, Eemeli Sila, Sonja Soipio, Elmo Terkko, Lauri Torikka, Yasmani Torres Duany, Julius Tossavainen, Kimi Virtanen, Mikael Välitalo, Salumu Yabanga, Oona Yltävä, Turkka Ylönen

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala: Anni Haapalehto, Jenni Hämäläinen, Erik Kemppinen, Valtteri Lehtinen, Marjut Malm, Mira Pääskynkivi, Petra Silen, Aakriti Sthapit, Samu Suominen, Mira Suuriniemi, Avelia Veijalainen

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala: Susanna Aalto, Imad Ajam, Miika Haikonen, Nickolas Kemppainen, Ann-Nina Ketola, Jessika Leppäkari, Sampo Lång, Jenni Mutila, Sonja Peltomäki, Katja Ristilä, Pasi Rouhiainen, Vijeth Shetty, Haidar Talib Salman, Ida-Roosa Tuupanen, Siiri Vesanen

Sosiaali- ja terveysalanperustutkinto, vammaistyön koulutusohjelma: Jesse Alanko

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Samuel Ahmadi, Janni Alponen, Tuula Ammar, David Avanesyan, Kok Leong Chong, Juulia Haukka, Sandra Hosio, Sari Järvenpää, Julia Jääskeläinen, Anette Kinnunen, Natthida Kohijoki, Anu Koivukangas, Jeremias Lahtinen, Heidi Lallukka, Sanni Lehto, Nina Lehtonen, Aleksi Luokkala, Lino Mariki, José Moura Feijó, Liis Mägi, Henna Mäkelä, Linda Mäki, Noora Mäkinen, Olga Oksanen, Kiia Puntila, Teemu Rantanen, Svetlana Shah-aga, Yildiz Soysuren, Viivi Stölting, Lotta Venesjärvi, Sirkka Veripää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Kuntoutuksen osaamisala: Roni Haverinen, Joona Makkonen, Emilia Pulkkinen, Reelika Varblane

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Tarja Hatunen, Arturo Hermunen, Heidi Kumpulainen, Abdulqaadir Mohamed

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Olga Aaltonen, Helmi Ahvenvaara, Noora Alutoin, Otto Anttila, Rosa Berglind, Heli Haapaniemi, Leevi Heikkinen, Aino Helenius, Annika Hell, Varenka Hiltunen, Nazanin Hosseini, Milana Hutko, Anne Hämäläinen, Vilma Jauhiainen, Marianna Jõesaar, Anniina Jokinen, Medina Kadic, Elina Karento, Milja Karhio, Nea Kaura-aho, Jessika Kela, Fazila Khaleqi, Milo Koivula, Sini Kopsa, Veera Koski, Senni Koskinen, Tarja Krankkala, Sara Laaksonen, Minna Lahtinen, Roni Laikko, Jenny Laine, Tessa Lauri, Reetta Marjoniemi, Helena Miettinen, Anzelika Murova, Emma Myllymäki, Henna Mäennenä, Milla Mäntyniemi, Maija Neuvonen, Maija Niemelä, Roosa Nieminen, Vilma Nuora, Viivi Näsiaho, Marina Palmu, Eemeli Parkkinen, Sonja Pikkarainen, Margit Saari, Sarianne Salminen, Kanyanee Selkämaa, Olli Syrjä, Fatima Taheri, Ninna Tanskanen, Miia Tuominen, Suvi Töyrylä, Joona Vaajala, Janika Vainionpää, Faranak Vakily, Emilia Vattula, Veera Viinikainen, Annariina Virtanen, Saana von Wricz Rekowski, Kati Ylimäki, Lilija Zinovjeva

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Päivi Alaluusua, Jesse Boström, Ulla Dufva, Nellinoora Hakkarainen, Heidi Hautamäki, Henna-Riikka Hisso, Miisa Jylhä, Karoliina Kajanto, Niina Leppämäki, Diana Loca, Sini Marttila, Rita Mestilainen, Henna Mäenpää, Elias Mäkinen, Juulia Niiniaho, Topi Pakarinen, Julia Pekkala, Soile Pennilä, Iida Pystykoski, Riina Raussi, Satu Riekko, Heidi-Mari Rinne, Vesa Suonsyrjä, Paula Tanskanen, Jenni Väisänen, Reijo Ylimys

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Ayian Adeli, Hibak Ahmed Dey, Venla Alakotila, Eveliina Alanen, Anni Aro, Anni Auvinen, Charleze Baluran, Roosa Fagerlund, Zahra Ghorbani, Jesse-Julius Halme, Oona Halonen, Vinaphone Hautamäki, Henna Heikkilä, Essi Heinola, Anette Heinonen, Ronja-Lotta Heinonen, Emilia Hilden, Saija Huhtala, Sofia Jaakkola, Aleksandra Jokihaara, Jasmin Katajamäki, Susanna Kernen, Sanna Koivula, Terhi Kuikka, Emilia Kärk, Thomas Laine, Tilda Laitila, Josefiina Laukkanen, Jenni Lax, Jonna Lehto, Lilja Lehtola, Enna Leinonen, Iina Leppälä, Julietta Lindeman, Veera Markunmäki, Isla Mäkinen, Melinda Mäkinen, Martta Mänty, Janika Niemenmaa, Iida-Maria Nieminen, Nam Anh Nieminen, Jenna Paananen, Nelli Palomurto, Jannariina Pasuri, Mimmi Pitkäaho, Pinja Potkonen, Anni Raittinen, Ronja Rannanpää, Satu Rantala, Santra Rantanen, Niina Rauta, Amber Robinson, Tiina Roininen, Henna Rytkönen, Inka Ryyppö, Niklas Saarinen, Anfac Sahal, Sara Salonen, Veera Salonen, Matilda Schulz, Lyydia Selin, Marika Sillanpää, Leo Sinkkonen, Elli Suoranta, Elina Talja, Elli Tanttu, Tanja Tetri, Samuel Tilli, Emilia Tuominen, Kirsi Turunen, Julia Vuohtoniemi, Kaisa Vuorisalo, Noa Vähä-Pietilä, Salla Välimäki, Aada Väyrynen, Huiying Yao, Oona Ylikoski, Janette Yliluoma, Kati Yousfiy

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Suun terveydenhoidon osaamisala: Anna-Kaisa Sundell

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Suunhoidon osaamisala: Sami Dehbi Alaoui, Suham Jamil, Pihla Karjalainen, Veera Konttinen, Lotta Kulmala, Sani Tavisalo-Niemi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala: Roosa-Maria Alanen, Eveliina Anttonen, Marie Brander, Günel Fatullayeva, Tuukka Harris, Arja Hassinen, Emilia Joutsi, Jaana Juvonen, Jasmina Koski, Jonna Kotkavuori, Katri Kulonen, Janika Laurila, Milla Luojus, Mirja Luukko, Hannamari Mellin, Neea Mesiranta, Taru Mäkinen, Tiina Ora, Johanna Ristanen, Tiia Saarinen, Susanna Tanskanen, Sini Touhunen, Mikko Vainio, Niko Viljanen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vanhustyön osaamisala: Amr Abdelmonem

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto: Artur Hartman, Toni Kangasvieri, Kristian Konttinen, Miikka Lehtinen, Eevamari Martti, Olli Oksanen, Toni Palmroth, Shafiq Rahimi, Timo Tiihamäki, Azizullah Yousfiy

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Samuel Ahonen, Joni Ahteenpää, Matias Alanen, Ali Al-Zeiny, Venla Annala, Mikko Elo, Elias Freudenthal, Tomi Grönfors, Justus Haapala, Samu Haaparanta, Henri Haaramo, Joni Harju, Aleksanteri Hautala, Henrik Heikkilä, Antti Helassalo, Eerik Hihkiö, Urho Hoikkanen, Ella Huhtamäki, Taavi Häkkinen, Antonios-Viktor Iliou, Niilo Johansson, Matias Järvinen, Niki Kaile, Joni Kallio, Jesse Kalliosalo, Kalle Karhe, Urho Karppila, Veikko Karppinen, Joni Keinänen, Lassi Kilpi, Teemu Korkeemaa, Jouni Korkiamäki, Valtteri Kujansuu, Joni Kuusijoensuu, Tuure Lahtinen, Joona Laine, Kasperi Laine, Kasperi Lehto, Lenni-Kalle Leinonen, Joonas Lepistö, Tommi Lilja, Lauri Lindström, Aapo Lindström, Patrik Linnamaa, Miko Majaniemi, Jere Markkinen, Onni Matikainen, Jere Mattila, Paavo Muurikainen, Juho Mäkelä, Lauri Mäkiharju, Tuomas Mäkinen, Veeti Määttä, Jonna Nieminen, Erik Ojala, Roope Pajunen, Jesse Parkkali, Liinus Peri, Rasmus Pöllänen, Juho Raippalinna, Kasper Rantala, Rasmus Rautee, Aapo Riihimäki, Joonas Riissanen, Reima-Ville Roos, Topias Rouru, Otto Saari, Niilo Salminen, Aimo Santaharju, Kalle Sassi, Rurik Schellhammer, Tommi Schmidt, Teemu Seilistö, Nils Seppänen, Juho Silmola, Matias Siuvo, Juho Soltin, Jalmari Syvälä, Eetu Tiiva, Lauri Touru, Miika Tuominen, Miko Tynys, Tuomas Vainio, Aarni Valjakka, Panu Vallinen, Jere Vesanen, Perttu Viitanen, Lassi Virtanen, Teemu Viteli, Teemu Välimäki

Taideteollisuusalan perustutkinto, Puusepänalan osaamisala: Mirka Tulokas

Taideteollisuusalan perustutkinto, Sisustusalan osaamisala: Hanna Ajanko, Päivi Karjalainen

Talotekniikan perustutkinto, Ilmanvaihtoasennuksen osaamisala: Antti Friman, Henri Schulman

Talotekniikan perustutkinto, Putkiasennuksen osaamisala: Antti Alanen, Atte Asumalahti, Hawtar Galak Saead, Younus Jakubi, Rico Jokinen, Markus Karhula, Jiri Karjalainen, Joona Koivisto, Jere Koivunen, Topi Koivunen, Niko Koskinen, Niko Koskinen, Pauli Koskinen, Jere Kuivila, Jarno Kuokkanen, Lari Lahtinen, Joni-Petteri Lehtisaari, Jesse Lehtonen, Joonatan Leppäniemi, Eetu Nikola, Juuso Nisumaa, Veikka Oldén, Leo Roine, Julius Saarinen, Eero Salmesvuori, Visa Suonmaa, Kenny Weston

Teknisen suunnittelun perustutkinto: Miron Pripotenski, Tanja Tikkanen, Iida Viitamäki

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto: Gulander Adam, Zahra Ali, Lauriina ElAlami, Milana Eskola, Mari Hartikainen, Saowalak Inkham, Marina Kajalainen, Aino Korhonen, Leo Lahtinen, Sonja Polvinen, Zahra Ramazani, Paloma Rantakangas, Henni Ratia, Niika Saarela, Elina Tuppurainen

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, Vaatetuksen osaamisala: Maryam Dindo, Alexandra Hansen-Lampinen, Miia Liimatainen, Erika Murtojärvi, Emma Ouninkorpi, Aliisa Saarenkari, Emmi Saavalainen, Alexandra Sainio, Roosa Sulinko, Johanna Suominen, Urszula Szczygiel, Jerry Valasvaara, Barblyn Villmann

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Atte-Emil Försti, Eero Haapaniemi, Roope Heinilä, Mikko Ikäheimo, Mika Jarva, Pekka Kataja, Janne Keckman, Aleksi Kilpeläinen, Jussi Kokki, Santeri Kulju, Aleksi Köppä, Sari Lehtinen, Olli Lehtinen, Miro Lehto, Mohammad Maqsoodi, Juuso Moisio, Ossi Mäkinen, Lauri Natri, Mika Pajunen, Harri Reinikainen, Topi Roikonen, Elmeri Suominen, Teemu Tamminen, Lauri Tikka, Henri Uosukainen, Kalle Vairema, Mikko Valta, Jalmari Vartola, Antti Venetjoki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Käytön tuen osaamisala: Jonel Bond, Miska Junnila, Vili Kalliolinna, Erkki Koistinen, Aleksi Lahtinen, Tommi Laitinen, Aleksi Lamposaari, Tomi Lohtander, Kristian Myllykangas, Mikael Mäenpää, Rasmus Männik, Samuli Niskala, Aaron Nurmi, Jaakko Putaja, Atte Ritala, Nico Rämö, Miro Saarinen, Akseli Törmä, Toivo Vuorenmaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Ohjelmistotuotannon osaamisala: Ville Aaltonen, Antti Hildén, Mikko Karttunen, Juuso Kemppainen, Alec Koivanen, Joosua Koskinen, Samu Lehtineva, Petteri Linnero, Vesa Luoma, Adrian Nousiainen, Venla Paanila, Tino Perkkiö, Eero Savukoski, Toni Simoska, Kristian Törmä, Riku Vesanto, Kalle Vuoristo, Joni Ylioja

Turvallisuusalan perustutkinto: Pinja Aaltonen, Leevi Ahtiainen, Matias Alhonen, Miia Eeli, Tatu Hanne, Suvi Helander, Tiia Hirvelä, Mori Hosseini, Milja Hänninen, Riku Karasti, Tuomas Lahtinen, Saku Lindberg, Toivo Niemelä, Salla Pajuniitty, Joni Perälä, Veeti Pohjalainen, Jesse Rapo, Sara Rauhala, Linnea Riikola, Doris Rohilaan, Santtu Seppänen, Ilari Sulkusalmi, Sanni Suuronen, Jesse Syvälä, Johannes Tervas, Jani Valtonen, Samu Valtonen, Jere Vikstedt

Lisätietoja